پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

آمبولانس هوایی نداریم/ امدادگران اورژانس جان برکف نهاده اند
وزیر بهداشت، اظهارداشت: در حال حاضر چیزی به عنوان آمبولانس هوایی در کشور نداریم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

دکتر سید حسن هاشمی در حاشیه مراسم تشییع پیکر جانباختگان سانحه سقوط بالگرد هوایی اورژانس فارس، افزود: این عزیزان در شرایط سخت و حساسی که یکی از هموطنانمان نیاز به امداد داشت، جان خود را بر کف دست نهادند و با روح حماسی و شهادت طلبانه، خطر را پذیرفتند و در کوتاهترین زمان ممکن، به امدادرسانی پرداختند.

وی تاکید کرد: تلاش این عزیزان و ازخودگذشتگی و ایثارگری خانواده هایشان، نزد خداوند ماجور است و ما نیز از هیچ کوششی برای حمایت از خانواده ها و بازماندگان آنان، کوتاهی نمی کنیم.

وزیر بهداشت کار کردن در عرصه امداد و اورژانس و فوریت های پزشکی را کاری دشوار همراه با خطر و حادثه دانست و ادامه داد: در ایام نوروز، امدادگران اورژانس در تمام نقاط کشور به صورت شبانه روزی برای کمک به آسیب دیدگان و هموطنانی که نیاز به امداد داشتند، تلاش کردند.

هاشمی در خصوص نوسازی ناوگان اورژانس هوایی، گفت: در شرایط کنونی که تحریم هستیم، ناگزیریم از بالگردهایی که به صورت استیجاری در اختیار ما قرار می گیرند، استفاده کنیم اما با باز شدن افق های جدید در روابط خارجی و توسعه ناوگان هوایی و نویدهایی که در این زمینه داده شده، با رفع تحریم ها، امیدواریم بتوانیم در کوتاهترین زمان ممکن به نوسازی ناوگان هوایی بپردازیم و با این اقدام، درجات خطر و ریسک پذیری را کاهش دهیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر چیزی به عنوان آمبولانس هوایی در کشور نداریم، اضافه کرد: در شرایط فعلی، بهترین گزینه استفاده از همین امکانات است که به کمک نیروهای مسلح در اختیار ما قرار دارد.

هاشمی افزود: اما با شناسایی کاستی های موجود، در صدد تهیه آمبولانس های هوایی بهینه هستیم.

وزیر بهداشت با اشاره به پیگیری های رئیس جمهوری در این زمینه، تاکید کرد: امیدواریم با بهبود شرایط، برای انتقال دانش فنی و فراهم آمدن شرایط بهتر نگهداری و استفاده بهینه از ناوگان هوایی، به شرایط مطلوب تری دست یابیم.

هاشمی با ابراز همدردی با خانواده های بازماندگان و همه کسانی که در این حادثه، عزادار هستند، گفت: برای همه کسانی که در این حادثه، جان خود را از دست داده اند، آرزوی مغفرت و آمرزش دارم.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.