پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

رییس اداره بهزیستی شهرستان آمل خبر داد;
آغاز طرح غربالگری تنبلی چشم با تمهیدات پیشگیری از کرونا در آمل
کبری اسفندیاریان رییس اداره بهزیستی شهرستان آمل از طرح پیشگیری از تنبلی چشم کودکان 3 تا ۶ سال خبر داد و گفت : این طرح باهدف پیشگیری از اختلالات بینایی کودکان با توجه به شیوع ویروس کرونا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اجرا می‌شود و از امسال شیوه اجرای طرح تغییر کرد و به جای پاییز از تابستان و تیر ماه شروع شد .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

کبری اسفندیاریان رییس اداره بهزیستی شهرستان آمل از طرح پیشگیری از تنبلی چشم کودکان ۳ تا ۶ سال خبر داد و گفت : این طرح باهدف پیشگیری از اختلالات بینایی کودکان با توجه به شیوع ویروس کرونا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اجرا می‌شود و از امسال شیوه اجرای طرح تغییر کرد و به جای پاییز از تابستان و تیر ماه شروع شد .

وی با بیان اینکه در این طرح از چارت بینایی سنجی استفاده نمی‌شود و تنها معاینه با دستگاه است افزود : ۱ پایگاه دائمی برای اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم در شهرستان فعال بوده و در صورت نیاز به معاینه بیشتر کودک به چشم پزشک ارجاع داده می‌شود که ۲ اپتومتریست و ۱ چشم پزشک در این طرح با بهزیستی شهرستان همکاری می‌کنند و امسال طرح غربالگری تنبلی چشم در راستای به حداقل رساندن تماس کمتر بین کودک با فرد غربالگر؛ تنها به وسیله دستگاه و تنها در پایگاه های دائمی بدلیل شیوع ویروس کرونا انجام می شود.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان آمل همچنین خاطر نشان کرد : درسال ۱۳۹۸ از حدود ۱۶۰۰۰ کودک ۳ تا ۶ سال شهرستان ، حدود ۱۳۰۰۰ کودک غربال شدند که از بین ۶۶ کودک مبتلا به آمبلیوپی ، ۳۶۰ کودک دارای سایر اختلالات بینایی و سایر کودکان سالم بودند. در سال گذشته ۴۵ نفر از کودکان به پزشک متخصص ارجاع داده شدند و همچنین ۱۷ عینک تحویل کودکان نیازمند به عینک در این طرح شد.

گفتنی است : آدرس پایگاه دائمی سنجش بینایی در شهرستان آمل – میدان ۱۷ شهریور – پاساژ خواجوی اپتومتری مهدی با شماره تماس : ۰۹۳۵۶۸۴۰۵۰۶ آقای اسماعیل زاده می باشد .

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.