پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

اتفاقات رخ داده در فوعه و کفریا دردآور است/ایران کشور مهم و تاثیرگذار در منطقه
نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه اتفاقات رخ داده در فوعه و کفریا را دردآور خواند و گفت: مردم سوریه به دنبال کاهش خشونت‌ها هستند که چنین چیزی می‌تواند از نشست آستانه ساطع شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

«استفان دی‌میستورا» نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه ظهر امروز (دوشنبه) پس از دیدار و گفتگو با ، حسین جابری انصاری معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه رایزنی های انجام شده با جابری انصاری را مفید خواند و گفت: امروز تغییرات عمده ای در صحنه و در فضای کلی سیاسی و وضعیت نظامی و مبارزه با تروریسم، داعش و جبهه النصره به وجود آمده و امروز در این زمینه ها گفت‌وگوی خوبی داشتیم.

وی افزود: مهمترین موضوعی که برای مردم سوریه اهمیت دارد کاهش خشونت‌هاست و آنها دنبال کاهش خشونت‌ها هستند که میتواند از نشست آستانه ساطع شود.

دی‌میستورا به نشست آتی ژنو که قرار است در اکتبر برگزار شود نیز اشاره کرد و افزود: در رایزنی‌های امروز درباره حمایت و تقویت گفتگوهای ژنو صحبت کردیم.

وی ایران را بعنوان شریک و بازیگر عمده حائز اهمیت برشمرد و خاطرنشان کرد: ایران در مسیر  سازمان ملل برای رسیدن به درک مشترک از تحولات سوریه تاثیرگذار است و کشوری دارای نفوذ در منطقه است.

این خبر تکمیل می‌شود…

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.