پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

نامه رهبری به جوانان اروپایی ابتکاری در جهت نشان دادن چهره اسلام به جوانان غربی بود
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: نامه رهبری به جوانان اروپایی ابتکاری در جهت نشان دادن چهره غیرمشوش اسلام به جوانان غربی بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

علی اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در همایش جمهوری اسلامی ایران؛ فرصت‌ها و تهدیدهای فرهنگی افراط‌گرایی که صبح امروز در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی یکی از ابتکارات مقام معظم رهبری بود؛ زمانی که بنده در وزارت امور خارجه بودم، به محضر رهبری مشرف شدیم و ایشان این فکر را مطرح کردند و قرار براین شد که کار فرهنگی جمهوری اسلامی به عنوان کاری مهم در صحنه بین الملل متولی داشته باشد و کار فرهنگی که در شأن جمهوری اسلامی است، صورت گیرد.

وی با بیان اینکه ماهیت انقلاب اسلامی ایران فرهنگی است، گفت: شخصیت بارز بنیانگذار جمهوی اسلامی و مقام معظم رهبری فرهنگی است و پیام انقلاب اسلامی ایران نیز پیام فرهنگی است و برخلاف انقلاب کبیر فرانسه و اکتبر روسیه انقلاب ما جنبه مادی ندارد بلکه جنبه معنوی دارد.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام  افزود: انقلاب اسلامی ایران با سلاح فرهنگی توانسته مفاهیم انقلاب را به دنیا صادر کند و پیام انقلاب ما احیای ارزشها و فرهنگ اسلامی و تجدید بنای تمدن اسلامی است. طلیعه بازسازی و شکوه مجدد تمدن اسلامی، بیداری اسلامی است که امواج آن از ۲۰۰ سال قبل تاکنون در دنیا ایجاد شده است و هر کجا دست می‌گذاریم، می‌بینیم که حرکت در جهت بیداری اسلامی شکل گرفته است.

ولایتی تصریح کرد: غربی‌ها، آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها با هر وسیله‌ای در صدد مقابله با انقلاب اسلامی ما برآمدند؛ ولی نتوانستند انقلاب را بگیرند و اقداماتی را در جهت ضد فرهنگی شروع کردند. آنها به لحاظ فرهنگی به مناطقی حمله کردند که در مراکز مهم شکل گیری تمدن اسلامی بوده است و برترین گروه‌ها را به لحاظ تفکر افراطی گری در این مناطق رشد داده‌اند و می‌بینیم که در مصر، عراق، سوریه و یمن چه ها کردند.

وی یادآور شد: اگر در تمام جزیرهالعرب بگردید، هیچ جایی را به عمق فرهنگ یمن پیدا نمی‌کنید و عربستان سعودی با بمباران آثار تمدنی یمن را نابود کرد. برای مقابله با امواج بیداری اسلامی که جنس آن فرهنگی است، کار ضد فرهنگی و افراط‌گری انجام شد. تا از اسلام چهره‌ای مشوش درست کنند.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به انتشار نامه مقام معظم رهبری به جوانان کشورهای اروپایی گفت: اقدامی که مقام معظم رهبری با انتشار دو نامه در تبیین دیدگاه رهبر یک نهضت اسلامی انجام دادند، برای این بود که بدون واسطه به جوانان بگویند که چهره مشوشی که غربی‌ها غرض آلود نشان دادند، چهره اسلام نیست.

ولایتی با اشاره به خواست غربی‌ها در مورد کنار رفتن بشار اسد گفت: غربی‌ها و آمریکا می‌گویند بشار اسد که ۵ سال درباره تهاجم بی دلیل غربی‌ها مقاومت کرده است، کنار برود و یک مزدور آمریکایی به این کشور بیاید و یقیناً این موضوع مورد قبول جمهوری اسلامی ایران نیست که به زور و با توطئه آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل مصوبه‌ای تصویب شود که انتقال حکومت در سوریه صورت گیرد. غرب و آمریکا از همه ابزار خود برای برهم زدن نظم و ترتیب کشورهایی که مراکز اصلی فرهنگ و تمدن اسلامی هستند استفاده می‌کنند و اگر قرار است در سوریه حکومتی باشد، باید براساس رأی و نظر مردم سوریه باشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: خمیرمایه اصلی مبارزه با افراطگری، مبارزه فرهنگی است.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.