پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

رییس شورای اسلامی شهر آمل;
سیاست های یک بام و دو هوای مسئولین استانی و کشوری مانع حل معضل زباله آمل شده است
خسرو ابراهیم زاده رییس شورای شهر آمل در نشست صمیمی منتخب مردم آمل و لاریجان در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار و معاونین شهردار گفت: با توجه به شرایط موجود کشور و با حفظ شرایط تورمی اگر بخواهیم تمامی بودجه عمرانی خود را برای تعریض خیابان امام رضا(ع) اختصاص دهیم، تکمیل آن 10 سال طول می کشد که این موضوع اعتبارات حوزه بازآفرینی کشور را می طلبد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

نشست صمیمی منتخب مردم آمل و لاریجان در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار و معاونین شهردار عصر روز شنبه ۹۹/۲/۱۳ در سالن اجتماعات شورا برگزار شد .

خسرو ابراهیم زاده رییس شورای اسلامی شهر آمل در این نشست ضمن خیر مقدم و تبریک به منتخب مردم آمل در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و تقدیر و تشکر از زحمات ۱۶ ساله دکتر یوسفیان نماینده فعلی مجلس گفت : با توجه به رویکرد خوبی که دکتر حاجی پور در مجمع نمایندگان استان آغاز کردند و جلسات متعددی را با نمایندگان منتخب برای اولویت بندی پروژه های استانی برگزار کردند امیدوارم منشا خیر و برکت برای نظام مقدس جمهوری اسلامی و استان مازندران باشند و در تصمیم گیری های کلان نقش آفرینی بسیار خوبی داشته باشند .

رییس شورای اسلامی شهر آمل افزود : اعضای شورا، شهردار، معاونین و مجموعه مدیران شهری در تمام تصمیم گیری ها و تصمیم سازی هایی که می تواند با حضور شما نقش و تاثیر بهتری داشته باشد در کنار شما هستند و ما هم انتظار داریم در این مسیر، پارلمان شهری شورا و شهرداری را همراهی کنید تا بتوانیم برای مردم قدم های خوبی برداریم .

وی با بیان اینکه اولویت هایی را در حوزه های عمرانی در طی این چند سال تدوین کردیم و آنچه که برای ما مشخص است ارتباط و استفاده از ظرفیت های ملی است که شهرستان آمل مثل شهرهای دیگر استان و استان های دیگر بتواند از این ظرفیت استفاده ببرد تصریح کرد : اولین شهر در ایران بودیم که معضل زباله شهرستان آمل را بصورت ملی پیگیری کردیم و نهایتا در سال گذشته طی جلساتی که برگزار شد دو شرکت با وزارت کشور که برگزار کننده این مناقصه بود اعلام همکاری کردند اما در حال حاضر با سیاست های یک بام و دو هوای مسئولین استانی و کشوری در بحث مکانی مشکل داریم .

ابراهیم زاده با بیان اینکه انتظار داریم یکی از اولویت های پیگیری شما رفع معضل زباله باشد ادامه داد : در طول ۴۰ سال بعد از انقلاب و پس از عمر ۲۱ ساله شورا همه و همه وعده هایی دادند ولی خواسته منطقه و مردم انجام نشد و انتظار داریم این شرایط بکری که در مسیر ۸ کیلومتری رودخانه هراز وجود دارد برای آزادسازی، تسهیل و اجرای پروژه هایی که خواست همه است در اختیار ما قرار گیرد .

وی با بیان اینکه با توجه به بافت فرهنگی، تاریخی و گردشگری که این پروژه می تواند داشته باشد از وزارت گردشگری می توان این فضا را انجام دهیم اذعان داشت : شهرداری یا باید خودش ورود پیدا کند یا با ورود سرمایه گذار با تسهیل کردن شرایط، بتواند در این حوزه قدم بردارد و مشارکت داشته باشد، دست یاری به سوی شما دراز می کنیم و انتظار داریم این اتفاق بیفتد .

رییس شورای اسلامی شهر آمل به ورودی های شهر اشاره کرد و گفت :  موضوع مهم دیگر ورودی بابل به آمل و ورودی هراز است که دوستان در کارگروه ترافیک و زیباسازی قدم هایی برداشتند و جلساتی داشتند و با توجه به اینکه شهر آمل دروازه ورودی استان مازندران هست و ظرفیت حمایت از سوی وزارت راه و شهرسازی وجود دارد انتظار کمک و پیگیری داریم تا از این ظرفیت ها برای شهر آمل استفاده کنیم و با انرژی و تلاش آن را انجام دهیم .

وی با بیان اینکه بخشی که بالطبع ما دو سه مرحله از ظرفیت نماینده شهرستان می توانیم استفاده کنیم بحث قیر رایگان است تاکید کرد : با توجه به شرایط جمعیتی شهر آمل از این ظرفیت می توانیم استفاده کنیم و آمادگی داریم هر جا نیاز به حضور ما و شهردار باشد حضور پیدا کنیم تا توضیحات فنی و مکاتبات و نامه هایی که باید به وزارتخانه های مربوطه ارسال شود این فضا را مهیا کنیم .

ابراهیم زاده با بیان اینکه آنچه برای ما مهم است سالانه دولت چندین هزار میلیارد تومان در حوزه بازآفرینی اعتبار می گذارد و اینجا چانه زنی ها و ارتباط مهم است که بتوانیم اعتبار خوبی در این حوزه بیاوریم افزود : یکی از موضوعات دیگری که شما هم مانند همه ما دغدغه داشتید خیابان امام رضا (ع) است و با توجه به شرایط بودجه قطره چکانی که امروزه شهرداری ها دارند عملا بحث هزینه های جاری اولویت پرداختی تمام شهرداری های کشور است و ما اگر بخواهیم ورود پیدا کنیم و بحث هزینه های عمرانی خودمان را کاملا فقط برای این خیابان با حفظ شرایط تورمی که امروز در کشور وجود دارد در نظر بگیریم حداقل ۱۰ سال طول می کشد که بر اساس اعتبار خودمان آن را اجرا کنیم .

وی به احداث و جابجایی ساختمان مرکزی شهرداری اشاره کرد و بیان داشت : این چند مورد خواسته اساسی ما است البته پیاده راه سازی هسته مرکزی شهر نیز در دستور کار شورا و شهرداری قرار دارد تا بتوانیم از فضای اعتباری که در این حوزه است بتوانیم جذب اعتبار داشته باشیم .

رییس شورای اسلامی شهر آمل با بیان اینکه ویژگی مشترک اعضای شورای اسلامی شهر و نمایندگان مجلس شورای اسلامی این است که منتخبین مردم و مورد وثوق آنان هستیم تصریح کرد : در همین راستا نیاز است به منظور رفع مشکلات مردم، به صورت منظم و مستمر ماهانه جلساتی را برگزار کنیم تا ضمن اولویت بندی مشکلات مردم، در جهت رفع آن اقدام کنیم .

غلامحسین شفیع زاده نائب رییس شورای اسلامی شهر آمل بیان کرد : قطعا شما هم در بحث خیابان امام رضا (ع) دغدغه دارید، شخصی چند روز قبل از شورا انتقاد کرد که بدون پول می توان این خیابان را درست کرد، شهروندان ما آگاه هستند، مملکت ما در بحران مالی به سر می برد، بضاعت مملکت در شرایط تحریم بیشتر نیست، مطرح کردن چنین انتقادی مورد قبول شهروندان عزیز واقع نخواهد شد، انشاءالله که همه مانند یک سرباز بتوانیم در خدمت مردم باشیم .

جهانگیر آذری منشی دوم شورای اسلامی شهر آمل گفت : در بحث بازکردن راه و خیابان بدون پول نمی توان کاری انجام داد، تمام شهرهای بزرگ و کشورهای پیشرفته که موفق هستند، در بحث بازآفرینی شهری یک چیز عمده دارند که شهر آمل ندارد، آن هم روحیه مشارکت مردمی و روحیه استفاده از توانمندی آمل است که ما نداریم .

وی افزود : باید پیگیری کرد تا با تاسیس سازمان سرمایه گذاری بتوان با شهروندان در چارچوب قانون وارد مذاکره و یک رابطه برد برد شویم و شهرداری بتواند تغییر کاربری، تفکیک، تراکم در ارتفاع را به شهروندان عرضه کند و در قبالش هزینه ای که می خواهد بگیرد را نگیرد و به جای آن عقب نشینی ها و تعریض را انجام دهد و این اتفاق اگر در آمل شکل بگیرد ما موفق خواهیم شد، متاسفانه ما نتوانستیم این ارتباط و اعتماد را برقرار کنیم و ما از این قضیه مغفول ماندیم و نتوانستیم آورده مناسبی داشته باشیم .

فرشید لیتکوهی رییس کمیسیون فنی شورای اسلامی شهر آمل گفت : آن چیزی که می تواند شهر را به سمت جلو هدایت کند واحد بودن ما در تصمیمات است، پراکنده تصمیم نگیریم و تمرکزمان را بر موضوعات مهم شهری که دغدغه های مردم است بگذاریم .

دکتر فرزین محمودی پاتی عضو شورای اسلامی شهر آمل با بیان اینکه قطعا این همراهی و کمک منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی کمک به شهر، ما، خودش و همه آنهایی که علاقمند به توسعه این شهر هستند خواهد بود اظهار داشت : با همت نماینده مجلس می توانیم از سازمان بازآفرینی، بودجه کافی را برای تعریض و بازگشایی خیابان امام رضا (ع) بگیریم و از شما تقاضا دارم این همت را داشته باشید تا این نقیصه بزرگ حل شود .

قاسم رسولی مقدم خزانه دار و رییس کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورا بیان داشت : چیزی که خیلی حیاتی است قطعا این بحث ها نیاز به جلسات مداوم، برنامه ریزی دقیق و اقدام عملی دارد و خیلی از مسائل و مشکلات با حضور شما، حمایت همه اعضای شورا و همت مدیریت شهری محقق خواهد شد .

سید حمید هاشمی شهردار آمل در این نشست گفت : اهم پروژه هایی که می تواند سال های سال رخت عدم رشد، بخصوص در حوزه گردشگری، مازندران را به مرکز گردشگری کشور تبدیل کند رودخانه هراز است و ما هم نگاهمان این است که پایه اشتغال و رفع معضلات مختلف جامعه در حوزه گردشگری قابل حل است و ۳ پروژه اصلی و خاص را به همین موضوع اختصاص دادیم و قطعا رودخانه هراز با زیبایی ها و طغیان گری خودش می تواند خاص و بسیار ویژه جلوه گری کند.

وی افزود : آمل با همه قدمتش نشانی از قدمت ندارد، شاید میربزرگ ما حصر در مغازه های به روز و جدید است، بسیاری از خانه های قدیمی ما در تصرف خانه های چند طبقه قرار دارد و نجات این بافت های قدیمی با چانه زنی شما و همراهی اعضای شورا و تلاش های بدنه شهرداری صورت خواهد گرفت .

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.