پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

افتخاری دیگر برای دانشگاه مازندران;
رتبه برتر روابط عمومی دانشگاه مازندران در بخش ویژه جشنواره روابط عمومی های دانشگاه های سراسر کشور
جشنواره معرفی و تجلیل از روابط عمومی های برتر دانشگاه ها ، موسسات و آموزش عالی کشور که به صورت مجازی و با حضور دکتر منصور غلامی وزیر علوم و تحقیقات و فناوری ، معاونان ، مدیران و مسئولان وزارت علوم و مدیران روابط عمومی دانشگاه های سراسر کشور برگزار شده بود ، روابط عمومی دانشگاه مازندران رتبه برتر بخش ویژه جشنواره (مدیریت سبز و مصرف بهینه منابع ) را از آن خود کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

جشنواره معرفی و تجلیل از روابط عمومی های برتر دانشگاه ها ، موسسات و آموزش عالی کشور که به صورت مجازی و با حضور دکتر منصور غلامی وزیر علوم و تحقیقات و فناوری ، معاونان ، مدیران و مسئولان وزارت علوم و مدیران روابط عمومی دانشگاه های سراسر کشور برگزار شده بود ، روابط عمومی دانشگاه مازندران رتبه برتر بخش ویژه جشنواره (مدیریت سبز و مصرف بهینه منابع ) را از آن خود کرد.

در آیین اختتامیه این جشنواره که ۲۳ تیرماه سالجاری به شکل مجازی برگزار شد وزیر علوم تحقیقات و فناوری به تحولات در حوزه ارتباطات و آموزش به واسطه بیماری کرونا اشاره کرد و گفت بیماری کرونا موجب تحول بنیادی در زمینه بهره گیری از فناوری های نوین در زمینه ارتباطات و آموزش شده است که این تحول نوع ، وظیفه روابط عمومی ها را تغییر داده است .

وی با اشاره به ضرورت نهادینه کردن تغییرات و تداوم برنامه ها در آینده افزود: ضرورت دارد روابط عمومی ها با استفاده از جدیدترین دستاورد های علمی و فناوری ، تقویت علاقه و انگیزه برای انجام همکاری و تبادل تجربیات مفید ، انتظارات جامعه از روابط عمومی همگام با تغییرات بروز را برآورده نمایند.

دکتر غلامی ادامه داد با توجه به نوع شخصیت و مشغله کاری ، اکثر دانشگاهیان از تبلیغ دستاوردهای خود دوری می‌کنند و اینجا رسالت روابط عمومی است که با انعکاس رویداد ها و دستاوردهای دانشگاهیان به مخاطبان ، موجب گسترش ارتباط مردم با دانشگاه و افزایش اطلاعات از اتفاقات علمی و رشد امیدواری به دانشگاه ها شوند.

وی روابط عمومی ها را به عنوان یکی از بازوهای تحقیق دانشگاه سبز برشمرد و گفت : هر چند از زیرساخت های ارتباطی در کشور تاکنون استفاده چندانی نشد ، لازم است روابط عمومی دانشگاه ها با در نظر گرفتن عدم حضور بخش عمده ای از دانشجویان در دانشگاه‌ها ،ضمن بهره مندی از فناوری های نوین ارتباطی ، دستاوردهای علمی ، پژوهشی و فناوری اساتید و پویایی و فعال بودن دانشگاه ها را جهت اطلاع رسانی عمومی منعکس نمایند.

در این جشنواره که با شعار” دانشگاه سبز” “روابط عمومی سبز” و به همت اداره کل روابط عمومی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری به صورت مجازی برگزار شد، روابط عمومی دانشگاه ها و پارک‌های علم و فناوری سراسر کشور در بخش‌های( اطلاع رسانی و ارتباط با رسانه ها ) ( تبلیغات و انتشارات در راستای اجرای مدیریت سبز ) و روابط عمومی الکترونیک از محورهای عمومی جشنواره و ؛؛مدیریت سبز و مصرف بهینه منابع ؛؛و؛؛ مسئولیت‌های اجتماعی از محورهای ویژه این جشنواره به رقابت پرداختند .

این جشنواره عملکرد روابط عمومی های دانشگاهها و مراکز پژوهشی و فناوری سراسر کشور در سال های ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ مورد ارزیابی و داوری قرار گرفت که روابط عمومی دانشگاه مازندران در محور ویژه این جشنواره با موضوع مدیریت سبز و مصرف بهینه منابع موفق به کسب رتبه برتر شد.

حسین یحیی زاده مدیر روابط عمومی دانشگاه مازندران که در این نشست به همراه پنج نفر دیگر از مدیران روابط عمومی دانشگاه های کشور قبل از سخنان وزیر علوم به بیان نظرات و پیشنهادهای خود پرداخت و ضمن برشمردن مسئولیت ها و وظایف یک روابط عمومی فعال و پویا گزارشی از فعالیت‌ها و دستاوردهای روابط عمومی های منطقه ۲ کشور ارائه داد.

دبیر منطقه ۲ کشور در ادامه سخنان خود به ارائه پیشنهاداتی در راستای ارتقای روابط عمومی دانشگاه ها پرداخت که از آن می‌توان به راه اندازی بزرگترین شبکه مجازی اطلاع رسانی دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری کشور ، راه اندازی بزرگترین گروه مجازی رسانه‌های گروهی سراسر کشور و تغییر روز روابط عمومی و ارتباطات (۲۷ اردیبهشت) به هفته روابط عمومی و ارتباطات در تقویم ملی اشاره کرد.

در پایان این مراسم از برگزیدگان جشنواره با اهدا لوح سپاس تقدیر به عمل آمد .

اسماعیل فلاح خبرنگار مازندرانه در بابلسر

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.