پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

اهداف و برنامه های دکتر ” مجید اصغرزاده ” نامزد انتخاباتی مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی
مجید اصغرزاده، متولد 1349 در روستای چنگ میان ازتوابع بخش دشت سر شهرستان آمل از یک خانواده متوسط روستایی، کشاورز زاده که تحصیلات ابتدایی را در روستای محل تولد با موفقیت به پایان رساند ودوره راهنمایی را در مدرسه شهدای وسطی کلا گذراند و برای ادامه تحصیل درمقطع متوسطه وارد دبیرستان ماندگار امام جعفرصادق(ع) شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

شهرستان آمل، دیار عالمان، ادیبان، دانشمندان، سیاستمداران، نویسندگان، پژوهشگران و بزرگان در تمام حوزه هاست که همواره در حساس ترین برهه های تاریخ این مرز و بوم، نقشی کلیدی داشته و از شهرهای تاثیرگذار و از اولین ها بوده است؛ در همین راستا، نقش این دیار در خلق حماسه های بی بدیل بر کسی پوشید نیست؛
از همین رو، برای دست یابی به آرمان های بلند و داشتن جامعه ای موفق، مشارکت انسان ها در تصمیمات سیاستگذاری، اداره امور اجتماع و تعیین کارگزاران از حقوق و مسؤولیت های اولیه به شما می رود و این وظیفه تک تک ماست تا با انتخاب اصلح ترین افراد، در سازندگی و بالندگی دیارمان نقش پر رنگی داشته باشیم.
شهرستان آمل که همواره مدافع هویت و اصالت ایرانی و ایرانیان بوده است بزرگان و فرزانگان آن پرچمدار این جبهه دفاع بوده اند. آرش کمانگیر، قله دماوند، دانشمندان به نام وعلما وفقهای سده های مختلف ومعاصرشهرستان آمل از جمله این فرزانگان است.
جایگاه نمایندگی مجلس یکی از مهمترین کرسی هایی است که افراد زیادی برای رسیدن به آن رقابت می کنند.
در این برهه زمانی یعنی دهه چهارم انقلاب با توجه به تجارب کسب شده در این سال‌ها و با تاکید بر رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی بر دهه پیشرفت و عدالت، انتخابات مجلس شورای اسلامی باید در مسیری هدایت شود که به تحقق سند چشم‌انداز رهنمون شود و برای این کار بایستی کاندیداها با ارایه برنامه‌هایی مدون و عقلانی، راه‌های تحقق اهداف این سند ملی و رسیدن به پیشرفت و عدالت را عملیاتی کنند به گونه‌یی که مردم را در رسیدن به اهداف ملی و دولت ائتلافی یاری رساند.
با عنایت به موارد مطرح شده دکتر ” مجید اصغرزاده ” نامزد انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اهداف و برنامه های خود را جهت آگاهی و تنویر افکار عمومی مردم شریف حوزه شهرستان آمل، یعنی پایتخت ایثار و مقاومت ، شهر مردان خدا ، دیار پهلوانان و آزاد اندیشان وحماسه سازششم بهمن سال۱۳۶۰ آمل قهرمان به شرح ذیل اعلام و امیدوارم در صورت کسب توفیق الهی برای نمایندگی شما مردم عزیز و حضور در مجلس محترم شورای اسلامی با بهره گیری از همه نیروهای کارآمد ، متدین ،‌ متخصص و کارشناس و همه امکانات مادی و معنوی موجود در کشور عزیزمان ایران و در سایه حمایت ها و مساعی آحاد مردم عزیزو ارجمند حوزه انتخابیه خود و همچنین هماهنگی و همکاری مدیران ، کارشناسان و کارکنان محترم دستگاههای اجرایی و نیروهای خوش فکر و جوان این سرزمین طلایی بتوانم به این برنامه ها و اهداف جامه عمل پوشانده و آنها را تحقق بخشم.
مجید اصغرزاده، متولد ۱۳۴۹ در روستای چنگ میان ازتوابع بخش دشت سر شهرستان آمل از یک خانواده متوسط روستایی، کشاورز زاده که تحصیلات ابتدایی را در روستای محل تولد با موفقیت به پایان رساند ودوره راهنمایی را در مدرسه شهدای وسطی کلا گذراند و برای ادامه تحصیل درمقطع متوسطه وارد دبیرستان ماندگار امام جعفرصادق(ع) شد.
تحصیلات دوران متوسطه مجید اصغرزاده، اوج دیده شدن استعداد پنهان ودرونی او در رشته ورزشی فوتبال بود که توسط معلم ورزش مدرسه شناسایی وبا عضویت در تیم منتخب آموزشگاه های شهرستان به عنوان چهره قابل اتکا ومطمئن جذب تیم جوانان وبلافاصله بزرگسالان تیم شهیدفرزاد درلیگ فوتبال باشگاه های آمل شد.
مجیداصغرزاده به واسطه پیشتکار وعلاقمندی بالایی که در درس و ورزش داشت، سال۶۹ به عنوان سهیمه دبیری وزارت آموزش وپرورش در رشته تربیت بدنی دانشگاه تهران مشغول به تحصیل شد وازسال ۷۳ به عنوان دبیر تربیت بدنی وارد آموزش وپرورش شد.
تیم شناخته شده وحدت تهران که دردهه ۷۰ برخی بزرگان فوتبال کشور را درعضویت خود داشت، مقصد بعدی این آملی با استعداد وبا امید وآرزوهای بزرگ ودست یافتنی بود که درمدت تحصیل دانشگاهی اش پا به توپ شده بود.
البته حضور همزمان در رشته های هندبال، شنا، دوومیدانی وفوتبال، از قابلیت های مثال زدنی ای بود که مجیداصغرزاده به عنوان یک آملی باانگیزه وپرتلاش وخستگی ناپذیرمی توانست برای تیم های دانشگاهی اش درمسابقات قهرمانی دانشگاه های کشور ستاره بی چون چرا و تاثیرگذار باشد و تربیت بدنی دانشگاه تهران همچنان پس از سالها از او وافتخاراتش به نیکی یاد می کند.
استان کهگیلویه و بویراحمد مقصد بعدی مجیداصغرزاده مدیرپرتلاش آملی بود که این بار به عنوان مامورخدمتی از آموزش وپرورش بعد از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه راهی دیارمردمان قهرمان ومرکز ایران شده بود.
عضویت در تیم فجریاسوج از تیم های شناخته شده استان کهگیلویه و بویراحمد درلیگ مناطق کشور هم درسوابق فوتبالی مجید اصغرزاده درمدت ماموریت خدمتی اش دیده شده ودراین مدت نائب رییس هیات دو ومیدانی مازندران نیز عضویت داشت.

** بازگشت به تهران وآغاز مسئولیت های اجرایی

مجید اصغرزاده دراین زمینه وتجاربی که به واسطه فعالیت های کاری و ورزشی کسب کرده بود، گفت، که پس ازپایان ماموریت منطقه محروم ازسوی آموزش و پرورش، به عنوان کارشناس مسئول تربیت بدنی اداره آموزش وپرورش شهر ری مشغول به فعالیت شدم وهمزمان به عنوان مدیرحج دانش آموزی نیز فعالیت می کردم.
وی ادامه داد، همزمان رابط ورزشی آموزش وپرورش ناجا، انجمن های ورزشی و سرپرست کاروان های ورزشی در مسابقات استانی وکشوری نیز بودم.
مجیداصغرزاده از سال۸۳ با توجه به نوع فعالیت ها وتعهد بالایی که درارائه کارها وقبول مسئولیت پذیری متعهدانه ای که داشت به عنوان کارشناس مسئول فعالیت های دانش آموزی شهرستان های استان تهران منصوب شد وپس ازآن شد که سازمان عریض وطویل تربیت بدنی کشوربه عنوان رییس اداره حراست این سازمان درسال ۸۴ منصوب ومشغول به کار شد.
حدود ۴ سال فعالیت خالصانه ونظارت عالیه بر روند اجرای امور بر ۲۵ فدراسیون زیرمجموعه توانست جوان آملی را مدیری آب دیده وکاربلد وبا رزومه عالی ساخته وپرداخته نماید، تا بار دیگر دانشگاه تهران هم با اعلام نیاز خواهان حضور وبازگشت او به خانه دوران تحصیلش شود.
اصغرزاده ادامه داد، دراین گروه وداری که دانشگاه تهران خواهان حضورم من در دانشگاه بوده به واسطه دوستی وارتباط نزدیکی که با کیومرث هاشمی قائم مقام وزیر ومعاون تربیت بدنی آموزش وپرورش داشتم، خواهان حضور همزمان درواحدهای معاونت تربیت بدنی نیز شده بود.
البته دراین مدت طرح های زیادی از جمله راه اندازی وهمگانی کردن رشته اسکواش درمدارس شدم ومسابقات زیاد استانی وکشوری وحتی بین المللی این رشته را نیز با جدیت درکشور دنبال کردیم.
همزمان عضویت درهیات رییسه فدراسیون اسکواش ورییس کمیته دانش آموزی واستعدادیابی ورزشی آموزش وپرورش انتخاب شده بودم.

** انتخابات تهران، سرآغاز فعالیت های سیاسی

مجید اصغرزاده درپاسخ به این پرسش که چه هدفی باعث شد که به عنوان کاندیدای مجلس درحوزه انتخابیه شهرستان آمل اقدام کنید، گفت: یک اتفاق خاص در زندگی من افتاد که هدفم این بود که درفضای انتخاباتی هم خودم را محک بزنم.
با توصیه وحمایت هایی که از دوستان نزدیک در شهر تهران داشتم در انتخابات گذشته شورای شهر تهران شرکت کردم وبه واسطه اینکه فعالیت های اجتماعی را قلبا دوست داشتم، درهمه جلسات شرکت وحضور داشتم.
درواقعا جرقه این کار درانتخابات تهران زده شد واینکه واقعا سطح سخنرانی ها، دانش و حمایت هایی که داوطلبان تهران می شدند وداشتند، انصافا چیزی کمتر ازآنها نبودم وبه دیدگاه خیلی ها حتی برترهم بودم.
در سال اول انتخابات شورای شهر تهران وبا وجود اینکه درلیست های رایج طیف های سیاسی قرار نداشتم، توانستم بیش از ۵ هزار رای کسب کنم که تقریبا قابل قبول بود.
البته در دوره دوم وانتخابات دوره گذشته شورای شهر تهران درلیست ۳۰ نفره توسعه اعتدال وامید حضور یافتم وبا تیم همراهی که داشتیم به عنوان یک غیربومی خوب کار شده بود و بیش از ۱۳ هزار رای کسب کردم هرچند این مقدار برای ورود به پارلمان شورای شهرتهران کافی نبود، اما تجربه وحضور درفعالیت اجتماعی واینکه تجربه این چنینی را دارم وبا هدف اینکه دامنه مخاطبان وجامعه هدف ودوستان نزدیک من حفظ وبیشتر شوند، تجربه خوب وعالی بود.

** فضای رقابتی انتخابات مجلس درآمل دسترس تر شد

وی افزود: درسال ۹۴ خیلی از حامیان ودوستان نزدیک که درانتخابات تهران همراه واقعی ودوستان نزدیک من بودند، پیشنهاد جدی برای حضور درمجلس شورای اسلامی را مطرح کردند، اما درمقابل خیلی از دوستان دیگرنیز براین عقیده مصمم ومعتقد بودند که درحوزه انتخابیه شهرستان آمل با زمانی که دکتریوسفیان ملا حضور دارد، دارای نفوذ کلام ومردمی است، رقابت سخت وتقریبا محال است.
این کارشناس وخبره مسائل سیاسی واجتماعی ادامه داد، هرچند مردم هم نیاز به دیدن چهره های جدید شهر با تخصص وتجربه های کاری درحوزه های دیگر را دارند وانصافا مردم بهترین قاضی درعملکردها وتصمیم گیر هستند که درنهایت با انتخاب همین مردم فرد مورد نظر درمیان رقبا انتخاب خواهد شد.

** رصد هر روزه تحولات آمل

این کاندیدای دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی درحوزه انتخابیه شهرستان آمل گفت، با وجود مسئولیت کاری درتهران، اما به واسطه توسعه شبکه های اجتماعی ، تا حدود زیادی با مردم درارتباط بودم واز اوضاع وتحولات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی شهرستان همراه ومطلع بودم، از سیستم مدیری شهر، خدمات عمومی شهری وشهرستان، مسائل ومشکلات مبطالبه ، ظرفیت ها وکاستی ها ، همه وهمه را دور را دور مطلع وپیگیر بودم.
شهرستان آمل از شهرها دارای پتانسیل ها بالا، بالقوه، اما کم برخوردارهست که به خوبی از همه ظرفیت ها واستعدادهای خدادادی ونیز سرمایه های انسانی وجوانان خوش فکر ونخبه گان آن درجای خودش استفاده وبکارگیری درست نشده است.
** پسماند شهرستان با مدیریت صحیح
مجیداصغرزاده درخصوص معظل زباله شهرستان آمل نیزگفت، شهرهای شمالی کشور به خصوص شهرستان آمل چند سالی هست که به واسطه سوء مدیریت والبته نداشتن برنامه جامع وعملیاتی ضعیف عمل کرده است.
سالهاست که گلایه های شهروندان شهر نسبت به یک معضل زیست محیطی شنیده نمی شود وتلاشی هم درراستای مدیریت آن صورت نگرفته ومتاسفانه رها شده است.
این مشکل، مشکلی نیست که حل نشدنی باشد، بنده به عنوان یک طرفدارمحیط زیست وکسی که به فکرسلامت شهروندان این شهر هستم، واقعا درحوزه مصرف آب شرب شهرستان با وضع موجود مخالف هستم وباید اقدام اساسی دراین حوزه که با مدیریت صحیح وبا پیگیری های استانی ومطالبه گری عمومی درسطح ملی درکوتاه ترین زمان آن را به سرانجام رساند.
** مخالف انتقال آب خزربه سمنانم
این کاندیدای مجلس درخصوص انتقال آب دریای خزر به استان سمنان گفت، این یک طرح کاملا غیرقابل کارشناسی واقدامی بوده که آقای روحانی در سمت رییس جمهوری برای دل خوش کردن مردم استان خودش مطرح کرده که واقعا از اساس شدنی نیست.
به گفته آقای اصغرزاده، واقعا اگر نماینده مردم مازندران درمجلس شورای اسلامی یک صدا ومتحد باشند با قاطعیت می توان جلوی این اقدام غیرکارشناسی وخلاف زیست محیطی وخجالت آور را گرفت.
** مدل آلمانی برای کمک به صنعت آمل
این کارشناس حوزه سیاسی واقتصادی درخصوص قابلیت های بالای اقتصادی وصنعتی شهرستان آمل نیز اشاره کرد وگفت: اینکه دریک کشور همسایه لبنیات کاله وهراز با نام آمل وایران دیده می شود، به عنوان یک آملی افتخار وغرورپیدا می کنیم وباید قدردان سرمایه گذاران دلسوز شهرستان والبته حامی وهمراه این نوع فعالیت ها نیزبود.
مجید اصغرزاده افزود: البته اکنون شرایط اقتصادی وکاری واحدهای تولیدی وصنعتی با توجه به رکود غالب درکشور چندان خوشایند وباب میل تولیدکنندگان نیست ودراین شرایط باید دولت ومجلس برنامه های حمایتی خوبی ازاین واحدها داشته باشند، که واقعا درعمل چنین چیزی نه دیده می شود ونه خود مدیران این واحدها راضی به چنین وضعیتی هستند.
وی ادامه داد، خودم به شخصه با تیپ کشورآلمان دربحث حمایت از صنایع وتولید بسیار راضی وموافق هستم، مدیران این کشور، با درک درست وکارشناسی از وضع مشکل پیش آمده برای واحدهای تولیدی، با اختصاص منابع ارزی ووام های ارزان قیمت به کمک آنها می آیند تا دوباره وضع به روال عادی برگردد، اما درواقع این نوع برنامه وحمایت ها درشرایط بحران خبری نیست.
وی افزود: این مدل ها دربرنامه کاری من وجود دارد و باید مورد حمایت نیز قرارگیرد که انشاله محقق شود.
**کارآفرینی درروستاها
این کاندیدای مجلس یازدهم با بیان اینکه روستاهای شهرستان آمل سرشار از استعدادهای بالای انسانی ومنابع طبیعی وخدادادی وبهترین بستر برای ایجاد اشتغال های پایداراست، گفت: معتقدم که روستاها باید محل تولید وعرضه باشد، نه اینکه مثل شرایط کنونی دربرخی روستاها به روستاهای صرفا مصرف کننده تبدیل شود.
اصغرزاده افزود: اینکه روستایی با قابلیت های بالا وجوانان بیکار، محتاج مواد اولیه مصرفی خود باشد، خوشایند نیست، باید برنامه های اصولی دراین زمینه تعریف وارائه شود ونخبگان وکارآفرینان درحوزه تولید واشتغال روستایی درجهت حفظ واحیای تولید فراموش شده سنتی روستایی با بکارگیری تکنولوژی علاوه برایجاد اشتغال جوانان روستا، ایجاد ارزش افزوده ودرآمدزایی به فکر توسعه وعمران متوازن روستاها نیز باشند.
** تشکیل کمیته های ویژه برای شناسایی توانمندی ها وکمبودهای شهرستان
وی ادامه داد، ظرفیت های زیادی درحوزه گردشگری درسطح شهرستان آمل داریم، وجود قله دماوند، آبگرم ها، آبشار، جاذبه های طبیعی وتاریخی، مسیرزیبای جاده هراز، پارک ها وجنگل های زیبا، وغیره تنها گوشه هایی ازاین ظرفیت ها درشهرستان است که متاسفانه کمتر شناسایی ودرجهت جذب گردشگر وایجاد بستری برای ورود سرمایه گذار اقدام شده است.
نمونه این موارد ازجمله آبگرم های معدنی درلاریجان دراستان اردبیل وسرعین راداریم، که درآنجا به چه نحوی درآمدزایی دارند وما به چه نحو با سوء مدیریت فرصت سوزی میکنیم.
ما مسافران زیادی را سالانه از مسیرجاده هراز به عنوا نزدیکترین راه ارتباطی تهران به شمال پذیرا هستیم، اما به درستی وکامل نتوانستیم درآمد زایی داشته باشیم، اینها مواردی هست که باید اصلاح ودرجهت بهبود آنها تلاش شود.
البته اکنون با همراهی وحضور نخبگان، کارشناسان وصاحبنظران بسیاری ازاین موارد شناسایی شده وانشاله با حمایت مردم خوب شهرستان که همیشه با انتخاب های درست خودشان تحول ساز بودند، در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی نیزاین را به شایستگی اثبات کنند.
** مصالح عمومی ارجح تر از مصالح شخصی
این کاندیدای نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی درحوزه شهرستان آمل گفت، که متاسفانه دوره فعلی مجلس شورای اسلامی یکی از ناکارآمدن ترین وضعیف ترین مجلس درتمامی ادوارمجلس درکشور بوده است وبرخی تصمیم گیری ها وجهت گیری ها درتضاد با منافع عمومی بوده است.
اصغرزاده افزود: نماینده مجلس چه درسطح کلان کشوری وچه درحوزه انتخابیه خود باید شفاف و رو راست با مردمی که او را انتخاب کردند، بداند وآگاه باشد که مصالح شخصی ومنا
فع اشخاص خاص نباید دراولویت قرارگیرد، اولویت مصالح عمومی مردم کشور وشهرهستند که انتظارات ومطالبه عمومی از فردی که با برنامه های خودش از مردم رای گرفته است.
** پروژه های مهم اولویت بندی می شود
وی معتقد است، که شهرستان آمل به اندازه ای بزرگ است که باید حق خودش را در هر حال چه درسطح شهرستانی وچه استانی وکشوری با حضور مدیرانی شایسته درسطوح ادارات، نخبگان و صاحبنظران مطالبه کند.
پروژه های نیمه کاره زیادی درشهرستان برزمین مانده ازجمله ورزشگاه شهیدچمران که غالب ورزشکاران شهرستان خاطره زیادی ازآن دارند، بنده ازجمله مخالفان سرسخت تخریب آن درهمان موقع بودم ومعتقد بودم که به جای تخریب آن باید درجای دیگری ورزشگاه جدید احداث وشهیدچمران با وضع موجود بازسازی می شد.
یکی از اولویت های جدی من انشاله با خواست واراده مردم حماسه ساز آمل انتخاب شوم با مشورت از همه اهالی فن وکارشناسان حوزه های مختلف، دسته بندی کردن پروژه های دربخش های مختلف وپیگیری برای تکمیل آنها با نظرخواهی وخواست مردم خواهد بود.
** انتظار:
اگر می خواهیم افراد متعهد و محروم نیز به این جایگاه مردمی وارد شوند و از حقوق حقه مردم طبق مرّ قانون اساسی دفاع کنند،حداقل قانون تبلیغات را انسانی و اسلامی و مردمی کنیم. این تبلیغات، این قانون، قانون پول است. قانون هیاهو است. قانون شهرت نادرست است. این مجلس بنا به فرموده معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره) نمی تواند مدافع حقوق محرومین باشد. چون محروم در آن نیست. محروم نمی تواند به داخل آن راه پیدا کند. با این ساختار و با شیوه اکثریت کسانی می توانند وارد این جایگاه خطیر شوند که نماینده واقعی مردم نیستند.
کسانی که تا به حال به دنبال شهرت و قدرت و ثروت بوده اند در آینده هم چنین وضعی خواهند داشت. اینها کسانی خواهند بود که نرسیده به سالن اصلی در ورودی های مجلس امکان دارد به خاطر گرفتن مزیت و سهم اقتصادی و غیره وکیل الدوله شوند. اینها دیگر نمی تواننند نماینده مردم باشند.
شرط کارآمدی مجلس آینده:
اگر دلسوز هستیم. اگر قلبمان برای نظام و کشور و انقلاب می تپد. اگر دلسوز خودمان هستیم. اگر دلسوز فرزندان خودمان و نسل های آینده هستیم. باید بدانیم که بر آینده مجلس چند اصل فرض است. اگر می خواهیم مجلس درست شود باید بر محور بصیرت، و روشنی و پاکی حرکت کنیم. امروز بر نماینده یا مجلس چند اصل فرض است تا کارآمد و پاک شود.
روشنی و پاکی، صراحت و شجاعت، سیاست ورز یا سیاست کار، انصاف سیاسی، منتقد و معترض، روحیه انقلابی و انتقادی و در نهایت یک نماینده باید یک مبارز واقعی باشد. مبارزه برای عدالت و عدالت گستری و دفاع از حقوق حقه موکلین خود
عدالت یعنی قوت و عزت و اقتدار قاطبه مردم، یعنی اقتدار کشور و نظام یعنی تحقق ماهییت ضد استکباری نظام و انقلاب و تحقق شعار استقلال،آزادی، جمهوری اسلامی عدالت و استقلال یعنی امید نبستن به برجام و رابطه با غرب و امید و توکل به خدا و خلق خدا
امیدواریم آنچه که خیر من و شماست، انچه خیر مردم و نظام و رهبری است به خواست خدا مقدر شود و آنچه مرضی رضای خداوند حصول گردد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.