پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

گزارش پنجمين روز هفته دولت 6 شهريور96;
طرح های سازمان بهزیستی شهرستان آمل به بهره برداری رسید+عکس
در پنجمين روز هفته دولت و با حضور مسئولان استانی و شهرستانی، چند طرح سازمان بهزيستي شهرستان آمل افتتاح به بهره برداري رسيد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

در پنجمین رو هفته دولت با حضور سیدجعفررسولی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آمل، نورالدین علاالدینی معاون اشتغال و توانمندسازی اداره کل بهزیستی استان، علی حیدرزاده معاون برنامه ریزی و عمران فرمانداری، حسن حسین زاده رئیس اداره بهزیستی و جمعی از روسای ادارات، چند مورد از طرح های سازمان بهزیستی شهرستان آمل به بهره برداری رسید.

۱- پایگاه سلامت اجتماعی بهزیستی آمل با اعتباری بالغ بر ۲۰۰میلیون ریال در میدان ۱۷شهریور جهت سلامت اجتماعی ومشاوره رایگان به شهروندان افتتاح شد.
حسین زاده رئیس بهزیستی شهرستان آمل در خصوص پایگاه سلامت اجتماعی اظهار داشت: در راستای پیشگیری از کاهش معلولیت ها و آسیب های اجتماعی با کمک شهرداری و شورای اسلامی شهر آمل در نقاط پر تردد شهر پایگاه هایی مستقر کرده ایم و خدمات رایگان مشاوره ایی توسط گروه همیاران سلامت روان به همه عزیزان به خصوص دختران خیابانی، زنان فراری و… ارائه داده می شود.
وی با اعلام وجود ۱۰ مرکز مشاوره در شهرستان آمل اظهار داشت: که در سال گذشته نزدیک به ۴۰۰۰ نفر از مرکز خدمات مشاوره گرفته اند که ۷۰ درصد خانم و ۳۰ درصد آقا بودند.
رئیس بهزیستی آمل در خصوص آموزش مهارت زندگی گفت: در سال گذشته ۱۶۰۰۰ نفر را در سطح مدرسه، دانشگاه و محیط کار و کارگر آموزش مهارت زندگی داده ایم و امسال هم هدفمان این است که ۲۰ هزار نفر را در سطح مدارس و دبیرستان آموزش بدهیم تا در کاهش پیشگیری از آسیب های اجتماعی موفق باشیم.
وی در بحث غربالگری شنوایی گفت: ما با بیمارستان قرارداد بسته ایم و نوزادانی که به دنیا می آیند طرح غربالگری شنوایی روی این نوزادان انجام می شود و در این بحث ۵۰۰۰ نفر را خدمات رایگان داده ایم.
۲- در دومین برنامه، کارگاه چوب بری وکابینت سازی جهت اشتغال توانخواه تحت پوشش، به مبلغ ۲۰۰میلیون ریال افتتاح شد.
علاالدینی معاون اشتغال و توانمندسازی بهزیستی استان در آئین افتتاح این کارگاه گفت: دوستان بلندهمت و فکور ما در سازمان بهزیستی شهرستان آمل به نیابت از اداره کل بهزیستی استان، در حوزه اشتغال و در بحث جامعه ارزشمند هدف، کارگاهی را تشکیل داده اند که با اقل امکاناتی که دولت برای این عزیزان در نظر گرفته است،از ۱۵۰ میلیون ریال تسهیلات خود اشتغالی با بهره ۱۴ درصد بهره مند شده اند و تولید اشتغال نموده اند.
وی در ادامه خبر داد: سال گذشته بیش از ۱۳۰ میلیارد ریال اعتبار بهزیستی استان مازندران بوده است که از این اعتبارات صد درصد آن جذب شده است و به یاری خدا امسال این اعتبارات ۳ برابر خواهد شد و به ۴۲۰ میلیارد ریال در حوزه اشتغال می رسد.
علاالدینی بیان داشت: تمام تلاشمان بر این است در شهرهایی مثل آمل که روسای محترم توانمند عمل می کنند، در بحث جوامع مختلف بهزیستی در حوزه پیشگیری، توانمندی، اجتماعی بتوانیم خدمات قابل توجهی را ارائه بدهیم.

۳- مرکز مشاوره سنا جهت ارایه خدمات عمومی مشاوره تحصیلی وزندگی وشخصیتی به افراد نیازمند با اشتغال ۵نفر افتتاح گردید.
۴- مرکز فروشگاه پوشاک زن سر پرست خانوار بااعتبار ۱۵۰میلیون به بهره برداری رسید.
در این کارگاه حدود ۱۲ پرسنل و ۵ خیاط خانگی مشغول فعالیت هستند که با چند شرکت و مدارس قرارداد بسته و خدماتی را ارائه می دهند.
این عزیزان ۵۰ میلیون تومان از تسهیلات خوداشتغالی و صندوق کارآفرینی بهره مند شده اند و این کارگاه با هزینه ای بالغ بر یک میلیارد و یکصد میلیون ریال احداث و تجهیز شده است.
۵- گروه تولیدی کاموا با مدیریت زنان سرپرست خانوار با اشتغال۴نفر به ارزش ۲۰۰میلیون ریال بلا عوض افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.
پس از این برنامه ها فرماندار آمل با حضور در مراسم باشکوه تجلیل از زوجهای خوشبخت که به همت شبکه بهداشت و درمان شهرستان آمل و امور خانواده فرمانداری ویژه شهرستان آمل تشکیل گردید حضور پیدا نمود، و ضمن تجلیل از زوجهای موفق حاضر در همایش برای آنها آرزوی خوشبختی و سعادت نمود.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.