پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

IMG 9437
آتش نشانان جهادگران فی سبیل الله هستند

حجت الاسلام و المسلمین سید جلیل مرتضوی امام جمعه آمل صبح امروز در سالن شهرداری و در جمع آتش نشانان آملی که به مناسبت ۷ مهر روز آتش نشانی دور هم جمع شده بودند، گفت: کار آتش نشانی یک جهاد به تمار عیار است که آتش نشان می داند و به خط دشمن می زند که همان بلاهای طبیعی است، مثل رزمندگانی که در ۸ سال دفاع مقدس به دلیل کمبود وقت و باز کردن محور، داوطلبانه روی مین می رفتند با علم به اینکه می دانستند چه عاقبتی در انتظارشان است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

حجت الاسلام و المسلمین سید جلیل مرتضوی امام جمعه آمل صبح امروز در سالن شهرداری و در جمع آتش نشانان آملی که به مناسبت ۷ مهر روز آتش نشانی دور هم جمع شده بودند، گفت: امروز روز بزرگی است ، روزی که همه دوستان و عزیزانی که با عشق و علاقه و اراده پولادین خودشان گام هایی از جنس ایثار، فداکاری و از خودگذشتگی بر میدارند.

وی افزود: این گامها ، گام بسیار مهمی است که جوانمردان آتش نشان ما با همه عشق، علاقه و فداکاری به میدان می آیند تا از جان و مال و ناموس همه ی آن کسانی که بایستی در میدان باشند و نیستند ، دفاع کنند.

حجت الاسلام مرتضوی ادامه داد: ما نسبت به آتش نشانان غافل هستیم یا کمتر به آن توجه می کنیم ولی شما با تلاشهای شبانه روزی خود در عرصه امنیت،  رفاه و آسایش شهروندان خدمت می کنید و همگان قدردان کار شما هستیم.

وی تصریح کرد: کار شما نمونه ای از جهاد در راه خدا است و هیچ خدمتی بالاتر از خدمت به مردم نیست.

این مقام مسئول تاکید کرد: انسان دارای ۲ بعد جسمانی و روحانی است ، که هر کدام از این ۲ بعد قابلیت تربیت دارند ، کسی که میخواهد آتش نشان شود و کارش را ادامه دهد اگر چند مولفه مهم را نداشته باشد نمی تواند در کارش موفق باشد.

وی ادامه داد: پلاسکوی تهران آتش گرفت و تمام کسبه ها از ترس جان خود تمام دارایی خود را رها کردند و تعداد افرادی هم که ماندند غافلگیر شدند، اما آتش نشان می دانست خطر را ، کسی که علم بر فرو ریختن دارد و می بیند و به دل خطر می زند، کارش چیزی جز اخلاص و از خود گذشتگی نیست.

حجت الاسلام مرتضوی اظهار داشت: کار آتش نشانی یک جهاد به تمار عیار است که آتش نشان می داند و به خط دشمن می زند که همان بلاهای طبیعی است، مثل رزمندگانی که در ۸ سال دفاع مقدس به دلیل کمبود وقت و باز کردن محور، داوطلبانه روی مین می رفتند با علم به اینکه می دانستند چه عاقبتی در انتظارشان است.

وی افزود: شما کار همان رزمندگان هشت سال دفاع مقدس را انجام می دهید و به عنوان خط شکن می دانید راهی که می روید سوختن است و جان دادن، ولی در کارتان استوار هستید و به آن عشق می ورزید.

امام جمعه آمل خاطر نشان کرد: آتش نشان اولین موئلفه آن عشق است و عشق کذایی نمیتواند شما را مخلص راه و هدفت کند و چند چیز باید دست به دست هم دهند تا این عشق حاصل شود، همانگونه که انسان موقع خنده ۱۹ عضو بدنش فعال می شود و موقع گریه ۵۷ عضو بدن درگیر می شود، در کار آتش نشانی نیز باید روح و جسم در کنار هم باشند تا عشق شکل بگیرد.

وی بیان کرد: آتش نشانان جهادگران فی سبیل الله هستند ما امروز آمدیم تا در کنار شما کسب آبرو و معرفت کنیم و بتوانیم عشق و اراده پولادی شما را در زندگی  و کارخودمان نهادینه کنیم.

حجت الاسلام مرتضوی ادامه داد: شما ، جان خود را برای آرامش دیگران در کف اخلاص قرار می دهید و این نشان بر ایمان شما دارد و از بودن در این جمع واقعا خرسند و خوشحال هستم.

وی تصریح کرد: از شهردار عزیز بابت محرمی که شهر را به سمت عزای سیدالشهدا برد تشکر ویژه دارم و نکته مهم این است که آقای هاشمی در زمان کوتاهی که مشغول به کار شد با عشق و علاقه به عنوان یک شهروند آملی با تمام وجود برای مردم تلاش کرده است.

این مقام مسئول تاکید کرد: نصب تمثال مبارک شهید سلیمانی در میدان شهدای مدافع حرم، بازتاب فرهنگی، دینی و اجتماعی فراوانی داشت که نتیجه همدلی و تلاش مجموعه شورا و شهرداری می باشد و امیدواریم از این دست کارها در شهر بیشتر شود.

امام جمعه آمل در پایان گفت: کلنگ زنی پروژه پارک ساحلی هراز یکی از خبرهای امیدوار کننده برای همه مردم آمل است که یکی از دغدغه های مهم علامه حسن زاده آملی و همینطور علامه جوادی آملی نیز همین بود که از نابسامانی رودخانه هراز که می تواند نعمتی برای مردم باشد، نگران بودند ولی در حال حاضر با آغاز به کار این پروژه می توان از برکات آن برای مردم و شهر استفاده کرد.

تنظیم خبر : سحر صالحی

IMG 9437 1

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.