پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

دولت هر چه سریعتر مشکل پرداخت حقوق نیروهای مسلح را حل کند/ مجلس درباره نیروهای مسلح و بنیه دفاعی با کسی شوخی ندارد
عضو هیأت رئیسه مجلس با تأکید بر اینکه دولت هر چه سریعتر مشکل پرداخت حقوق نیروهای مسلح را حل کند، اعلام کرد مجلس درباره حقوق نیروهای مسلح و بنیه دفاعی کشور با کسی شوخی ندارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

احمد امیرآبادی نماینده مردم قم و عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی با اشاره به پرداخت با تأخیر حقوق مردادماه نیروهای مسلح اعم از سپاه، ارتش و ستادکل نیروهای مسلح، اظهار داشت: متأسفانه حقوق مردادماه پرسنل نیروهای مسلح یعنی ارتش، سپاه و ستادکل نیروهای مسلح پس از ۶ الی ۷ روز تأخیر امروز ۵ شهریور ماه پرداخت شد، آن هم تنها حقوق ۲۳ روز از مردادماه پرداخت شده است.

وی افزود: بنده با ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان برنامه و بودجه هم در این زمینه صحبت کردم، اختلافی در بحث نحوه واگذاری اعتبارات بین نیروهای مسلح و دولت وجود دارد، سازمان برنامه و بودجه گفته است از همین اعتبارات بنیه دفاعی حقوق‌ها را پرداخت کنید، اما مسئولان نیروهای مسلح گفته‌اند تخصیص اعتبارات بنیه دفاعی و ردیف‌های بودجه آن جداست، ردیف حقوق‌ها هم جداست، دولت باید حقوق را کامل پرداخت کند ولی مسئولان سازمان برنامه و بودجه هم قبول نکرده و پرداخت نکردند.

این عضو هیأت رئیسه مجلس تصریح کرد: بنده واقعاً متأسفم، در همه جای دنیا معمولاً حقوق نیروهای مسلح اولین سازمانی است که پرداخت می‌شود، خانواده آن برادر رزمنده ارتشی یا سپاهی که در ارتفاعات جاسوسان یا در پایگاه‌های هوانیروز یا روی ناوها در دریاهای آزاد برای تأمین امنیت کشور می‌جنگد، به چه کسی رو بیاندازد و از او پول بگیرد که زندگی‌اش را تأمین کند؟!

امیرآبادی تأکید کرد: نمی‌شود که همسر برادر سپاهی یا ارتشی برود پای عابر بانک و ببنید حقوق به حسابش واریز نشده است، اما حقوق پرسنل ادارات و سایر سازمان‌ها که همگی در محل کارشان هستند، زودتر پرداخت شده است.

وی متذکر شد: بسیاری از این برادران ارتشی یا سپاهی در حال مأموریت در مرزهای کشور بوده و از خانواده‌هایشان دور هستند، این انصاف نیست، دولت باید ابتدا حقوق نیروهای مسلح را تأمین کند، در همه دنیا نیز همین‌گونه است که ابتدا حقوق نیروهای مسلح را تأمین می‌کنند.

این عضو هیأت رئیسه مجلس همچنین گفت: این مشکل باید هر چه سریع‌تر حل شود و برای ماه‌های آینده دیگر با این مشکل مواجه نباشیم، وگرنه مجلس به این موضوع ورود کرده و قطعاً آن را پیگیری می‌کند.

امیرآبادی در پایان خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در خصوص حقوق نیروهای مسلح و بحث بنیه دفاعی کشور با کسی شوخی ندارند و امیدواریم دولت و مجموعه مسئولان به خصوص امیر حاتمی وزیر محترم دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح که نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای وی سنگ تمام گذاشتند و رأی اول را بین وزرای پیشنهادی آورد، این مشکل را حل کنند، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح رابط بین دولت و نیروهای مسلح است، امیدواریم او بتواند این تعامل را برقرار کند تا این مشکل سریع‌تر حل شود.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.