پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

آقای رییس جمهور منتظر تبریکتان هستیم
سردبیر "ورزش سه" به قهرمانی حسن یزدانی در رقابتهای پاریس 2017 و نکته مهمی که در پس آن وجود دارد پرداخته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

تماشای چهره شکست خورده مصطفی حسین خانی و فریادهای او بعد از شکست مقابل حریف ژاپنی، آخرین سکانس مسابقات جهانی کشتی در پاریس برای ایرانی های علاقه مند بود. مسابقاتی که شکست و حذف بی سابقه ۷ کشتی گیر آزادکار حتی روی درخشش فوق العاده حسن یزدانی سایه خواهد انداخت؛ چه ایران سالیان طولانی دستی چنین خالی از رقابتهای جهانی نداشت.

در این شرایط ، تنها نشانه امیدواری است ، کشتی گیری است که سبک استثنایی او در مبارزه، جمعه شب را متعلق به او کرد . ستاره ای با چهره جوان و رنج دیده ، قهرمانی که استعداد یکه اش را به پشت دیوارهای بلند سالن های کشتی برده تا با توان بدنی خارق العاده توان شش دقیقه حمله را داشته باشد. شش دقیقه هایی که اغلب تمام نمی شوند بس که این جوان سهراب وش کشتی ایران با حمله و زیرگیری و میان کوب و بارانداز و سرزیربغل وکول انداز حریفها را وادار به امتیاز دادن می کند . کشتی گیری که آمریکایی های فعال در توییتر دلباخته اش هستند و مدام از صفت بزرگترین برایش استفاده می کنند، کما اینکه این برتری عجیب در رشته های پرسروصداتر می توانست یزدانی را بدل به یکی از مهمترین ورزشکاران جهان کند . اگرچه همین حالا هم باید او را در بین قهرمانان ممتاز دنیا دید …

یزدانی با سینه ستبر، دستان نیرومند ، ذهن باز و چشم های تیز و هوش فوق العاده ، کشتی گیری است که مشابه اش را کم به یاد داریم . او حتی بالاتر از رسول خادم می ایستد که چهره خاص  کشتی ایران در ۴ دهه گذشته محسوب می شود . پهلوانی در رده بزرگترین های تاریخ این رشته کهن  ، اگرچه تنها سه سال است که به جمع ملی پوش های کشتی پیوسته ؛ اما درست مثل بارسای گواردیولا راهی برای بردن اش نیست ، حتی با وجود اینکه حریفان دست به یکی و ساخته و پرداخته کشتی های او را مرور می کردند و با هم به دنبال بازکردن روزنه ای بودند که غفلت لحظه ای یزدانی ایجاد کند . اما ، همه این تلاش تنها به حرکت عجیب کشتی گیر روس ختم شد که می خواست از تن یزدانی بالا برود یا با سر گونه سهراب ما را بشکند .

 

خب ، همه این ها برای رسیدن به اینجاست که باید شکرگزار باشیم که جویبار زیبا چنین ستاره ای را به ما هدیه کرده و در روزگاری هستیم که یزدانی با دوبنده تیم ملی برایمان کشتی می گیرد . ورزشکاری که ممتاز بودن ، از اشتهای سیری ناپذیرش در اجرای فن در دوره اول حضور در تیم ملی کشتی قابل تماشا بود ؛ ستاره ای  که متعلق به رده معمول آدم ها نیست و استعدادی ویژه و خاص را در وجود خود دارد . یکی مثل مسی  و رونالدو در فوتبال و استف کری در بسکتبال که اتفاقا دیشب در پاریس به دیدار نیمار آمده بود.

امروز و در شرایطی که نزدیک به ۲۴ساعت از طلای یزدانی گذشته و هزاران هزار ایرانی به شوق این پلنگیدن بی همتا،دست به کی برد شده و برای او نوشته اند ، هنوز هیچ خبری از تبریک آقای روحانی رییس جمهوری منتخب و محبوب ما نیست . رییس دولتی که با رای جوان های پر امیدی مثل یزدانی دوره ۴ ساله خود را ادامه داد و وظیفه بزرگش،هموار کردن مسیر برای تاخت و تاز آن هایی است که هنوز حسن یزدانی درونشان را آزاد نکرده اند . جوان هایی که وقتی یزدانی امتیاز ۱۰ را در دقیقه یک می گیرد ، خودشان را در آینه می بینند و فکر می کنند چرا خودشان نه ؟

آقای روحانی با همه گرفتاری های سیاسی ، این تبریک چیزی نبود که از آن غفلت کنید؛ پس به نمایندگی از جوان ها منتظریم .منتظر ارج گذاشتن به حسن یزدانی ، قهرمان ۲۲ ساله و  سمبل نسل نو. تصویری زیبا از  آینده ای که هزاران حسن یزدانی می توانند طلایی و چراغانی اش کنند.

پژمان راهبر

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.