پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

بخشدار دابودشت آمل ;
دهیاران، متولیان اصلی توسعه پایدار در مناطق روستایی هستند
ولی محمد فضلی بخشدار دابودشت آمل در گفتگو با مازندرانه به مناسبت 14 تیر ماه سالروز تصویب قانون تأسیس دهیاری‌های خودکفا اظهار داشت: دهیاران در مقام مدیران ارشد روستا و متولیان اصلی توسعه پایدار در مناطق روستایی، در حقیقت نمایندگان راستین مردم و منتخبین برخاسته از بطن جامعه روستایی، آشنا با نیازها، ظرفیت‌ها و قابلیت‌های مبتنی بر توسعه مناطق روستایی و نقطه پیوند با تک‌تک روستاییان هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

ولی محمد فضلی بخشدار دابودشت آمل در گفتگو با مازندرانه به مناسبت ۱۴ تیر ماه سالروز تصویب قانون تأسیس دهیاری‌های خودکفا اظهار داشت : شکل‌گیری دهیاریها، به عنوان بازوان توانمند اجرایی شوراهای اسلامی هستند.

وی افزود: چهاردهم تیرماه سال۱۳۹۹ مصادف با بیست ویکمین سالگرد تصویب قانون تأسیس دهیاری‌های خودکفا در روستاهای کشور، نقطه عطف پیوند حاکمیت با مشارکت مردمی در عرصه مدیریت محلی در مناطق روستایی است.

فضلی ادامه داد: به برکت وجود دهیاری و حضور و همکاری مردم در تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم‌سازی‌ها و به یمن اتحاد ملی و وحدت کلمه، تحت عنایات خداوند متعال و زعامت داهیانه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای و سیاست‌ها و برنامه‌های مؤثر دولت محترم، بحمدالله پیشرفت‌های چشمگیر و درخور توجهی در جهت محرومیت‌زدایی از مناطق روستایی به دست آمده است که اکنون حلاوت آن محسوس و قابل درک می‌باشد.

وی تصریح کرد: دهیاران در مقام مدیران ارشد روستا و متولیان اصلی توسعه پایدار در مناطق روستایی، در حقیقت نمایندگان راستین مردم و منتخبین برخاسته از بطن جامعه روستایی، آشنا با نیازها، ظرفیت‌ها و قابلیت‌های مبتنی بر توسعه مناطق روستایی و نقطه پیوند با تک‌تک روستاییان هستند.

بخشدار دابودشت تاکید کرد: تجلی تبلور راستین مردم‌سالاری دینی در نظام مقدس جمهوری اسلامی و حق حاکمیت مردم بر سرنوشت خویش است.

وی خاطر نشان کرد: اجرای پروژه‌ها و طرح‌های‌ متعدد عمرانی، خدماتی، فرهنگی و اجتماعیِ خلاقانه با بهره‌گیری از مشارکت مردم، بهبود وضعیت کالبدی، سیما و منظر روستاها، کمک به حفظ محیط‌زیست و منابع طبیعی، کمک به حفظ فرهنگ بومی و اسلامی-ایرانی در عرصه‌های مختلف توسعه روستایی، ارتقای سطح همبستگی مردم و سرمایه‌ اجتماعی آن‌ها و کمک به رونق اقتصادی و اشتغال‌زایی در روستاها تنها گوشه‌ای از فعالیت‌های وسیع و ارزشمند دهیاری‌ها در خدمت‌رسانی به مردم نجیب روستایی بوده است.

این مقام مسئول اظهار داشت: اشتغال‌زایی و کارآفرینی در روستاها مسلماً زمینه‌ساز ارتقای کارآمدی دهیاری بوده و خواهد بود و در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب، هوشمندانه به عنوان جهش تولید نامگذاری شده است، با همت و تلاش روزافزون، برای تحقق توسعه پایدار روستایی گام برداشته و این مهم را در نهاد دهیاری، همپای شورای اسلامی روستا عملیاتی و اجرایی نمایند.

فضلی در پایان ضمن تبریک این روز و مناسبت مهم، به دهیاران خدوم برای تمامی جهادگران عرصه مدیریت روستایی در سطوح ملی و محلی به‌ویژه دهیاران روستاهای بخش زرخیز دابودشت، از پروردگار متعال سلامت، سعادت و سربلندی و توفیق خدمت افزون‌تر را خواستارم.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.