پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

شهردار آمل مطرح کرد;
انبوه سازی باید در مسیر منفعت عمومی قرار گیرد / تخفیف ۷۰ درصدی عوارض بافت فرسوده در سال ۹۹
سید حمید هاشمی شهردار آمل گفت: انبوه سازی در شهر ها زمانی می تواند تاثیر گذار باشد و فعالیت خود را بهینه نماید که در راستای منفعت عمومی گام بردارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

سید حمید هاشمی در جلسه ای که به میزبانی شهرداری آمل با حضور اعضای شورای اسلامی شهر آمل ، هیأت مدیره انجمن انبوه سازان،مجتبی عزیزیان عضو هیئت مدیره بانک مسکن ، مصطفی تقوی مدیر شعب بانک مسکن استان مازندران و هیأت همراه برگزار شد، افزود: انبوه سازان نقش تعیین کننده ای در توسعه کالبدی شهری دارند که به تبع آن ظرفیت اشتغال در شهر را افزایش می دهند.

وی با اشاره به اینکه ارتقاء کیفیت ساخت در راستای مقرون به صرفه بودن نیازمند دادن آموزش های مستمر به انبوه سازان است ،خاطر نشان کرد: شهرداری آمل هرگونه حمایتی را جهت حمایت از انبوه سازانی که دغدغه مسکن اقشار متوسط و کم درآمد دارند را در دستور کار خود دارد به همین دلیل سعی می شود طی مذاکرات با بانک مسکن ، شهرداری آمل و انبوه سازان این موضوع اجرایی شود.

شهردار آمل عملکرد انجمن انبوه سازان آمل در استفاده از پتانسیل‌های خوب شهر آمل را مناسب عنوان کرد و خواستار حمایت همه جانبه بانک مسکن از انبوه سازان شد.

سید حمید هاشمی همچنین از حمایت شهرداری آمل برای انبوه سازان در بافت فرسوده با ارائه تخفیف ۷۰درصدی عوارض زیر بنا در سال ۹۹ خبرداد و گفت: در برنامه ریزی شهری، امروزه توسعه میانی شهرها دارای اهمیت است و انبوه سازان می توانند از این حمایتی که شهرداری آمل در این خصوص دارد استفاده نماید.

جهانگیر آذری عضو شورای اسلامی شهر آمل و عضو هیات مدیره انجمن انبوه سازان مسکن در مستقل بودن انجمن انبوه سازان آمل اظهارتی داشت و گفت :همکاری بسیار خوبی بین انبوه سازان و شهرداری صورت می گیرد و با ارائه طرح های جدید قطعاً حمایت همه جانبه بانک مسکن را نیز خواهیم داشت.

مصطفی تقوی مدیر شعب بانک مسکن استان مازندران نیز در این جلسه از مقدار پرداخت وام های مسکن به انبوه سازان و سپرده ها سخن گفت: طراحی و ساخت، تامین مالی و فروش سه مسئله اصلی یک انبوه‌ساز است که در حال حاضر در تامین بخشی از مسائل مالی در کنار انبوه سازان هستیم.

وی ادامه داد:در آینده با طرح های پیش رو علاوه برتامین مالی بیشتر در بخش مصالح نوین و فروش نیز در کنار انبوه سازان خواهیم بود.

تقوی با بیان اینکه بهره‌گیری از سیاست‌های حمایتی وزارت راه و شهرسازی در طرح‌هایی که منجر به ارتقای کیفیت زندگی به‌ویژه در بافت‌های فرسوده می‌شود، افزود: توسعه شهر‌های میان جمعیتی با هدف ساخت واحدهای مسکونی ویژه اقشار متوسط از حمایت هایی است که دولت در دستور کار خود قرار داده است و در واقع انبوه سازان می‌توانند متولی واحد‌های مسکونی ویژه اقشار متوسط باشند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.