خانه هلال و مدیریت بحران روستایی منطقه چنگاز بخش مرکزی آمل با حضور مسئولین استانی و شهرستانی افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر شهرستان آمل خانه هلال و مدیریت بحران روستایی منطقه چنگاز بخش مرکزی آمل با حضور دکتر لموکی معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر استان مازندران، رضا مقدم بخشدار مرکزی، رئیس جمعیت هلال احمر آمل، دهیار و شورا و سایر مسئولین محلی افتتاح شد.

جمشید نیک زاد با اشاره به سابقه حادثه خیزی منطقه و فاصله این روستا با مرکز شهر و خصوصا دستگاه های امدادی گفت: نخستین و مهمترین برنامه اجرایی جمعیت هلال احمر در این روستا، آموزش کمک های اولیه به اهالی روستاو آموزش اطفای حریق از برنامه های لازم الاجرا در این منطقه روستایی است.

نیک زاد با تاکید بر اهداف تاسیس خانه های هلال روستایی، تصریح کرد: آموزش های امداد و کمک های اولیه، برگزاری مانورهای امدادی و دوره های آموزشی که از طریق خانه های هلال روستایی برگزار خواهد شد؛ تاثیر بسیار زیادی در تاب آوری مردم در زمان حوادث و بحران ها خواهد داشت.

وی در ادامه گفت: با فراگیری دوره های آموزشی در قالب تیم های امدادی خانه های هلال، اعضای خانه های هلال، در هر زمانی و به هر دلیلی اتفاقی برای مردم روستا بیافتد، خودشان قبل از رسیدن تیم های امدادی بتوانند امدادرسانی را انجام دهند.

رضا مقدم بخشدار مرکزی در آئین افتتاحیه این خانه هلال با اشاره به موقعیت این روستا گفت: روستای چنگاز با ۶۵۰ نفر در فاصله ۷ کیلومتری شهرستان آمل قرار دارد که با توجه به موقعیت قرارگیری در میان چندین روستا، در مواقع لازم می تواند روستاهای روکش، گلان، ولیسده و سائیج محله را تحت پوشش قرار دهد.

بخشدار مرکزی در ادامه ابراز امیدواری کرد: در آینده نزدیک در بخش عظیمی از روستاهای بخش مرکزی خانه های هلال و مدیریت بحران روستایی تاسیس و تجهیز و راه اندازی خواهد شد.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آمل در پایان ابراز امیدواری کرد: بخشداران پنجگانه شهرستان نسبت به تشویق دهیاران و شوراها برای تاسیس خانه هلال و مدیریت بحران روستایی اقدام عاجل را به عمل بیاورند.