پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

بخشدار مرکزی شهرستان آمل;
نداشتن ثبات شغلی از جمله مشکلات دهیاران است/ دهیاران تکمیل کننده زنجیره حکومتی مردم بر مردم هستند
زینب سلطانی بخشدار مرکزی شهرستان آمل در گفتگو اختصاصی با خبرنگار مازندرانه به مناسبت روز دهیاری ها بیان کرد: انتظار داریم اتحادیه ها، صنف ها ، ادارات مختلف دارایی، ثبت اسناد و غیره برای دریافت پروانه های کسب و یا نقل و انتقالات و فروش زمین در روستاها با دهیاران همکاری های لازم را داشته و از آنها استعلامات لازم را اخذ نمایند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

زینب سلطانی بخشدار مرکزی شهرستان آمل در گفتگو اختصاصی با خبرنگار مازندرانه به مناسبت روز دهیاری ها بیان کرد: ۱۴ تیر ماه از سوی شورای فرهنگ عمومی کشور به نام روز شهرداری ها و دهیاری نامگذاری شده است که این فرصت مناسبی برای به تصویر کشیدن خدمات ارزنده  شهرداری ها و دهیاری ها به عنوان مدیریت شهری و روستایی می باشد.

وی افزود: دهیاران تکمیل کننده زنجیره حکومتی مردم بر مردم هستند و بازوی اجرای شورای اسلامی در استان می باشند و هدفمان بهسازی و در واقع نوسازی محیط فیزیکی روستا ها است.

سلطانی ادامه داد: هدایت و نظارت بر فرآیند عمرانی روستا نیز یکی دیگر از کارهای اجرایی است که لازمه ارتقائ شرایط کار و زندگی برای مردم و رضایت آنها می باشد.

وی تصریح کرد: دهیار را در یک روستا به عنوان شهردار کوچک در نظر میگیریم که با داشتن بیش از ۴۸ وظیفه ای در حوزه فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و عمرانی مانند کدخدایی هستند که می توانند به صورت چهره به چهره مشکلات مردم را حل کنند.

بخشدار مرکزی شهرستان آمل تاکید کرد: دهیارها یک سری مشکلات دارند که از جمله این مشکلات نداشتن ثبات شغلی و عدم وجود کدهای اجرایی است و چون در روستا مدیر اجرایی دهیار می باشد، اگر کدهای اجرایی در اختیار دهیار قرار بگیرد ۱۰۰ درصد پروژه های عمرانی مثل طرح کد هادی و امثال آن را خودشان می توانند انجام دهند.

وی اظهار داشت: انتظار داریم اتحادیه ها، صنف ها ، ادارات مختلف دارایی، ثبت اسناد و غیره برای دریافت پروانه های کسب و یا نقل و انتقالات و فروش زمین در روستاها با دهیاران همکاری های لازم را داشته و از آنها استعلامات لازم را اخذ نمایند.

سلطانی خاطر نشان کرد:کار دهیاران شبانه روزی و بسیار سخت است و انتظار داریم مکاتباتی صورت گیرد که شغل دهیاری جز مشاغل سخت قرار گیرد و دهیاران زحمت کش و ساعی ما بتوانند پس از ۲۰ سال خدمت صادقانه بازنشته شوند.

وی در ادامه گفت: قوانین عزل و نصب دهیار باید بازبینی و اصلاح شود که اگر دوره یک شورا به اتمام رسید، یک دهیار بی دلیل عزل نشود و این دلهره و اضطراب برای همه ۹۲ دهیار بخش مرکزی وجود دارد و امیدواریم این موضوع هر چه زودتر به نتیجه ای مطلوب برسد.

بخشدار مرکزی شهرستان آمل بیان کرد: در پایان به عنوان بخشدار بخش مرکزی این روز را به همه همکاران و دهیاران زحمتکش بخش مرکزی تبریک عرض می نمایم.

خبر و تنظیم: سحر صالحی

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.