پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

حبس تنها راه حل برای ضمانت اجرای قوانین نیست
رئیس سازمان زندان‌ها گفت: کاهش استفاده از مجازات حبس و استفاده از مجازات های جایگزین باید مورد توجه قرار گیرد زیرا حبس تنها راه حل برای ضمانت اجرای قوانین نیست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

 اصغر جهانگیر در اولین برنامه سفر به شهرستان هشترود در استان آذربایجان شرقی در جلسه شورای اداری این شهرستان حضور یافت.

در این جلسه رئیس سازمان زندان ها با اشاره به وضعیت کشور گفت: ایران یک کشور در حال توسعه است و بروز برخی مشکلات در مسیر توسعه طبیعی است.

وی با تاکید بر اینکه باید فرصت ها و تهدیدات را شناخت و بر اساس آنها برنامه ریزی ها را صورت داد گفت: نباید طوری عمل شود که فرصت های خدمت به مردم و توسعه کشور موجب بروز مشکلات در حوزه های دیگر شود.

جهانگیر مشکلات اجتماعی را یکی از دغدغه های کشور عنوان کرد و گفت: مقام معظم رهبری به طور دائم بر کاهش آسیب های اجتماعی تاکید دارند و به طور مرتب آخرین گزارش ها در این زمینه به ایشان اطلاع رسانی می‌شود.

رئیس سازمان زندان ها گفت: در شرایط کنونی نیاز به وحدت و همدلی داریم و همه باید برای گذار از این شرایط تلاش کنیم.

جهانگیر در ادامه اظهار داشت: امروز رئیس قوه قضائیه به عنوان پرچمدار مبارزه با فساد است و وظیفه همه ما این است که تلاش کنیم تا این مبارزه که بارقه امید را در دل مردم ایجاد کرده به بهترین نتیجه های ممکن برسد.

رئیس دفتر بازرسی ویژه قوه قضائیه در ادامه این جلسه با بیان آمارهایی در خصوص وضعیت اجتماعی و قضایی شهرستان هشترود به تحلیل وضعیت موجود و اقدامات لازم برای کاهش آسیب های اجتماعی پرداخت.

وی اظهار داشت: کاهش استفاده از مجازات حبس و استفاده از مجازات های جایگزین باید مورد توجه قرار گیرد زیرا حبس تنها راه حل برای ضمانت اجرای قوانین نیست.

در ابتدای این جلسه فرماندار، رئیس دادگستری، نماینده مجلس و امام جمعه هشترود طی سخنانی گزارشات مختلفی از وضعیت اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و قضایی شهرستان را ارائه و مطالبات مردم شهرستان را با نماینده رئیس قوه قضائیه مطرح نمودند.

جهانگیر در خصوص یکی از مطالبات مردمی برای انتقال زندان هشترود به بیرون شهر قول مساعد داد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.