پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

بنیه دفاعی کشور برای جنگیدن نیست، برای قدرت است/ لزوم تلاش دولتمردان در راستای حل مشکلات مردم
تولیت آستان قدس رضوی گفت: بنیه دفاعی کشور برای جنگیدن نیست، برای قدرت است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر امروز در سالروز سفر مقام معظم رهبری به نهبندان و روز شهرستان نهبندان، حضور خود در این روز بزرگ را توفیقی دانست که نصیب وی شده است.
وی، شناخت ائمه(ع) را بر همه لازم دانست و بیان کرد: باید نسبت به ائمه اطهار(ع) عشق بورزیم.

* امام باقر(ع) بهترین اسوه علمی است
تولیت آستان قدس رضوی به مقامات علمی امام باقر(ع) اشاره کرد و متذکر شد: امام باقر(ع) بهترین اسوه علمی است، بنابراین دانشگاه‌های بزرگ عالم، مراکز بزرگ تحقیقی و پژوهشی و بهترین دانشمندان باید در مکتب امام باقر(ع) زانو بزنند.
رئیسی تشریح کرد: متأسفانه جوامع غربی درصدد الگو دادن به جوانان هستند و تمام تلاش خود را در این زمینه انجام می‌دهند.

* بنیه دفاعی کشور برای جنگیدن نیست بلکه برای قدرت است
وی با تأکید بر اینکه بنیه دفاعی کشور برای جنگیدن نیست بلکه برای قدرت است، ادامه داد: رهبر معظم انقلاب اسلامی پرچمدار و فرمانده هستند.
تولیت آستان قدس رضوی تبیین کرد: توانمندی‌های هسته‌ای، توانمندی‌های علمی و فناوری و توانمندی‌های جوانان قدرت بازدارندگی دارد که مهم‌ترین مؤلفه آن روحیه خطرکردن است.
رئیسی، شهدا را بهترین الگو برای جامعه معرفی کرد و ادامه داد: شهدا دانش‌آموختگان مکتب امام باقر(ع) هستند.
وی به سفر مقام معظم رهبری به نهبندان اشاره و تبیین کرد: سفر ایشان جهت جلب توجه مسؤولان به این منطقه بود.
تولیت آستان قدس رضوی خود را سرباز ولایت دانست و اعلام کرد: من تقاضای شما مبنی بر دیدار مجدد رهبر معظم انقلاب اسلامی را به ایشان می‌رسانم تا باری دیگر این دیدار در خراسان‌جنوبی و نهبندان محقق شود گر چه مهم به نظر ایشان بستگی دارد.

*پایین‌ترین رقم جرم و جنایت مربوط به خراسان‌جنوبی است
رئیسی به آمار جرم و جنایت در کشور اشاره کرد و یادآور شد: خوشبختانه پایین‌ترین رقم جرم و جنایت مربوط به خراسان‌جنوبی است که این مهم نتیجه فرهنگ غنی مردم است که باید آن را حفظ کنیم.
وی به اقدامات صورت گرفته در نهبندان اشاره و مطرح کرد: به برکت انقلاب اسلامی و خون شهدا اقدامات قابل توجهی در این منطقه انجام شده است.
تولیت آستان قدس رضوی با تأکید بر اینکه آنچه که ما از درخواست و مشکلات مردم می‌دانیم همان چیزی است که در سخنان مقام معظم رهبری متبلور شده است، یادآور شد: مسؤولان باید با تمام وجود در راستای رفع مشکلات مردم تلاش کنند.
رئیسی با اشاره به اینکه تلاش در راستای حل مشکلات مردم نیازمند حرکتی متفاوت است، بیان کرد: مقام معظم رهبری در دیدار با دولت مطرح کردند؛ دولت‌مردان و مسؤولان باید با تمام قوا و توان همت کنند و مشکلات بیکاری، اقتصادی و اجتماعی را برطرف نمایند.
وی، کار کردن در  منطقه نهبندان را نیازمند همتی مضاعف دانست و خطاب به مسؤولان این شهرستان متذکر شد: مسؤولان، فرماندار و کسانی که در این خطه حاضر هستند بدانند که توجه کردن به نیازهای مردم لحظه‌ای نیست بلکه نیاز به تداوم دارد.

* لزوم کمک دولت به گروه‌های جهادی فعال در مناطق محروم
تولیت آستان قدس رضوی به فعالیت‌های گروه‌های جهادی اشاره کرد و اظهار داشت: گزارشاتی که این گروه‌ها از مناطق محروم استان می‌دهند شنیدنی است و اگر دولت نیز اعتبارات را به این سمت سوق دهد، می‌توان با حضور مخلصانه و مجاهدانه گروه‌های جهادی کارهای زیادی در این مناطق انجام داد.
رئیسی در پایان به ساخت مجتمع چندمنظوره برای مردم نهبندان اشاره و خاطرنشان کرد: مجمتع مذکور از سوی آستان قدس رضوی ساخته و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.