پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

رییس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان آمل خبر داد;
روحانیون میت کرونایی را در آمل غسل و کفن می کنند/امروز ۲ بیمار فوت شده کرونایی در آمل غسل داده شدند
حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل رمضانی ریاست سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان آمل در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار مازندرانه گفت: صبح و ظهر امروز2 بیمار کرونایی در غسالخانه قدیم شهر امامزاده عبدالله آمل غسل داده شد و از این پس نیز قرار است این اقدام توسط روحانیون داوطلب انجام شود .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

طبق اخبار واصله خبردار شدیم صبح و ظهر امروز۲ بیمار کرونایی در غسالخانه قدیم شهر امامزاده عبدالله آمل غسل داده شد و از این پس نیز قرار است این اقدام توسط روحانیون داوطلب انجام شود و به همین منظور برای جلوگیری از رعب و وحشت مردم با رئیس سازمان تبلیغات اسلامی آمل که اولین غسل دهنده میت کرونایی بود گفتگوی مفصلی داشتیم.

حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل رمضانی ریاست سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان آمل در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار مازندرانه گفت: با رضایت و علاقه شخصی خودم اولین داوطلب غسل‌ میت کرونایی در آمل بودم، چرا که حرف مقام معظم رهبری روی زمین نماند و با توجه به اینکه بیماری کرونا سریع الانتقال است احکام شرعی حکم می کند که از لحاظ اسلامی غسل و کفن شوند.

رمضانی ادامه داد: ما با تشکیل سه گروه سه نفره آقایان در این کار پیش قدم شدیم و اولین میت نیز توسط خودم صبح امروز غسل داده شد.

وی افزود: با انتشار این خبر چندین نفر از خواهران نیز داوطلب انجام این کار شدند که در حال حاضر مشغول آموزش آنها هستیم.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان آمل بیان کرد: ساعت کاری گروه های ذکر شده برای غسل بیماران کرونایی همه روزه از ساعت ۱۰ تا ۱۲ صبح و بعد از ظهر از ساعت ۱۴ تا ۱۶ در غسالخانه قدیم آرامستان شهر امامزاده عبدالله آمل می باشد.

رمضانی اظهار داشت:تمامی مراحل غسل و تدفین با نظارت ناظران شبکه بهداشت و با رعایت تمامی نکات بهداشتی انجام می شود و در پایان نیز تمامی لباس های غسل دهندگان به طور کامل ضدعفونی شده و در همان مکان نیز استحمام صورت می گیرد.

وی در پایان افزود: تصمیمات ذکر شده در جلسه شورای تامین با حضور فرماندار، ریاست شبکه بهداشت، مسئول آرامستان شهرداری آمل و دیگر حاضران در جلسه به تصویب رسید.

با توجه به اینکه بیماری کرونا مشخص نیست تا چه زمانی ادامه دارد و تلفات ناشی از این بیماری دامن کدام خانواده را می گیرد، بنابراین اگر بیماران کرونایی فوت شده را از بستگان و نزدیکان خود بدانیم از این اقدام سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان آمل باید تقدیر و تشکر ویژه کرد.

خبر و تنظیم: سحر صالحی

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.