پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

حجم معاملات مسکن ۲۴ درصد افزایش یافت/ رشد ۶.۲ درصدی قیمت
تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در مردادماه ۱۳۹۶ به ۱۸ هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل، ۲۳.۷ و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۶.۱ درصد افزایش نشان می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

در مردادماه امسال، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران ۴۶٫۷ میلیون ریال بود که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۶٫۲ درصد افزایش نشان می‌دهد.

گزارش «تحولات بازار مسکن شهر تهران در مردادماه سال ۱۳۹۵» که برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است، توسط اداره بررسی‌ها و سیاست‌های اقتصادی بانک مرکزی تهیه و منتشر می‌شود.

بازار معاملات مسکن شهر تهران در ماه مرداد سال جاری با استقبال متقاضیان خرید مسکن همراه بود؛ به طوری که تعداد معاملات واحدهای مسکونی شهر تهران در این ماه به ۱۸ هزار فقره رسید که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب رشد ۲۳٫۷ و ۶٫۱ درصدی نشان می‌دهد.

در این ماه متوسط قیمت فروش یک متر مربع واحد مسکونی در شهر تهران به ۴۶٫۷ میلیون ریال بالغ شد که نشانگر رشد ۶٫۲ درصدی نسبت به دوره مشابه سال قبل است.

بررسی تحولات بازار اجاره‌بهای مسکن در مردادماه سال ۱۳۹۶ نیز موید تغییر متناسب اجاره‌بها با نرخ تورم در این دوره است، به طوری که شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و در کل مناطق شهری نسبت به ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۸٫۱ و ۷٫۴ درصد رشد نشان می‌دهد.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.