پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

«سلول‌های خفته» داعش به دنبال جاری‌کردن خون در خیابان‌های انگلیس
50 مظنون به افراطگرایی که به احتمال زیاد درگیر طرح‌ریزی حملات تروریستی آینده در خیابان‌های انگلیس هستند، تحت نظارت شدید پلیس قرار دارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

روزنامه دیلی میل در گزارشی نوشت: مقامات دستگاه اطلاعات داخلی انگلیس، «ام آی ۵،» بر این باورند که بیش از ۵۰ تن از میان ۴۵۰ افراط گرایی که هم اینک در انگلیس زندگی می کنند، به احتمال قوی درگیر برنامه‌ریزی برای انجام حملات تروریستی هستند.
بنابر اعلام این روزنامه، مقامات اطلاعاتی انگلیس نگران انجام حملات تروریستی بوسیله این «سلول های خفته» هستند. هم‌اکنون ۴۵۰ نفر از افراد مظنون به افراطگرایی تحت نظر پلیس قرار دارند؛ این در حالی است که نظارت بر ۵۰ نفر آن‌ها به صورت دقیق‌تری انجام می‌شود.
دیلی میل افزود: بنابر اعلام یک افسر سابق اطلاعاتی انگلیس، همه افرادی که در بخش ضد تروریسم فعالیت می کنند معتقدند یک حمله تروریستی در انگلیس انجام خواهد گرفت که زمان و مکان آن قابل تشخیص نیست.
در ادامه این گزارش آمده است: گروه داعش هفته گذشته بعد از بمب گذاری های بروکسل تهدید کرده است ضربه سخت و تلخ تری را به انگلیس خواهد زد.
قرار است بیش از ۲ هزار پلیس برای مقابله با حملات احتمالی تروریستی در خیابان های انگلیس به نیروهای حاضر اضافه شوند.
در پایان این گزارش آمده است: ام آی ۵ از سال ۲۰۱۴ سطح هشدار تروریستی در انگلیس را در حد بالا ارزیابی کرده است. به این معنا که احتمال بمب گذاری و تیراندازی در خیابان های انگلیس بسیار محتمل است.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.