پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

رئیس اداره کتاب خانه های عمومی شهرستان آمل;
خیران فرهنگی با نذر کتاب حامی کتابخانه های آمل باشند/ فضای فرهنگی محدود در آمل با پیشینه تاریخی آن قابل قبول نیست
یوسف لاطف رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آمل در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار مازندرانه گفت: با توجه به اینکه آمل از لحاظ فرهنگی، پیشینه و بزرگانی که دارد بسیار غنی می باشد، انتظار می رود فضای فرهنگی آن اینقدر محدود نباشد و ما مشکلات کمبود فضا را احساس نکنیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

یوسف لاطف رئیس اداره کتاب خانه های عمومی شهرستان آمل که کارشناس ارشد زبان و ادبیات فارسی و مدرس دانشگاه نیز می باشد از شروع کار خود در گفتگو با خبرنگار مازندرانه بیان کرد: کار خود را از کتاب داری در کتابخانه عمومی شهرستان آمل شروع کردم و پس از آن مسئولیت چند کتابخانه شهرستان را به مدت های مختلف عهده دار بودم و در حال حاضر نیز توفیق خدمت گذاری کتاب دارها و همشهریان عزیز آملی را به عنوان رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آمل دارم.

وی افزود: امیدوارم بتوانیم با تلاش همکاران و حمایت همشهریان عزیز آملی، یک تلنگر و جرقه ای برای کتاب و کتاب خوانی در سطح شهرستان آمل باشیم و اتفاقات خوبی را رقم بزنیم.

لاطف ادامه داد: با توجه به اینکه گسترش فرهنگ برای یک جامعه بسیار موثر است، اگر ما بتوانیم از ریشه، زمینه ساز و پایه ساز فرهنگ باشیم به طبع آن قطعا جامعه ای بهتر، پویاتر و شادتر خواهیم داشت.

وی تصریح کرد: یکی از متولیان فرهنگ، همین کتاب خانه های عمومی است که ما از همین رسانه درخواست می کنیم غیر از خیرین کتابخانه ساز شهرستان، همشهریان و افراد مختلف به عنوان خیران فرهنگی در کنار ما باشند و بر فرض مثال به نیت اموات خود کتابخانه های ما را تجهیز کنند.

رئیس اداره کتاب خانه های عمومی شهرستان آمل تاکید کرد:با توجه به اینکه آمل از لحاظ فرهنگی، پیشینه و بزرگانی که دارد بسیار غنی می باشد، انتظار می رود فضای فرهنگی آن اینقدر محدود نباشد و ما مشکلات کمبود فضا را احساس نکنیم.

وی خاطرنشان کرد: خیران کتابخانه ساز استارت ساخت کتاب خانه مرکزی را در بلوار بسیج آمل زدند و از خیرین فرهنگی هم دعوت میکنیم که همپای خیرین کتاب خانه ساز ما وارد عرصه شوند تا بتوانیم حداقل کاری برای آینده گان این شهرستان غیور پرور، فرهنگ پرور و عالم پرور انجام دهیم.

این مقام مسئول بیان کرد:با توجه به شرایط امروز جامعه که تامین منابع ،  هزینه های زیادی را برای کتابخانه ها می تواند دی پی داشته باشد و همینطور گرانی اوراق و چاپ کتاب و غیره از هموطنان عزیز انتظار داریم کتابهایی را که در خانه هایشان خاک میخورد و یا نیازی به آن ندارند را برای اشاعه فرهنگ کتاب خوانی و آینده سازی فرزندان و اطرافیان خودشان به یک مرکز امن و سالم مثل کتابخانه ها از طریق نذر کتاب یا وقف کتاب جهت استفاده عموم قرار دهند.

خبر : سحر صالحی

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.