پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

فراخوان کلیه مشمولان غایب و غیرغایب متولد سال‌های ۵۵ تا ۷۷ در سال جاری
سازمان وظیفه عمومی ناجا در اطلاعیه‌ای تمامی مشمولان غایب و غیرغایب متولد سال‌های ۵۵ تا ۷۷ را برای انجام خدمت دوره ضرورت در سال جدید فراخواند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

به نقل از پایگاه خبری پلیس، سازمان وظیفه عمومی ناجا ضمن فراخوان کلیه مشمولان غایب و غیرغایب متولد سال‌های ۱۳۵۵ تا ۱۳۷۷ برای انجام خدمت دوره ضرورت، آخرین مهلت معرفی مشمولان برای رسیدگی به وضعیت مشمولیت را به شرح ذیل اعلام کرد.

۱- افرادی که قبل از سن مشمولیت ترک تحصیل نموده یا فارغ التحصیل شده اند، پس از رسیدن به سن ۱۸ سال تمام باید ظرف مدت شش ماه خود را معرفی کنند.

۲- دانش آموزان، دانشجویان و طلاب علوم دینی مشمول که با داشتن معافیت تحصیلی و برابر سقف سنوات تعیین شده ، مشغول تحصیل هستند در صورت ترک تحصیل، انصراف، اخراج یا فراغت از تحصیل باید حداکثر ظرف یک سال خود را معرفی کنند.

۳- متعهدین خدمت در نیروهای مسلح یا دستگاه های دولتی که قبل از اتمام تعهد به هر دلیل از خدمت رهایی می یابند باید جهت انجام بقیه خدمت دوره ضرورت، حداکثر ظرف شش ماه خود را معرفی کنند.

۴- مشمولانی که معافیت موقت پزشکی یا کفالت دریافت داشته اند، پس از انقضای مدت اعتبار آن باید ظرف یک ماه برای تجدید رسیدگی خود را معرفی کنند.

لازم به ذکر است در صورتی که مشمولان در مهلت های تعیین شده نسبت به معرفی خود اقدام نکنند، مشمول غایب شناخته شده و ضمن محرومیت از تسهیلات مربوط به معافیت های ذکر شده در قانون، برابر مقررات وظیفه عمومی و ماده ۵۸ قانون خدمت وظیفه عمومی به ترتیب زیر با آنان برخورد می شود.

۱- مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنان تا سه ماه باشد سه ماه اضافه خدمت و چنانچه مدت غیبت اولیه آنان بیشتر از سه ماه باشد به شش ماه اضافه خدمت تنبیه می شوند .

۲- مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنان از یک سال تجاوز کند ،علاوه بر شش ماه اضافه خدمت ،فراری محسوب می شوند و به مراجع قضایی معرفی می شوند.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.