پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

اختصاصی مازندرانه/
حریق در ساختمان مسکونی آمل مهار شد
آتش نشانان آملی روز گذشته با حضور به موقع، حریق منزلی در خیابان طالب آملی که شعله هایش زبانه می کشید را مهار کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آمل ؛ مدیر عملیات سازمان با اعلام این خبر گفت: ساکنین در خانه نبودند و همسایه ها با دیدن شعله های زبانه کشیده از پنجره آپارتمان طبقه چهارم ساختمان ، آتش نشانی را از این حادثه با خبر کردند ، که بلافاصله اولین خودروی اطفای حریق از ایستگاه شماره سه مستقر در بلوار جانبازان به محل حریق اعزام شد .
علیرضا اکبری با اشاره به اینکه این عملیات ۵۴ دقیقه طول کشید ، افزود : اولین گروه آتشنشانان با درب بسته آپارتمان مواجه شدند که با شکستن قفل درب به داخل آپارتمان رفته و نسبت به خاموش کردن حریق آشپزخانه منزل ،اقدام کردند.
اکبری اضافه کرد : با توجه به زبانه کشیدن شعله ها آتش ، آتشنشانان مستقر در محل حادثه به اتاق فرمان درخواست اعزام نیروهایی کمکی دادند . بلافاصله دو دستگاه خودرو به محل آتش سوزی اعزام شد که در نهایت با تلاش ۱۰ آتش نشان حریق ساعت ۲۱و ۵۸ دقیقه در آشپزخانه منزل مهار و از سرایت آن به دیگر بخشهای آپارتمان جلوگیری شد .
مدیر عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آمل با اشاره به اینکه در ۷۲ ساعت گذشته ( پنجشنبه ، جمعه و شنبه) آتش نشانان آملی در ۳۹ عملیات شرکت کردند گفت: از این تعداد ۶ مورد آتش سوزی مسکونی ، ۹ مورد آتش سوزی علفهای هرز و کشاورزی ، ۱ مورد آتش سوزی خودرو ، ۴ مورد گرفتن حیوانات وحشی و موزی ، ۴ مورد بازکردن درب ، ۳ مورد امداد آسانسور ، ۵ مورد آتش سوزی واحد های اداری ،تجاری و صنعتی ، ۳ مورد حریق ضایعات و ۷ مورد شامل نظارت در محل ، سایر موارد و یا برگشت در طول مسیر بوده است .
به گفته اکبری آتش نشانان همچنین در ساعت ۲۱ و ۳۲ دقیقه شنبه شب ۴ شهریور ماه همچنین به منظور امداد رسانی و رها سازی مصدومین حادثه برخورد پراید و اتوبوس در جاده هراز در منطقه پیچ کلرد اعزام شدند که با اعلام آزاد سازی مصدومین در طول مسیربدون انجام عملیات برگشت داده شدند.
گفتنی است ؛ در این حادثه متاسفانه یک زن حدود ۵۵ساله در دم جان باخت و دو زن و دو مرد مصدوم شدند .

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.