پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نور خبر داد;
کشت زعفران در ۲ هزار و ۴۱۵ مترمربع از اراضی بلده شهرستان نور
حبیب اله رنجبر مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نور گفت: دو سال اخیر در بخش بلده شهرستان نور، کشت زعفران مورد استقبال کشاورزان قرار گرفت که تاکنون 2 هزار و 415 مترمربع از اراضی روستاهای مزید، یاسل، نیکنام ده، کلاک سفلی، ناحیه و نج به کشت این گیاه اختصاص یافت که از این میزان، 2 هزار و 400 متر به صورت فضای باز و 15 متر به صورت فضای بسته و کشت هیدروپونیک است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

حبیب اله رنجبر مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نور گفت: زعفران، این طلای سرخ دارای خواص متعددی برای سلامتی است که بهبود تنفس، بهینه سازی سیستم گوارش، از بین بردن درد، بهبود الگوهای خواب، تقویت سلامت قلب، افزایش گردش خون، پیشگیری از دیابت، تقویت استخوان ها و بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن از جمله مزایای آن است.

وی اظهار کرد: دو سال اخیر در بخش بلده شهرستان نور، کشت زعفران مورد استقبال کشاورزان قرار گرفت که تاکنون ۲ هزار و ۴۱۵ مترمربع از اراضی روستاهای مزید، یاسل، نیکنام ده، کلاک سفلی، ناحیه و نج به کشت این گیاه اختصاص یافت که از این میزان، ۲ هزار و ۴۰۰ متر به صورت فضای باز و ۱۵ متر به صورت فضای بسته و کشت هیدروپونیک است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نور افزود: رونق کشت این گیاه باعث ایجاد اشتغال و کارآفرینی برای ۱۵ نفر از مردم این بخش و افزایش درآمدزایی آنان شده است.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.