پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

منبع : دانا
ما از «صحن انقلاب» بیرون نرفته‌ایم!
جماعتی نامرد، پیش چشم تو ‌ای ضامن عالم و آدم، عزم کرده‌اند از شیطان برای ما «منجی عالم بشریت» بسازند! آب در سقاخانه تو باشد و آن‌وقت آن را گره بزنند به زلف وعده و وعید دشمن! من اما چشمم همچنان به آن پنجره روشن است!
بابک زنجانی به اعدام محکوم شد
حجت الاسلام و المسلمین اژه‌ای از صدور حکم پرونده بابک زنجانی و دو متهم دیگر پرونده فساد نفتی در دادگاه بدوی خبر داد و گفت: دادگاه بدوی این سه متهم را مفسد فی الارض تشخیص داده و به اعدام محکوم کرده است.
به بهانه زوال هفتمین تالاب بین المللی جهان؛ حال خراب دریاچه هامون و خواب دولتمردان
هامون که نماد سیستان به شمار می رود در طی سال های اخیر با وقوع خشکسالی و قهر طبیعت با وضعیت نامطلوبی مواجه است.
فیلمی از یک پایگاه موشکی زیرزمینی ایران
بازدید رئیس مجلس شورای اسلامی از شهر موشکی سپاه.
سرزمینی غنی مردمی فقیر؛ زندگی مشقت بار یک خانواده روستایی در سایه ثروت میلیاردی بزرگترین معدن کرومیت کشور+ تصاویر
روستای شریک آباد واقع در کوهشاه احمدی بزرگترین معدن کرومیت کشور را داراست اما مردم محروم کوهشاه از ذخایر عظیم معدنی این منطقه سهمی ندارند.
نمایندگان مجلس آلمان چگونه انتخاب می شوند؟/ قوانین خاص برای تایید صلاحیت کاندیداها!
سیستم انتخاباتی جدید آلمان، توسط شورای پارلمان در سال 1949 تاسیس و جایگزین شد، سیستم جدید به موجب قانون اساسی جمهوری فدرال آلمان به‌وجود آمده است که این امر نتیجه‌ای از ورود احزاب بود که منجر به داد و ستدد میان نیروهای دموکراتیک در آلمان غربی شد.
در پی اعلام خبر قطع رابطه عربستان با ایران؛ عربستان جنگ های ۳۰ ساله مذهبی را کلید زد/ رابطه بین ملت پیشرو ایران اسلامی با حکومت متحجر آل سعود هیچ سودی ندارد
دولت سعودی در اقدامی به نظر سفیهانه و وحشیانه شیخ نمر رهبر شیعیان عربستان را در تعجب همگان اعدام کرد و به عقیده بسیاری گور خود را با این عمل کند.
اندرحکایات تدبیر دولت در مهری ماندگار؛ تحویل مسکن مهر به روش غارنشینی/ واحدهای مسکن مهر در انتظار همت وزارت نیرو
داستان تکراری مسکن مهری که قرار بود سرپناهی برای هموطنان باشد را همگان شنیده‌اید. مسکن مهر غدیر بندرلنگه هم از جمله پروژه‌هایی است که صاحب خانه ها را به دلیل وجود مشکلاتی درگیر خود کرده است.
پرده برداری از جریان رسانه ای که در موضوع حمله به سفارت عربستان گل به خودی می زند؛
پشت پرده حمله به سفارت عربستان در مشهد چه بود؟/ بالا بردن تصویر سرکرده القاعده در میان جمعیت معترض به اعدام شیخ نمر!+ تصویر
برخی رسانه‌های داخلی و حتی شخصیت‌های مغرضانه یا ساده اندیشانه درصددند تا چنین جریانی که واضح است از سکان‌داری خارجی برای پیشبرد اهداف خود بهره می‌برد را به گروه‌ها و جریان‌های داخلی منتسب کنند.
در سوگ شیخ مظلوم+صوت عربی
وزارت کشور عربستان با صدور بیانیه‌ای از اجرای حکم اعدام شیخ نمر باقر النمر رهبر شیعیان عربستان خبر داد.
در سوگ شیخ مظلوم+صوت عربی
وزارت کشور عربستان با صدور بیانیه‌ای از اجرای حکم اعدام شیخ نمر باقر النمر رهبر شیعیان عربستان خبر داد.
ابولهب های زمان/ شیخ نمر که بود و چرا به شهادت رسید
موشن گراف «ابولهب های زمان» به مناسبت شهادت شیخ نمر منتشر شد.
حسین شریعتمداری/ سفر اردوغان به عربستان بی ارتباط با شهادت آیت الله نمر نیست
سفر شتابزده و از قبل اعلام نشده اردوغان به عربستان و ملاقات طولانی مدت و محرمانه وی با مقامات رژیم میهمان‌کش آل‌سعود- و نه ملاقات اعلام شده با شاه عربستان که از آلزایمر رنج می‌برد و نقشی بیشتر از یک مترسک ندارد- نمی‌تواند با شهادت آیت‌الله نمر، رهبر‌مبارز و جان‌برکف شیعیان عربستان بی‌ارتباط باشد.