پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

اطلاعیه شماره یک ستاد مقابله با کرونا
به دنبال راه اندازی" ستاد مقابله با گسترش کرونا در ورزش" در فدراسیون پزشکی ورزشی، این ستاد اطلاعیه شماره یک خود را صادر کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

در این اطلاعیه آمده است:

 

بدین وسیله به تمام مسئولان، ورزشکاران مراکز ورزشی، باشگاه‌های عمومی، خصوصی و نیز فضاهای ورزشی واقع در مراکز مسکونی هشدار داده می‌شود به منظور پیش‌گیری موثرتر در برابر ابتلا به ویروس کرونا، تمام نکات لازم بهداشتی  که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ابلاغ شده است را به دقت اجرا کنند.

 

لذا رعایت موارد زیر ضروری است:

 

۱.پرهیز از حضور غیر ضروری در اماکن پرتردد و پرازدحام

 

۲. شستشوی مکرر دست‌ها با آب و صابون

 

۳. پرهیز از دست دادن و روبوسی

 

۴. حفظ فاصله ۱٫۵ تا ۲ متر با دیگر افراد در تجمعات

 

۵. استفاده از محلول‌های ضدعفونی در محل ورزش و کار برای تمیز کردن دست‌ها و سطوح وسایل

 

۶. مراجعه به پزشک در صورت وجود علائمی مانند سرفه، گلودرد، تنگی نفس، تب و مشکلات گوارشی

 

۷. استفاده از ماسک‌های استاندارد و تعویض آن مطابق دستورالعمل‌های مربوطه برای افرادی که بیمار شده‌اند یا از بیمار مراقبت می‌کنند.

 

* به نظر می‌رسد با توجه به نزدیکی بازیکنان در زمان مسابقه و تمرین، مخاطب نکته شماره ۴ تماشاگران باشد که در زمان حضور در ورزشگاه باید فاصله یک ونیم تا دو متری از یکدیگر داشته باشند. سوال مهم این است که چگونه می‌توان تماشاگران را سامان داد تا در ورزشگاه به این فاصله از هم بنشینند ؟ موضعی که شاید بعید به نظر برسد. شاید به دلیل اینکه نمی‌خواستند در این اطلاعیه از واژه تعطیلی مسابقات و یا بازی‌های بدون تماشاگر استفاده شود، این بند به کار رفته است که غیرعملی به نظر می‌آید.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.