پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

حسین‌خانی از حضور در نیمه نهایی بازماند/ یاراحمدی و محمدی حذف شدند
نماینده وزن ۷۰ کیلوگرم کشورمان در رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان با شکست در سومین دیدارش از رسیدن به مرحله نیمه نهایی بازماند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

مسابقات چهار وزن دوم رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان، از ظهر امروز (به وقت ایران) در شهر پاریس فرانسه آغاز شده است که نمایندگان کشورمان در اوزان ۶۵، ۷۰، ۷۴ و ۹۷ کیلوگرم به مصاف حریفان خود رفته‌اند.

* نتایج نمایندگان کشورمان در ۴ وزن دوم به شرح زیر است:

* شکست نصیری مقابل نایب قهرمان جهان

در وزن ۶۵ کیلوگرم که ۳۱ نفر به روی باسکول رفته‌اند، میثم نصیری در دور نخست با نتیجه ۱۱ بر صفر مقابل عبدالرحمن ابراهیم از قطر به پیروزی رسید، اما در دور بعد با نتیجه ۶ بر ۵ مغلوب آلان گوگایف، دارنده مدال نقره ۲۰۱۰ جهان از روسیه شد. وی برای ادامه کار باید منتظر حضور حریفش در فینال باشد تا کار را در گروه بازنده‌ها دنبال کند.

در گروه نصیری، آدام باتیروف قهرمان آسیا و کشتی‌گیر روسی الاصل بحرین، زاین رترفورد از آمریکا، فرانکلین گومز پورتوریکویی و مصطفی کایا نایب قهرمان اروپا از ترکیه حضور دارند.

* حسین‌خانی از حضور در نیمه‌نهایی بازماند

در وزن ۷۰ کیلوگرم مصطفی حسین‌خانی در دور اول با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد ایلمان مختاراف، از فرانسه گذشت. وی در دور دوم هم مویزه از رومانی را در یک کشتی یکطرفه و برتر با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست داد و به دور سوم (یک‌چهارم نهایی) راه یافت.

حسین خانی در این مرحله در حالی‌که تا ثانیه‌های پایانی ۶ بر ۵ از حریفش پیش بود در نهایت با نتیجه ۷ بر ۶ مغلوب یوهی فوجینامی، نفر سوم جوانان جهان از ژاپن شد و از حضور در نیمه‌نهایی بازماند.

نماینده ژاپن در این مرحله به مصاف جیمز گرین، دارنده مدال برنز ۲۰۱۵ جهان از آمریکا خواهد رفت. در این وزن ۲۷ نفر حضور دارند.

* حذف یاراحمدی با نمایشی ضعیف و پرانتقاد

در وزن ۷۴ کیلوگرم که ۳۱ نفر حضور دارند پیمان یاراحمدی در دور اول با نتیجه ۸ بر ۴ مغلوب زلیم‌خان خادجی‌یف از فرانسه شد که با توجه به شکست حریفش در مرحله سوم مقابل جردن باروز، یاراحمدی حذف شد.

* محمدی حذف شد

در وزن ۹۷ کیلوگرم امیر محمدی در دور اول با نتیجه ۸ بر ۶ الکساندر هوشتین از بلاروس را شکست داد. وی در دور دوم در مصاف با ماگومد ابراگیم‌اُف، دارنده مدال برنز المپیک و قهرمان آسیا از ازبکستان با نتیجه ۱۰ بر ۴ شکست خورد که با توجه به شکست حریفش از گردونه مسابقات کنار رفت. در این وزن ۲۶ نفر وزن کشی کرده‌اند.

به گزارش فارس، در پایان مسابقات ۴ وزن نخست حسن یزدانی موفق به کسب مدال طلای وزن ۸۶ کیلوگرم شد. رضا اطری در وزن ۵۷ کیلوگرم سیزدهم شد، بهنام احسان‌پور در ۶۱ کیلوگرم به عنوانی بهتر از چهاردهمی نرسید و یدالله محبی در سنگین وزن نیز نهم شد.

ادامه دارد…

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.