پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

«عشقی» مدیر عامل سازمان انتقال خون شد
وزیر بهداشت در حکمی «پیمان عشقی» را به عنوان مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران منصوب کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

سعید نمکی وزیر بهداشت در حکمی «پیمان عشقی» را به عنوان مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران منصوب کرد.

در حکم وزیر بهداشت آمده است: بنا به پیشنهاد مورخ ۱۳۹۸٫۰۸٫۸ شورای عالی سازمان انتقال خون و با عنایت به سوابق علمی و تخصصی جنابعالی، به موجب این ابلاغ به عنوان مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران منصوب می شوید تا با استعانت از پروردگار و استفاده از تجارب ارزنده و همچنین بهره گیری از مشارکت همه صاحب نظران کشور در اعتلای روزافزون آن مجموعه بکوشید.

حسب روال معمول احکام صادره اهم مواردی که انتظار می رود مورد توجه جناب عالی و همکارانتان قرار گیرد، بشرح زیر است :

۱- یکی از اصلی ترین انتظارات از آن سازمان پشتیبانی به موقع خون و فرآورده های مورد نیاز مراکز درمانی کشورست که امیدوارم با دقت پیگیری و از هرگونه وقفه در این امر مهم پرهیز شود.

۲- سازمان انتقال خون از بدو تاسیس محلی برای حضور و همکاری صاحب نظران و دانشمندان این عرصه بوده است، ضروریست جنابعالی شرایطی فراهم نمایید تا چراغ علم و پژوهش آن مجموعه با جلب همکاری دانشمندان و مراکز آموزشی و پژوهشی داخل و خارج کشور فروزان تر شود.

آن مرکز علاوه بر جایگاهی برای تربیت دانشجو و متخصصین مورد نیاز کشور، می تواند به عنوان محلی مناسب برای همکاری های بین‌المللی و منطقه ای و همچنین تحقیقات گسترده در عرصه های گوناگون علوم پایه و بالینی توسعه یابد.

شایسته است در سطح ملی قابلیت های درون دانشگاه های علوم پزشکی و غیر پزشکی و همچنین مراکز پژوهشی کشور جمع آوری و سازمان به عنوان مرکز هماهنگی ملی آموزش و پژوهش در این عرصه مهم عمل نماید .

بی تردید نقش دانشمندان و دانش پژوهان خارج از کشور به خصوص ایرانیان علاقه مند و صاحب نام در دانشگاه های معروف جهان می تواند به پیشرفت در این گام اساسی کمک کند.

ایجاد چتری جهت جمع آوری و حمایت شاغلین پارک های علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان و محققین جوان که از سلول تا پروتئین ها و فرآورده های مرتبط در عرصه های تشخیص ، درمان و ترکیبات داروئی تلاش می کنند بشدت جایگاه آن سازمان را متعالی تر خواهد ساخت.

۳- حضور کارشناسان و اساتید مجرب آن مجموعه در دانشگاه ها و همچنین گذراندن دوره های مختلف دانشجویان رشته های مرتبط از دانشگاه های کشور در آن سازمان بسیار کمرنگ است که انتظار می رود با تدوین برنامه ها، این تبادل علمی و تجربی روان تر و آن مجموعه به عنوان یک پایگاه ملی انتقال دانش و تجربه انتقال خون و علوم مرتبط تلقی شود .

۴- پس از سال ها دانش حرفه ای در این حوزه و بهره برداری از جمعیت جوان و سالم در هرم جمعیتی کشور بعنوان یک فرصت بی بدیل، متاسفانه هنوز تا سطح جمع کردن پلاسما و  ارسال آن به بیرون از کشور و نهایتا دریافت فرآورده های محدود پیش رفته ایم .

شایسته است جنابعالی هر چه زودتر با ترغیب بخش خصوصی و هموارکردن راههای اجرائی در مورد ایجاد یک پالایشگاه مناسب که بتواند علاوه بر برطرف کردن نیاز کشور بعنوان یک مرکز تولید منطقه¬ای نیز عمل کند، اقدام فرمائید. یقینا این حرکت خداپسندانه در تاریخ کشور و خودکفایی ملی ثبت خواهد شد.

۵- تلاش شد در آرایش شورای عالی از صاحبنظران و افراد مجرب بهره مند شویم. ضروریست هرچه زودتر با مشورت شورای عالی و دیگر افراد ذیصلاح برنامه توسعه کوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت آن مجموعه در همه عرصه های آموزش ، پژوهش و تولید تهیه و پس از تصویب در شورای عالی به اینجانب  ارائه شود.

وزیر بهداشت همچنین در پیامی از تلاشها و خدمات  علی اکبر پورفتح الله در مدت تصدی مسؤولیت ریاست سازمان انتقال خون ایران قدردانی کرد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.