پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

به مناسبت گرامیداشت دهه فجر برگزار شد؛
افتتاح طرح تجهیز و نوسازی ۱۵۰ هکتار از شالیزارهای آمل
مدیر جهاد کشاورزی آمل از افتتاح پروژه تجهیز، نوسازی و یکپارچه سازی 151 هکتار اراضی شالیزاری روستای پولیکیاده این شهرستان با اعتبار 18 میلیارد ریال در ایام الله دهه فجر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

سید حسین اسلامی گفت: به مناسبت گرامیداشت ایام اله دهه فجر، پروژه تجهیز، نوسازی و یکپارچه سازی ۱۵۱ هکتار اراضی شالیزاری روستای پولیکیاده شهرستان آمل با اعتبار ۱۸ میلیارد ریال از محل اعتبارات دولتی افتتاح شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل افزود: با اجرای طرح یکپارچه سازی زمین های کشاورزی، الگوهای اقتصادی مدرن در سطح بزرگتر انجام و این امر انگیزه کشاورزان برای تولید را افزایش می دهد.

وی با بیان اینکه یکی از چالش های پیش روی توسعه کشاورزی در مناطق روستایی، عدم استفاده بهینه از عوامل تولید به ویژه زمین و آب است که با مسأله خرد بودن و پراکندگی اراضی متعلق به هر یک از بهره برداران در ارتباط است، افزود: برای حل این چالش در کشورهای مختلف از سیاست یکپارچه سازی اراضی به عنوان یک راه حل منطقی و قابل اجرا استفاده شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل در پایان اظهار داشت: از ابتدا تاکنون ۵ هزار و ۶۰۵ هکتار اراضی شالیزاری این شهرستان تجهیز و نوسازی شده است.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.