پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

رییس شورای اسلامی شهر آمل;
گره کور راه اندازی پردیس پزشکی آمل به دست شورای اسلامی شهر و شهرداری آمل باز می شود
خسرو ابراهیم زاده رییس شورای اسلامی شهر آمل در جلسه ای که با حضور اعضای شورا، شهردار آمل، رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان و رییس دانشکده پرستاری و پیراپزشکی آمل در سالن اجتماعات شورا برگزار شد، گفت : انشاءالله گره کور راه اندازی پردیس پزشکی در این شهر به دست شورا و شهرداری باز خواهد شد .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر آمل، خسرو ابراهیم زاده ضمن قدردانی و خسته نباشید به رییس شبکه بهداشت و درمان، پزشکان و پرستاران شهرستان آمل به جهت همت و تلاش در چند ماه اخیر برای مداوای بیماران کرونایی اظهار داشت : خبر خوب و خوشحال کننده مجوز راه اندازی پردیس پزشکی چند وقتی است که در شهر آمل در بین خبرهای بد کرونایی نمایان شده است .
رییس شورای اسلامی شهر آمل با بیان اینکه یکسری تفاهم نامه هایی انجام شده و مقرر شد هیئت موسس اقداماتی را برای تسریع در فراهم نمودن امکانات اولیه انجام بدهد تصریح کرد : یک معضل و مشکلی در بحث دانشکده پرستاری و پیراپزشکی وجود داشت که مصوباتی در چند مرحله داشتیم و نهایتا در دوره گذشته، متاسفانه به دلیل تغییر کاربری با شرایط موجود موافقت نشد و آخرین جلسه ای که ۷ ماه قبل در سال گذشته برگزار شد مقرر گردید مهندس آذری عضو شورا با نگاه مثبت با ورثه محمودزاده نشستی داشته باشند تا سند مکان فعلی دانشکده پرستاری و پیراپزشکی به نام شهرداری انتقال یابد و در ازای آن چند پلاکی که شهرداری در حاشیه این دانشگاه دارد به این مجموعه واگذار نماید .
وی با بیان اینکه هدف از جلسه امروز تسریع در امور است اذعان داشت : اگر این فضا را همراهی نکنیم پردیس پزشکی شکل نخواهد گرفت و از همه همکاران و شهردار تقاضا دارم که تمام ساز و کارهای اداری را فراهم کنند تا هر چه زودتر این اتفاق خوب بیفتد و این نام نیک را برای شهر عزیز آمل به یادگار بگذاریم .
ابراهیم زاده خاطرنشان کرد : هر ۹ نفر از اعضای شورا باتفاق برای کمک به این امر موافقند و دنبال راه حلی هستیم تا از نظر قانونی ملک مجاور دانشکده پرستاری و پیراپزشکی را در اختیار این مجموعه قرار دهیم چرا که اعتقاد داریم راه اندازی پردیس دانشگاهی اثرات مثبتی روی سلامت و بهداشت جامعه خواهد داشت .
دکتر اسماعیل اکبری رییس دانشکده پرستاری و پیراپزشکی و مسئول راه اندازی پردیس پزشکی آمل در این جلسه گفت : مجوز راه اندازی و پذیرش دانشجو در پردیس پزشکی آمل از سوی شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی کشور در سال ۹۸ به دانشگاه علوم پزشکی مازندران ابلاغ شده است .
وی وجود بستر دانشکده پرستاری و پیراپزشکی و تجهیزات کافی در این مجموعه را یکی از دلایل موافقت با راه اندازی پردیس پزشکی در این شهر برشمرد و افزود : تجهیزات مورد نیاز آموزشی و آزمایشگاهی رشته پزشکی در این دانشکده را مهیا کرده ایم و انشاءالله پس از راه اندازی این مجموعه به دنبال آن علوم پزشکی و دانشکده علوم پزشکی نیز راه اندازی و سلامت کل جامعه دستخوش تغییرات بسیار خوبی خواهد شد .
اکبری ادامه داد : از پتانسیل مدیران شهری، حوزه سلامت و خیرین کمک می خواهیم تا برای راه اندازی پردیس پزشکی قدم اول را خوب برداریم .
دکتر فرامرز اکبری رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان آمل نیز در این جلسه با بیان اینکه از شورای اسلامی شهر، شهردار آمل و پرسنل مجموعه شهرداری و سازمان ها که در این چند ماه اخیر نهایت همکاری را با ما داشتند و دست ما را گرفتند کمال قدردانی و سپاس را دارم بیان داشت : راه اندازی پردیس پزشکی در آمل ضروری است و تقاضا دارم همه دست به دست هم بدهیم تا این کار اجرایی شود .

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.