پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

طاهری: پرسپولیس وارد بحران شده است
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس بستر موفقیت فنی این تیم را موازی با حرکت مالی آن نمی‌داند و این مساله را مشکل بزرگ و بحرانی این تیم عنوان می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

علی اکبر طاهری، در چهارمین فصل حضورش در پرسپولیس علیرغم موفقیت فنی و کسب عناوین جالب توجه برای سرخپوشان با مشکل بزرگی از حیث تامین منابع مالی مواجه شده است. اتفاقی که علیرغم راهکارهای مناسب مالی با توجه به بدهی‌های قدیمی آنها را در بحران قرار داده است. او در این ارتباط به توضیح می‌پردازد و البته دولت را به کمک فرامی‌خواند.

 

عدد بدهی ۲۰ برابر کمک هواداران است

ما با اپراتور قرارداد بستیم که کارهای جاری‌مان را پیش ببریم. در کارهای جاری ما پرداخت حقوق، دستمزد بازیکنان و کادرفنی، اسکان و سفرهای تیم که شامل هتل، ترانسفر و پرواز می‌شود را داریم. اکنون اما باید از اینها بزنیم تا بدهی‌های قدیمی صاف شود. عدد این بدهی‌ها آنقدر بزرگ است که به شدت متاثر هستیم. با این حال پرداخت هزینه‌های جاری ما را دچار کمبود بودجه می‌کند. مشکلی که ما از الان به شدت با آن درگیر هستیم و باید تا یک ماه آینده هیچ هزینه‌ای نداشته باشیم مربوط به بدهی‌هایی است که باشگاه را تهدید می‌کند؛ اما مگر می‌شود هیچ خرجی برای باشگاه نکرد خصوصاً تیمی که اکنون درگیر مسابقات حساس و می‌توان نام آن را ملی گذاشت، است؟ همه انتظار دارند تیم برنده شود و ما نیز تعهداتی به بازیکنان داریم. به این مسائل باید اکنون توجه خاص شود. دست هواداران واقعاً درد نکند و دست تک‌تک آنها را می‌بوسم و تشکر می‌کنم که رقم خوبی تقدیم باشگاه کردند و ما نیز آن را اعلام کردیم. اما عدد بدهی‌ها خیلی بالاتر از این حرف‌ها است و حدود ۲۰ برابر این عدد است و باید به شکلی فراهم شود.

 

تمام نیروی‌مان را برای تهیه هزینه‌ها به کار گرفته‌ایم

ما با مسئولین در حال رایزنی هستیم؛ وزارتخانه که بودجه‌ای برای ما ندارد اما انشاالله از طریق هیات دولت کمک کند. باید همه کمک کنند از رسانه تا هوادار و دولت و… چرا که اکنون موقعیت پرسپولیس حساس است. تیمی که این همه علاقه‌مند و شور و شوق ایجاد کرده و با یک تساوی ارزشمند امید را شکل داده نیازمند حمایت بیشتر برای تمرکز در میادین بین‌المللی است. درست است که وزارت محترم ورزش به بخش فوتبال توجه دارد اما این توجه زمانی نمود پیدا می‌کند که تبدیل به عدد و رقم و منتهی به تامین بودجه شود و ما بتوانیم از پس این هزینه‌ها بر بیاییم. چرا که عدد واقعاً از دست ما خارج شده و ما تمام زورمان را برای تامین بودجه جاری و پرداخت بخشی از بدهی‌ها انجام داده‌ایم.

 

میزان طلب مانوئل؟ الان یا الان!

دستیاران مانوئل ژوزه بالای ۴۰۰ هزار یورو طلبکار بودند و این طلب برای خود ژوزه اصلاً عدد ثابتی نیست. طبق آخرین محاسباتی که داشتیم بالای یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار یورو بوده که البته همانطور که گفتم این بدهی روزشمار است و من باید بگویم منظورتان از طلب ژوزه الان است یا الان! (خنده) وکیل او نیز خیلی به قول معروف مته به خشاش می‌گذارد و متاسفانه برای توافق روی اقساطی کردن پرداخت ما راه نمی‌آید.

 

باید درآمدها را بالاتر ببریم

تغییر اسپانسر نیز با توجه به اینکه گفتم هزینه‌های جاری و بدهی‌های گذشته‌مان پر نوسان است هنوز به عدد لازم نرسیده‌ایم. در ثانی ما باید خودمان راه بیفتیم دنبال سیستم‌های تازه برای کسب درآمد بیشتر باشگاه. به طور مثال باید دنبال ارزش افزوده و سیستم وصل را انجام دهیم تا بتوانیم برای باشگاه درآمدزایی داشته باشیم. چیزی که در یکی دو سال اخیر در گذشته زیاد روی آن کار نشده است و ما به دنبال این هستیم تا آن را فعال‌تر کنیم و سهام بیشتری را خود باشگاه در این قضیه بگذارد تا درآمدها بالاتر رود. با این حال همه این مسائل باعث می‌شود تا در شرایط فعلی کفاف هزینه‌های جاری باشگاه صورت نگیرد چراکه این باشگاه هزینه‌های بالایی دارد.

 

از تسهیلات تا ارزش افزوده و … همه راه ها را رفتیم

در بحث تسهیلات و اینکه می‌گویید با  توجه به قراردادمان با بانک کوثر چرا از آنها وام برای این پرداخت صورت نمی‌گیرد باید بگویم ارگان‌های دولتی محدودیت‌های خاص خود را دارند؛ اما در این بخش هم ما رایزنی کرده‌ایم ولی هنوز جوابی نگرفته‌ایم. شما هر بحث اقتصادی و درآمدزایی که برای این باشگاه پیشنهاد داشته باشید را ما پیش از این دنبال کرده‌ایم اما همانطور که گفتم بدهی‌های سابق امان باشگاه را بریده است.

 

چالش همیشگی با صدا و سیما و تبلیغات

 

صداوسیما بایستی کمک کند اما انتظاری که ما از آنها داریم برآورده نشد. آنها می‌توانند حداقل با یک خبررسانی خوب کلی از تحریم بودجه ما و تامین منابع ما را انجام دهد. شما همین بلیت‌فروشی را ببینید چقدر جنجال ساختند. چند سال است که روی حق پخش بحث داریم و هیچی گیرمان نیامد. باید تفکر را کلاً عوض کنیم و باید کمک کنیم درآمدها بیشتر شود؛ اما ما اکنون داریم روی همان عددهای قبلی دعوا می‌کنیم. اشکال کار همین است و رویکرد روی درآمدها باید عوض شود. همه می خواهند سوار این اندک درآمد شوند. نه! درآمد خوبی از همین تبلیغات و غیره در می‌آید و باید حق باشگاه‌ها در آن دیده شود.

 

کاملا به صعود امیدوار هستیم

با زحمتی که بچه‌ها و تیم فنی برانکو می‌کشند همه ما کاملاً خوشبین به صعود هستیم. این جای خوشحالی دارد که بازیکنان برای شادی بخش عمده‌ای از جامعه هر تلاشی از دست شان بربیاید انجام می‌دهند و این قابل تقدیر و ستایش است. پرسپولیس اکنون نماینده ایران محسوب می‌شود و باید تمام تمرکز را روی موفقیت آن قرار داد و موفقیت پرسپولیس نه تنها موفقیت فوتبال ما در مسابقات بین المللی که موفقیت تمام ارکان جامعه است.

 

رمز موفقیت ما اعتماد و اعتقاد به کادرفنی و بازیکنان و حمایت هواداران بود

اینکه می‌پرسید خوشحال و خوش‌شانس هستم که جای افتخاری و مدیریت استقلال نیستم از آن سوال‌های سیاسی است که به دنبال تیتر هستید و دنبال کارهای ژورنالیستی. ما هم در گذشته این شرایط را در جدول و نتیجه‌گیری پشت سر گذاشتیم. ما در آن زمان توکل به خدا کردیم و بعد از آن هم زحماتی که کشیده می‌شد هم در بخش فنی و در جمع بازیکنان و کادرفنی و هم کارشناسان که متفق‌القول از عملکرد مثبت فنی تیم صحبت می‌کردند باعث می‌شد ما امیدوار باشیم و اعتقاد و ایمان هواداران به تیم را هم نباید فراموش کرد. جواب این اعتماد و ایمان را هم در نهایت گرفتیم. هواداران واقعاً برای ما سنگ تمام گذاشتند و پای تیم ایستادند که حاصل آن نتایج کنونی تیم است.

 

برای پشت سر گذاشتن بحران همه باید کمک کنند

سازمان لیگ هم به مشکل خورده و حسابشان مسدود است. البته ما در خصوص بلیت‌فروشی به نتایج مثبتی رسیده‌ایم و در این هفته نیز جلسه‌ای خواهیم داشت تا خودمان مستقیماً کار را به دست بگیریم. برای پشت سر گذاشتن بحران بزرگ مالی پرسپولیس هم باید سعی و تلاش خودمان را بکنیم و خدا هم انشالله برکت را برای پرسپولیس قرار دهد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.