پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

حسینی: ادامه روند دولت یازدهم مشکلات را بیشتر خواهد کرد/ دوقطبی کردن فضا و هجمه علیه منتقدان نتیجه‌ای نخواهد داشت/ دولت برای رفع مشکلات به نصایح دوازده‌گانه رهبری عمل کند
دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی گفت: اگر قرار باشد همین روندی که در 4 سال گذشته وجود داشته ادامه پیدا کند نه تنها مشکلات کاهش پیدا نخواهد کرد بلکه روز به روز با مشکلات بیشتری روبه‌رو خواهیم شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

سیدمحمدحسینی دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی با اشاره به شروع کار دولت دوازدهم گفت: کشور امروز با مشکلات جدی روبه‌رو است و اگر دولتمردان بخواهند به کارهای متفرقه و روزمره خودشان اکتفا کنند قطعاً نمی‌توانیم از این مشکلاتی که رودرروی مردم است، رهایی پیدا کنیم.

* برای رفع مشکلات مردم نیاز به عزم، اراده و کار جهادی است

دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی ادامه داد: برای رفع مشکلات مردم حتماً به یک عزم، اراده جدی، وقت‌گذاری و کار جهادی گسترده نیاز است و بعد از آن هم باید یک نظارت مستمر بر زیرمجموعه‌ها وجود داشته باشد که نه تنها خودشان فعال باشند بلکه همه مدیران میانی و همه کارکنان فعال باشند و از کار مردم گره‌گشایی کند و بتوانند سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری را عملیاتی و اجرایی کنند.

وزیر اسبق ارشاد تصریح کرد: اگر قرار باشد همین روندی که در ۴ سال گذشته وجود داشته ادامه پیدا کند نه تنها مشکلات کاهش پیدا نخواهد کرد بلکه روز به روز با مشکلات بیشتری روبه‌رو خواهیم شد.

حسینی یادآور شد: در کشوری که مردم آن انقلاب کردند لازمه استمرار انقلاب، داشتن روحیه انقلابی است ما هم در داخل با مشکلاتی روبه‌رو هستیم و هم در خارج فشارهایی وارد می‌شود این مسئله می‌طلبد که یک کار شبانه‌روزی و بی‌وقفه انجام شود.

این استاد دانشگاه تاکید کرد: افرادی که روحیه دوندگی و تلاش را ندارند نمی‌توانند کشور و مجموعه خودشان را برای کارهای بزرگ بسیج کنند، نمی‌توانند گره مشکلات مردم را باز کنند.

* دولت برای رفع مشکلات و رونق اقتصادی به فرامین و نصایح دلسوزانه مقام معظم رهبری عمل کند

وی گفت: مقام معظم رهبری در دولت‌های گذشته هر وقت می‌دیدند وزرا پرکار و پرتلاش هستند آنها را تشویق می‌کردند و تاکید داشتند که این روش بایستی ادامه پیدا کند، امروز هم امیدواریم دولت به فرامین و نصایح دلسوزانه مقام معظم رهبری که به نفع کشور و دولت است، عمل کند.

دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی با اشاره به ۱۲ توصیه رهبر معظم انقلاب به دولت دوازدهم، اضافه کرد: دولت اگر می‌خواهد در کارنامه‌‌اش نقاط عطفی داشته باشد باید به توصیه‌های رهبر معظم انقلاب عمل کند تا ان‌شاءالله شرایط بهتری در کشور حاکم شود و رونق اقتصادی را شاهد باشیم.

وی افزود: امیدواریم با تلاشی که در دولت صورت می‌گیرد حداقل به وعده‌هایی که خودشان دادند عمل شود، طبق وعده دولت سالانه قرار است یک میلیون فرصت شغلی ایجاد شود، وزارتخانه‌های مختلف هم برنامه‌هایی را ارائه کردند که امیدواریم به این وعده‌ها و برنامه‌ها عمل کنند.

حسینی با بیان اینکه در ۴ سال گذشته خیرخواهانه و مشوقانه نقدهایی از سوی دلسوزان نظام مطرح شد، گفت: به جای اینکه این حرف‌ها و نقدها با سعه‌صدر شنیده شوند و دیدگاه و راهکارها جمع‌آوری شوند متأسفانه با تخریب و تمسخر و تحقیر مواجه شدند.

وی افزود: قالب افرادی که انتقاد می‌کردند از دلسوزان مصالح کشور و منافع مردم بودند ولی متاسفانه در دوره قبل آنها را متهم می‌کردند به اینکه اینها خواهان باقی ماندن تحریم‌ها و ادامه مشکلات مردم هستند و سعی می‌کردند صدای منتقدان را خاموش کنند.

* روند دولت یازدهم ادامه پیدا کند اوضاع بدتر هم خواهد شد

حسینی افزود: به طور نمونه در بحث مذاکرات هسته‌ای بارها هشدار داده شد که بررسی‌های لازم انجام شود، مذاکرات شفاف باشد، مسائل خصوصی لحاظ شود و طوری نباشد که بعداً غربی‌ها بتوانند در این مسئله برداشت خاص خودشان را داشته باشند ولیکن متأسفانه گوش شنوایی وجود نداشت.

این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: در بحث اقتصادی هم تحلیل‌های واقع‌بینانه‌ای ارائه شد که کسی به آنها توجه نکرد اگر بخواهد این روال ادامه داشته باشد قطعاً نتیجه‌ای نخواهند گرفت و اوضاع بدتر هم خواهد شد.

دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی با اشاره به تذکر رهبری به دولت در خصوص شنیدن صدای مخالف و استقبال از نقادی گفت: مقام معظم رهبری به این دلیل چنین تذکری را به دولت دادند که روحیه تحمل مخالف و نقدپذیری در همه مسئولان وجود داشته باشد.

* دوقطبی کردن فضای کشور و هجمه علیه منتقدان نتیجه‌ای نخواهد داشت

وی گفت: ما در احادیث هم داریم که « «آلهُ الریاسه سعه الصدر» یعنی ابزار ریاست در این است که فرد تحمل و بردباری و ظرفیت داشته باشد. اینکه فضای کشور را دو قطبی کنند و تا هر کس نقدی کرد به وی هجمه‌ رسانه‌ای شود، نتیجه‌ای درپی نخواهد داشت.

حسینی خاطرنشان کرد: اینکه مسئولان زیر ذره‌بین نگاه تیزبین منتقدان باشند به نفع خود دولت است. برای اینکه سریعاً نقاط ضعف را برطرف کنند و اگر اشکالاتی در زیرمجموعه وجود دارد اصلاح شود. نباید این تصور وجود داشته باشد که هنوز هم در حال رقابت انتخاباتی هستند. دیگر انتخابات تمام شده و در شرایط عادی باید حرف‌ها را شنید و نقدها را پذیرفت.

وی گفت: شنیدن نقدها و نظرها به نفع همه است، ما در روایت داریم که بهترین افراد و دوستان کسانی هستند که اشکالات و نقص‌ها را می‌گویند نه کسانی که چابلوسی می‌کنند و به گونه‌ای جلوه می‌کنند که همه چیز خوب است و هیچ کمبودی در کشور وجود ندارد و اوضاع گل و بلبل است آنها دارند به دولت جفا می‌کنند.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.