پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

اختصاصی مازندرانه/
مرداد ماه با ۲۶۳ عملیات برای آتشنشانان آملی داغ تر شد
با انجام 165 مورد عملیات خاموش کردن آتش و 98 مورد عملیات امداد و نجات مرداد ماه 1396 ، برای آتشنشانان آملی داغ تر شد .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

آتش نشانان آملی تیر ماه را در مجموع با انجام ۲۰۷ مورد عملیات ؛ شامل ۱۱۷ مورد عملیات امداد و نجات و ۹۰مورد عملیات اطفای آتش سوزی سپری کرده بودند.
حسین نذیری رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آمل با اشاره به اینکه بیشترین عملیات ماه گذشته اختصاص به خاموش کردن حریق فضای سبز و کشاورزی با ۷۱ مورد دارد، گفت: از مجموع ۱۶۵ عملیات خاموش کردن آتش ، ۱۹ موردحریق منزل مسکونی ، ۱۱ مورد حریق در اماکن تجاری ، ۲ مورد اماکن اداری ،۲۵ مورد اماکن صنعتی ، ۷۱ مورد فضای سبز و کشاورزی ، ۱۳ مورد خودرو ، ۱۱ مورد ضایعات ، ۱۳ مورد سایر موارد بوده است .
حسین نذیری ادامه داد:همچنین از مجموع ۹۸ مورد عملیات امداد و نجات در مرداد ماه ۹۶ ، ۳۲ مورد گرفتن حیوانات وحشی ، ۳۳ مورد امداد آسانسور ، ۱۶مورد امداد باز کردن درب ، ۷ مورد امداد در تصادف و ۷ مورد امداد رهاسازی از چرخ گوشت و انگشتر و ۳ مورد نیز شامل سقوط در چاه ، سقوط از ارتفاع و سایر موارد بوده است .
به گفته رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آمل از مجموع ۲۶۳ مورد عملیات اطفای آتش سوزی و امداد و نجات در مرداد ماه ؛ ۲۰۱ مورد در محدوده شهری ، ۳۲ مورد خارج از محدوده ی شهری و ۳۰ مورد در روستا انجام شد .
نذیری با اشاره به اجباری بودن رعایت مقررات موارد ایمنی در زمان گرفتن پایان کار ساختمانهای نوساز و همچنین آموزش مقدماتی اطفای حریق و موارد ایمنی در مدارس و مهد کودک ها بعنوان برنامه ثابت واحد پیشگیری سازمان تصریح کرد: تهیه تجهیزات اطفایی مانند خاموش کننده دستی به منظور جلوگیری از بروز خساراتهای جبران ناپذیر به شهروندان عزیز توصیه می شود.
گفتنی است ؛ مطابق قانون و اساسنامه سازمان؛ آتش نشانان وظیفه ارائه خدمات در داخل محدوده شهری دارند و انجام عملیات امداد و اطفای حریق در خارج از محدوده ی شهری و روستا ها تنها یک وظیفه اخلاقی است که با مسئولیت مستقیم رئیس سازمان صورت می پذیرد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.