پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

توزیع ۴ هزار تن میوه قاچاق در شهر
عضو شورای اسلامی شهر تهران از توزیع 4 هزار تن میوه قاچاق در شهر تهران خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

محمد حقانی در دویست و چهل و سومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران که با حضور محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی برگزار شد، اظهار داشت: هزار هکتار از زمین‌های حریم یا خارج از حریم تحت عنوان تعاونی در دست بعضی از افراد قرار گرفته است.

وی افزود: ۲۰ یا ۳۰ تعاونی زمین‌هایی واگذار شده است که در حال حاضر با مشکلاتی مواجه شده‌ایم و هر روز تعدادی به ما مراجعه می‌کنند.

حقانی خاطر نشان کرد: در سوهانک، دارآباد، رحمان‌آباد، مرادآباد، سرخه‌حصار، شهرک زیتون و ولنجک زمین‌هایی واگذار شده که هم اکنون با مشکلاتی مواجه شدیم.

وی بیان داشت:مهمترین آنها اراضی سرخه‌حصار و شهرک زیتون به وسعت ۲۴۰ هکتار است که جزء مناطق حفاظت شده مطرح می‌شود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران درباره جنگل کاری‌های اطراف شهر نیز اظهار داشت: با توجه به اینکه حاشیه شهر همیشه در معرض تخریب و تهدید قرار گرفته است نسبت به جنگل‌کاری اقدام شده و نیاز است منابع طبیعی نیز جدا از شهرداری تهران نظارت لازم را داشته باشد.

حقانی با بیان اینکه معنای حریم در تهران تغییر یافته است گفت: حدود هزار هکتار باغات و اراضی مزروعی در اطراف تهران وجود دارد که باید از آنها حفاظت شود.

وی افزود: ۴ هزار تن میوه قاچاق به این شهر وارد و توزیع می‌شود و از آن سو میوه‌های سیب ما در کشور از بین می‌رود. لذا نیاز است در حوزه قاچاق میوه اقدام اساسی صورت بگیرد.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.