پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

قلعه‌نویی: من بد بودم؛ منصوریان هم بد است؟
سرمربی تیم ذوب‌آهن اصفهان اعلام کرد روزی که هواداران استقلال در ورزشگاه آزادی علیه او شعار دادند، ناراحت شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

امیر قلعه‌نویی در گفت و گویی درباره شرایط تیمش در ۵ هفته ابتدایی، شانس قهرمانی ذوب آهن، برنامه ریزی جام حذفی و اتفاقاتی که برای علیرضا منصوریان روی سکوهای استقلالی افتاد، صحبت هایی را انجام داد که ماحصل آن را در ادامه می خوانید:

نتایجی گرفتیم که حق مان نبود
شرایط تیم ذوب‌آهن به طور کلی شرایط خوبی است. اتفاقاتی که پیش آمد به ما لطمه زد؛ ما بدنسازی خوبی انجام دادیم اما سونامی مصدومیت‌ها گریبانگیرمان شد. قاسم حدادی‌فر مصدومیت رباط صلیبی برایش پیش آمد. بعد از او مهدی‌پور دچار آسیب دیدگی شد و حسینی نیز مصدومیت را تجربه کرد. در کنار این مسائل ما در جریان مسابقات نیز بدشانسی‌هایی آوردیم. مثلا در دو بازی ۴ امتیاز از دست دادیم که حقمان نبود. از سوی دیگر در بازی با سپاهان هم که همه دیدند چه اتفاقاتی افتاد.

بدشانس بودیم
با همه مسائلی که به آن اشاره کردم، باید بگویم تا رسیدن به شرایط ایده‌آل کمی زمان لازم داریم. ما نقاط ضعفی نیز داریم که باید در روزهای آینده برطرف کنیم. در یکی،دوروز باقیمانده تا پایان نقل و انتقالات هم باید شرایط را به خوبی مهیا کنیم. به طور کلی از کیفیت فنی بازیکنان راضی هستم و فکر می‌کنم بدشانسی اگر گریبان‌مان را رها کند، می‌توانیم روزهای خوبی را رقم بزنیم.

 

مدعی قهرمانی؟
من به این تیم خیلی امیدوارم و آینده را بسیار خوب می‌بینم. نسبت به سال‌های گذشته بسیار آرامش دارم و انرژی مثبتی از تیم دریافت می‌کنم. قطعا بسیار بهتر از این‌ها خواهیم شد.

دخالتی در لیست تیم ملی نمی کنم
به لیست تیم ملی برای دو بازی آینده احترام می‌گذارم. قبل از حضور من در ذوب‌آهن چند بازیکن در لیست تیم ملی حضور داشتند و در لیست جدید حضور ندارند. با این حال من دخالتی در لیست تیم ملی نمی‌کنم؛ اما شک نکنید در آینده تعداد ملی‌پوشان ما بیشتر می‌شود. چراکه علاوه بر چند بازیکن قبلی، نفرات دیگری نیز در لیست خود داریم که می‌توانند کمک کنند. با این حال به نظر سرمربی تیم ملی احترام می‌گذاریم.

همه باید با تیم ملی تعامل کنند
تیم ملی ایران چندرکورد خوب شکسته است. ما دو هفته مانده به پایان دور مقدماتی به جام جهانی رسیدیم و نتایجی کسب کردیم که جایگاه‌مان در رنکینگ را بسیار خوب کرده است. در سال جام جهانی باید همه با تیم ملی تعامل داشته باشند. اعتقاد من بر این است که تیم ملی خوب از دل یک لیگ پویا و خوب در می آید. پس باید همه از تیم ملی حمایت کنیم.

 

باید متشکر سازمان لیگ باشیم
من نمی‌دانم روش برگزاری مسابقات جام حذفی در جای دیگری اجرا می‌شود یا خیر. به هر حال مسئولان سازمان لیگ تصمیم گرفتند هرمرحله قرعه‌کشی کنند. با این وجود باید از مسئولان سازمان لیگ تشکر کنیم. سازمان لیگ نسبت به گذشته بسیار فعال، انرژیک و جوان تر شده است. نظم و انضباط خوبی در لیگ وجود دارد. زمانی در فوتبال ایران یک تیم ۱۴ بازی انجام داده بود و یک تیم دیگر ۸ مسابقه داشت و از این نظر بسیار بهتر شده‌ایم. با این حال باز هم باید دنبال ایده‌آل ‌ها باشیم.

من بد؛ منصوریان و مظلومی هم بد هستند؟
من دوست ندارم دخالتی در امور فنی و مدیریتی استقلال انجام دهم؛ اما یک مساله‌ای را باید بگویم. روزی که در بازی استقلال و تراکتورسازی آن رفتار وقیح انجام شد، برای خودم ناراحت نبودم. از این ناراحت بودم که با فرهنگ شصت و اندی ساله باشگاه استقلال بازی شد. همه می‌دانند باشگاه استقلال از نظر اخلاقی و فرهنگی چقدر بزرگ است و چه افتخاراتی در کارنامه‌اش وجود دارد. آن رفتار زشت که در آن روز با من انجام شد فرهنگ ۶۴ ساله استقلال را زیر سوال برد. الان می‌بینیم امتداد آن رفتار با نسل جوان هم ادامه دارد و باعث می‌شود در فضای مجازی مشکلاتی برای منصوریان و مظلومی ایجاد شود. من بد بودم، آیا مظلومی آدم بدی بود؟ منصوریان آدم بدی است؟ این ها اثرات رفتارهایی است که برخی آقایان در گذشته انجام دادند.

 

هواداران، فرهنگ استقلال بزرگ را برگردانند
من در فوتبال برد و باخت‌های زیادی را دیدم. توهین و تشویق‌های زیادی شنیدم؛ اما عکس‌العملی نشان ندادم. آن روز که ناراحت شدم، این روزها را می‌دیدم. متاسفانه با فرهنگ، اخلاق و معرفت باشگاه استقلال بازی کردند. از هواداران می‌خواهم فرهنگ استقلال، معرفت  و اخلاق باشگاه بزرگ آسیا را برگردانند.

خیلی‌ها نتایج ضعیف‌تری گرفتند و تشویق شدند

خیلی‌ها بودند که نتایج ضعیف‌تری کسب کردند و تشویق شدند؛ اما بدعت بدی گذاشته شده است. حالا این اتفاق در باشگاه بزرگ استقلال رخ می‌دهد. من همیشه در بدترین شرایط کنار استقلال بودم. هر زمان پول نداشت و مشکلات بود، امیر قلعه‌نویی حضور داشت. در بی پولی بودم، دسته سوم بودم و منتی هم نمی‌گذارم؛ اما الان ناراحتم از این که با باشگاه پرافتخار استقلال بازی می‌شود.

اخلاقی نگران استقلال هستم
تاکید می‌کنم که این حرفهایم به دلیل آن است که به عنوان پیشکسوت و عضو کوچکی از خانواده بزرگ استقلال نگران هستم. نگرانم که هوادار بازی نخورد. پیراهن استقلال حرمت دارد که مردم به آن افتخار می‌کردند. دوست داریم به گذشته پرافتخار برگردیم. در دربی اصفهان اتفاقات قشنگی را روی سکوها دیدم که به نظرم باید سرلوحه فوتبال شود. در بازی تراکتورسازی و النصر کار قشنگی انجام شد. این ها در فوتبال ماندگار است. خدا از کسانی که به خاطر منافع خود جو را متشنج کردند، نگذرد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.