پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

جریان ضد مقاومت به‌دنبال درگیرسازی عراق و لبنان به موضوعات داخلی است
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی گفت: یکی از اهداف دشمنان جهان اسلام آن است که اجازه ندهند کشورهای عضو محور مقاومت در سایه آرامش، پیشرفت داخلی و مطالبات بین‌المللی خود را دنبال کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

 

سیدحسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی درباره اظهارات اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر پیگیری مطالبات به حق مردم عراق و لبنان در چارچوب ساختارهای قانونی این دو کشور، گفت: یکی از اهداف مهم دشمنان جهان اسلام به ویژه جریان ضدمحور مقاومت آن است که اجازه ندهد این کشورها در سایه امنیت و آرامش، اهداف خود را دنبال کنند.

نقوی حسینی اظهار داشت: هدف اصلی کشورهای محور مقاومت پیشرفت اقتصاد داخلی‌شان و فریاد مظلومیت و پیگیری مطالبات آنها در عرصه بین‌المللی است.

وی افزود: دشمنان محور مقاومت به دنبال آن هستند که با تحریک و تنش بین گروه‌ها و جریانات داخلی کشورهای این محور و همچنین ترویج فرهنگ درگیری و اقدامات تروریستی، مانع از آن شوند که این کشورها از درون به سازندگی فکر کرده و بتوانند مطالبات خود را در عرصه جهانی دنبال کنند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وقتی اهداف دشمن در کشورهای محور مقاومت ناامن‌سازی است، قطعا باید ملت‌های حاضر در این کشورها دست دشمنان را رو کرده و برنامه‌های آنها را خنثی کنند، لذا باید بکوشند امنیت را در اولویت کارهای خود قرارداده و آن را ارتقا دهند.

نقوی حسینی گفت: در موضوع اربعین مشاهده کردیم که حجم بسیار زیادی از مردم در این کنگره عظیم حضور پیدا کردند، اما تحرکات گسترده‌ای از سوی دشمنان با فتنه‌انگیزی در کشور عراق به منظور تأثیرگذاری منفی بر اربعین برنامه‌ریزی شد و بر همین اساس به دنبال ایجاد ناامنی و تنش بودند تا اربعین را تحت‌الشعاع قرار دهند.

وی خاطرنشان کرد: دشمنان اربعین و دشمنان ملت عراق و ایران به دنبال آن بودند که در موضوع اربعین اجازه وحدت بین این دو ملت را ندهند و عملاً به دنبال درگیرسازی دولت و ملت عراق با فتنه‌انگیزی جدید بودند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: بیانات مقام معظم رهبری که روز گذشته در دانشگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(صلی الله علیه و اله) بیان شد، ناظر بر شناخت دشمن و حرکت برخلاف اهداف دشمنان محور مقاومت محسوب می‌شود.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب در صحبت اخیر خود ضمن به حق دانستن مطالبات واقعی مردم عراق و لبنان اعلام کردند که باید این خواسته از طریق ساختارهای قانونی در ۲ کشور پیگیری شود، ضمن اینکه باید ملت‌های آنها، افزایش امنیت را به عنوان اولویت اصلی خود در نظر بگیرند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.