پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل خبر داد;
کشت محصولات پائیزه در ۸ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی آمل
سید حسین اسلامی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل گفت: کشاورزان پر تلاش آمل بعد از برداشت محصول کشت اول برنج، نشاء مجدد و پرورش رتون مبادرت به کشت محصولات پائیزه در 8 هزار و 500 هکتار از اراضی این شهرستان می کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

سید حسین اسلامی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل گفت: کشاورزان پر تلاش آمل بعد از برداشت محصول کشت اول برنج، نشاء مجدد و پرورش رتون مبادرت به کشت محصولات پائیزه در ۸ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی این شهرستان می کنند.

وی با اشاره به اینکه زراعت پائیزه در افزایش درآمد و اقتصاد خانواده روستایی نقش مهمی دارد، افزود: با انجام کشت پائیزه علاوه بر استفاده بهینه از منابع تولید و بهره مندی از نزولات جوی و بارندگی های پائیزه در امر آبیاری، امکان تولید انواع محصولات کشاورزی برای تامین مایحتاج عمومی و برآورد نیاز علوفه و خوراک دام در صنایع دامپروری صورت می گیرد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل ادامه داد: کشاورزان با مشارکت در کلاس های آموزشی و ارتقاء دانش فنی و بکارگیری تجارب عملی در مدیریت مزرعه با رعایت اصول کاشت و داشت، انجام عملیات بهزراعی، تغذیه مناسب و محلول پاشی زراعی با مراقبت های حفظ نباتاتی درمبارزه مکانیکی، زراعی و تلفیقی از مزارع شاداب و سطح سبز مطلوب برخوردار هستند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.