پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

IMG 9329
۹۴ درصد هیئت های مذهبی در مازندران تمامی پروتکل های بهداشتی را رعایت کردند

حجت الاسلام و المسلمین سید اسماعیل رمضانی رئیس اداره تبلیغات اسلامی آمل در ششمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان گفت: ۵ هزار و ۱۰۰ مسجد و تکایا در سطح استان مازندران وجود دارد که تمامی برنامه های دهه آخر صفر طبق ابلاغیه ها و شیوه نامه ها عمل خواهد شد و ستاد ملی کرونای کشوری نیز اعلام کرده که در روز اربعین تا به این لحظه هیچ گونه پیاده روی نه در کشور و نه در عراق خواهیم داشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

حجت الاسلام و المسلمین سید اسماعیل رمضانی رئیس اداره تبلیغات اسلامی آمل در ششمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان گفت: ۹۴ درصد از هیئت های عزاداری تمامی پروتکل های بهداشتی را رعایت کردند و در بحث فاصله گزاری ها نیز این آمار به ۹۶/۹ درصد رسیده است که آمار قابل قبولی می باشد.

وی افزود: ۹۲ درصد عوامل اجرایی هیئت ها نیز استفاده از ماسک و مواد ضد عفونی کننده را در دستور کار قرار دادند و در ورودی هیئت های این موارد برای عزاداران توزیع می شد که آمار پذیرش بیماران کرونایی و مرگ و میر کاهش یافت.

رمضانی ادامه داد: ۵ هزار و ۱۰۰ مسجد و تکایا در سطح استان مازندران وجود دارد که تمامی برنامه های دهه آخر صفر طبق ابلاغیه ها و شیوه نامه ها عمل خواهد شد و ستاد ملی کرونای کشوری نیز اعلام کرده که در روز اربعین تا به این لحظه هیچ گونه پیاده روی نه در کشور و نه در عراق خواهیم داشت.

وی تصریح کرد: پیشنهاد سازمان تبلیغات در این برهه حساس این است که پویش تکایا و حسینیه های سیار را ادامه دهیم و به محلات ، کوچه ها و خیابانها رفته و مراسمات عزاداری را آنجا برپا کنیم .

رئیس اداره تبلیغات اسلامی آمل تاکید کرد: این پیشنهاد در روز اربعین هم با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی انجام خواهد شد به این صورت که هر خانواده به صورت خودرویی البته با تصمیماتی که ستاد کرونای آمل می گیرد، مسیر امامزاده ابراهیم ع تا امامزاده عبدالله ع آمل را طی کند.

خبر و تنظیم: سحر صالحی

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.