پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

مسئول بسیج سازندگی آمل;
روزانه ۳ الی ۵ هـزار محلول ضد عفونی کننده تولید و توزیع می شود/ در صورت تامین مواد اولیه توان افزایش تولید را داریم
احمد علی یگانه مسئول بسیج سازندگی سپاه آمل در خصوص ساخت محلول ضد عفونی کننده موثر برای سطوح در گفتگو با خبرنگار مازندرانه بیان کرد: تا به حال طی 4 روز حدود 15 هزار محلول تولید شده است که برای ضد عفونی کردن سطوح می باشد و به گفته دکتر بابازاده محلول تولید شده 8 الی 9 روز برای مصارف هم وطنان عزیز ماندگاری دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

احمد علی یگانه مسئول بسیج سازندگی سپاه آمل در خصوص ساخت محلول ضد عفونی کننده موثر برای سطوح در گفتگو با خبرنگار مازندرانه بیان کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا در استان مازندران خصوصا شهرستان آمل و نیاز مردمی به محلول های ضد عفونی که واقعا در سطح شهرستان بسیار کمیاب شده، با دستور فرماندهی سپاه آمل و حمایت مجمع خیرین محرومیت زدایی بسیج سازندگی کار تولید مواد ضدعفونی کننده سطوع را شروع کردیم.

وی افزود: در ابتدا با دکتر بابازاده در خصوص تهیه و چگونگی تولید این محلول نشست هایی برگزار کردیم و مشاوره های مناسبی دریافت کردیم و با هماهنگی های به عمل آمده با اداره بهداشت و تست اولیه محصول و تایید آن در آزمایشگاه، دکتر بابازاده مواد اولیه تامین و تولید ۱۰ هزار محلول را بر عهده گرفتند و کار با نظارت شبکه بهداشت و درمان شهرستان آمل و با کمک بسیجیان در قالب گروههای جهادی آغاز شد.

یگانه ادامه داد: امروز چهارمین روز ساخت این محلول را پشت سر می گذاریم و روزانه ۳ الی ۵ هزار محلول ضد عفونی کننده سطوح در اینجا تولید و بسته بندی شده و توسط فرماندهان پایگاههای بسیج در روستاهای تحت پوشش حوزه های مقاومت بسیج شهرستان آمل توزیع می شود.

رئیس بسیج سازندگی آمل تصریح کرد: از حمایت های بسیار مناسب آقای ولی محمد قیار رئیس مجمع خیرین محرومیت زدایی بسیج سازندگی آمل، دکتر بابازاده که از اول این راه در مقابله با کرونا به ما دست یاری دادند و آقای قدرت احسنی که چند باب مغازه به صورت رایگان با کلیه امکانات برای تولید مواد ضد عفونی کننده در اختیار ما گذاشتند، نهایت تقدیر و تشکر را به عمل می آورم.

وی تاکید کرد: تا آنجایی که امکان داشته باشد و بتوانیم مواد اولیه تولید را تامین کنیم، دست از کار نخواهیم کشید و تا ریشه کنی کامل ویروس کرونا به مردم شریف آمل خدمت رسانی خواهیم کرد، چرا که بسیجیان ما خستگی ناپذیرند و حضورشان نیز در این صحنه های حساس چشمگیر است.

این مقام مسئول بیان کرد: روزانه خودمان چند بار از روند تولید سرکشی به عمل می آوریم، ضمن اینکه شبکه بهداشت هم نظارت کامل در این موضوع دارد و روز گذشته نیز مهندس قربانی مسئول بهداشت شبکه بهداشت و درمان شهرستان آمل از نزدیک شاهد روند تولید محلول بودند و بالاترین ضریب بهداشتی در تولید این محصول برای استفاده مردم رعایت می شود.

وی اظهار داشت: تا به حال طی ۴ روز حدود ۱۵ هزار محلول تولید شده است که برای ضد عفونی کردن سطوح می باشد و مردم می توانند سر شیشه شور را روی این بطری قرار دهند و با آن در، دروازه، فرش، مبل و سطوح دیگر را اسپری کنند و هیچ ضرری ندارد.

یگانه گفت: به گفته دکتر بابازاده محلول تولید شده ۸ الی ۹ روز برای مصارف هم وطنان عزیز ماندگاری دارد و می توانند از آن استفاده کنند.

وی ادامه داد: اگر مواد اولیه ما تامین شود و حمایت بیشتری شویم از طرف خیرین، می توانیم روزانه تولید را بالا ببریم و به خانواده های بیشتری این محلول را برای استفاده برسانیم.

رئیس بسیج سازندگی آمل در پایان افزود: از حضور پررنگ همه بسیجیان عزیز که در این چند روز از ما حمایت به عمل آوردند و روزانه ۱۰ الی ۱۴ ساعت برای تولید این محلول پای کار هستند نیز، تشکر ویژه ای دارم.

تنظیم خبر: سحر صالحی

 

 

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.