پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

رئیس سازمان آرامستان آمل خبر داد;
مصرف الکل این روزها بیشتر از کرونا قربانی می دهد/ اولین متوفی کرونایی در بهشت امامزاده عبدالله(ع) آمل تدفین شد
بهزاد نعمتی رئیس سازمان آرامستان شهرستان آمل در گفتگو با خبرنگار مازندرانه گفت: تا این لحظه۶ نفر با میانگین سنی 25 الی 35 سال، بر اثر مصرف الکل های تقلبی موجود در بازار جان خود را در شهرستان آمل از دست دادند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

بهزاد نعمتی رئیس سازمان آرامستان شهرستان آمل در گفتگو با خبرنگار مازندرانه گفت: تا این لحظه هیچ بیمار مبتلا به کرونا و یا مشکوک به آن  در آرامگاه امامزاده  عبدالله (ع) شهرستان آمل دفن نشده است.

وی افزود: ما از ۲ سال قبل پیش بینی بیماری های ویروسی را می کردیم که کادر پژوهش ما به این مطلب رسیدند که امکان بیماری ویروسی یا هر عامل دیگری ممکن است در شهرستان رخ دهد.

نعمتی ادامه داد: به همین خاطر سه عدد سردخانه سیار ۳ طبقه خریداری کردیم و به بیمارستان‌های امام خمینی(ره)،  امام علی(ع) و شمال فرستادیم، ضمن اینکه بیمارستان امام رضا (ع) خودش مجهز به سردخانه می باشد.

وی گفت: اکثر افراد  فوت شده برای شهرهای همسایه و مجاور ما بودند که جنازه ها را مستقیم به همان سردخانه های سیار بیمارستانها منتقل کردیم و با آمبولانس‌های خودمان به شهرهای مقصد انتقال دادیم.

رئیس سازمان آرامستان آمل بیان کرد: چند مورد هم که آملی بودند، ساکن روستاها و ییلاقات آمل بودند که آنها را مستقیم از سردخانه های سیار  به همان زادگاه خودشان انتقال دادیم.

وی ادامه داد: اما دکتر میرمیرانی که خود ساکن آمل هستند، امروز در بهشت امامزاده عبدالله(ع) به عنوان اولین متوفی کرونایی بدون هیچ مشکل و بالاترین امنیت ممکن خاکسپاری شدند.

نعمتی در خصوص آماده سازی قبرهای چهار متری ویژه بیماران کرونایی گفت: این امر  به تایید تمام مسئولین و  اتحادیه آرامستانهای کشور ایمن ترین قبرها در سراسر کشور است و سلامت آرامش مردم را تضمین می کنیم.

وی افزود: در تعمیرات درون این قبرها از آهک استفاده کردیم که خودش ماده ضد عفونی کننده است و در هنگام تدفین نیز آهک پاشی با حجم زیادی انجام می‌شودکه خطری دیگر همشهریان امامزاده عبدالله (ع) را تهدید نکند.

این مقام مسئول گفت: عادت کل ایرانی ها  این است که  به جای درست بیان کردن مطالب آن را درشت بیان می کنند.

وی اظهار داشت: نگرانی ها و  خطری که این قبرها را تهدید می کند نزدیک بودن آنها  به آب‌های زیرزمینی است که خوشبختانه ارتفاع امامزاده عبدالله(ع) از سطح دریا زیاد است و با آب‌های زیرزمینی فاصله دارد.

نعمتی ادامه داد: مردم امامزاده عبدالله (ع) بابت این موضوع دچار بحث های روحی، روانی، اضطراب و نگرانی شدید شدند که باید به این همشهریان عزیز گفت ما و همکاران ما در مجموعه آرامستان درست در مجاورت این قبرها زندگی می‌کنیم و حتماً برای حفظ جان خودمان هم شده بالاترین امنیت را در نظر می‌گیریم و حضورمان تضمینی برای مردم می باشد.

وی در خصوص فوتی‌های مشروبات الکلی که این روزها روند روبه رشدی دارد نیز گفت: تا این لحظه۶ نفر فوتی داشتیم که متاسفانه بر اثر مصرف الکل های تقلبی موجود در بازار جان خود را از دست دادند.

رئیس سازمان آرامستان بیان کرد: متاسفانه الکل های موجود در بازار از الکل های صنعتی مخلوط شده با وایتکس می باشد که رنگ الکل را بر میگردانند که باید گفت این افراد سودجو شرف، مردانگی،  وجدان و انسانیت را زیر پا گذاشتند .

وی در ادامه افزود:  میانگین فوتی هایی که بر اثر الکل جان خود را از دست دادند میانگین سنی آنها حدود ۲۵ الی ۳۵ سال بود.

نعمتی در پایان مطرح کرد: استعمال الکل با همین روند ممکن است بیشتر از کرونا تلفات به بار آورد و این موضوع بسیار خطرناک است که چندین استان را نیز درگیر خود کرده است و به همه مردم توصیه می کنیم از الکل و مشروبات الکی که با سلامتی انسان منافات دارد استفاده نکنند.

خبر : سحر صالحی

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.