پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

تیم ملی دوباره گوچی می پوشد
چهار سال پیش در آخرین بازی مقدماتی جام جهانی 2014 برزیل با گلی دیدنی صعودی هیجان انگیز و خاطره ساز برای ایران در اولسان مقابل کره جنوبی رقم زد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

رضا قوچان نژاد برای طرفداران کره یادآور خاطره تلخ چهار سال پیش است. جدالی که در شهر اولسان در آخرین روز مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل برگزار شد و کره ای ها با امید بستن به آمار شکست ناپذیری در این شهر امیدوار بودند که بتوانند از سد ایران عبور کرده و مانع صعود رقیب سنتی خود به برزیل شوند.

جنگ های روانی که چوی کانگ هی به راه انداخت و ادعایش در این مورد که ازبکستان تیمی لایق تر از ایران برای رسیدن به مرحله نهایی جام جهانی است، بر حساسیت این دیدار افزود تا در نهایت فرار مهاجم تیزپا و سرعتی تیم ملی در نیمه دوم روی اشتباه مرگبار مدافع کره، تمام نقشه های میزبان را بر باد بدهد. اشتباهی که با نتیجه رقم خورده در تاشکند تا مرز حذف کره ای ها نیز پیش رفت.

رضا قوچان نژاد با آن گل به یادماندنی تبدیل شد به یکی از محبوب ترین چهره های فوتبال ایران، مهاجمی که با دعوت شدن به تیم ملی ایران جنجال های زیادی به راه انداخت و بسیاری از اهالی فوتبال به کی روش تاختند، زننده یکی از حساس ترین گل های تاریخ فوتبال ملی ایران لقب گرفت تا مرد شماره یک سرمربی پرتغالی در خط حمله محسوب شود. گوچی با همین گل نه تنها میان ایرانی ها محبوب شد؛ بلکه در میان فوتبالدوستان کره نیز به چهره ای ترسناک تبدیل شد تا حالا بار دیگر نگاه ها در سئول به این مهاجم دوخته شود.

 

سایت های کره ای در پیش بینی های خود از ترکیب احتمالی ایران در بازی حساس روز پنجشنبه مقابل کره مدعی شدند با محرومیت سردار آزمون مرد شماره یک خط حمله تیم ملی، کارلوس کی روش بار دیگر تصمیم گرفته از رضا قوچان نژاد در خط حمله بهره ببرد. بازیکنی که آخرین گل ایران در مصاف با میزبان در خاک کره را به ثمررساند و همواره از انگیزه های بالایی برای این تقابل برخوردار است.

این پیش بینی رسانه های کره که محتمل ترین انتخاب برای پر کردن جای خالی سردار آزمون محروم و مصدوم محسوب می شود، می تواند فرصتی طلایی برای گوچی باشد تا دوباره ثابت کند لیاقت اعتماد بیشتر در خط حمله را دارد. بازیکنی که بعد از جام جهانی ۲۰۱۴ با تغییر رویکرد کی روش در ترکیب اصلی، جایگاهش را از دست داد و به نوعی انتخاب دوم قلمداد شد، هیچ گاه انگیزه های خود را از دست نداد و گل های حساسی نیز به ثمر رساند. درست مثل بازی با قطر در هفته اول انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ در تهران که قفل دروازه تیم چند ملیتی را در حساس ترین زمان شکست.

گوچی که در این سال ها در رقابت های باشگاهی به خصوص در بازگشت به هلند مرد اول خط حمله هیرنفین بوده، روز پنجشنبه می تواند با اتکا به تجربیات جدیدی که به دست آورده، به کابوس دوباره ببرهای شرق دور تبدیل شود تا دوباره مقابل خط دفاع متزلزل و مسن کره بدرخشد. مهاجم مشهدی که از نظر تکنیکی و سرعتی یک سر و گردن از کره ای ها بالاتر نشان داده، پنجشنبه می تواند بار دیگر مرد طلایی خط حمله ایران لقب بگیرد؛ مردی که باعث شکل گیری کابوس های تمام نشدنی کره ای ها در مصاف با یوزهای ایرانی می شود.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.