پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

استاندار مازندران در مشهد مقدس مطرح کرد;
عزاداری برای آل الله مهمترین سرمایه ملت ایران است
احمد حسین زادگان استاندار مازندران در جمع هیئت های مذهبی مازندرانی در مشهد مقدس گفت: 100 هزار هیئت مذهبی در کشور و 4 هزار هیئت مذهبی در مازندران به مناسبت های مختلف در طول سال فعال هستند که یک ظرفیت مهم به شمار می آیند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

احمد حسین زادگان در جمع هیئت های مذهبی مازندرانی در مشهد مقدس ضمن تسلیت ایام سوگواری ماه صفر با بیان این که از برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی است که امروز عزاداری آل الله با شور مثال زدنی در جریان است و همه مسئولین و آحاد مردم در یک صف خود را خادم و سوگوار خاندان پیامبر اکرم (ص) می دانند، گفت: در نظامی که برآمده از نظر، خواست، اراده و رای مردم است، همه با هم اهداف مشترکی را دنبال می کنیم و فاصله های مالوف بین نظام های جهانی و مردم شان در اینجا معنا ندارد و با تعامل و هم افزایی دردهای هم درمان می کنیم و در کنار هم برای سازندگی کشور تلاش می نماییم.

استاندار مازندران با اشاره به این که در راستای خواست و اراده مقام معظم رهبری مبنی بر حضور پرشورتر و گسترده تر مردم ایران اسلامی در اربعین حسینی، امسال شاهد حضور بیش از ۳٫۵ میلیونی ایرانیان عاشق امام حسین (ع) در ایام اربعین بودیم، افزود: این حماسه بزرگ و تمهید امکانات، پشتیبانی و نقل و انتقال این حجم از مردم عاشق آل الله در سایه همکاری مردم و لطف الهی و عنایت آقا ابا عبدالله الحسین (ع) رقم خورده است.

وی با اشاره به این که ملت ایران، تربیت یافتگان مکتب اولیا الهی و ائمه اطهار هستند، اظهار داشت: تدارک اینهمه امکانات و ارایه خدمات به خیل عظیم زائران بی آن که کسی هزینه ای بپردازد در سایه لطف و کنترل الهی و تربیت اسلامی و انقلابی مردم ما و تعالیم مکتب حسینی میسر و انجام شد.

استاندار، غیر دولتی بودن و مردمی بودن هیئت های مذهبی را موجب پایداری و ماندگاری آن ها دانست و وظیفه دولت ها را تسهیل امور و تامین برخی امکانات خاص برای هیئت های مذهبی دانست  و ابراز نمود: اگر قیام امام حسین (ع) و فرهنگ عاشورا نسل به نسل منتقل شد و اگر به تعبیر مقام معظم رهبری؛ حماسه اربعین حسینی، جهانی شد، بخاطر وجهه مردمی آن است.

حسین زادگان با بیان این که ۱۰۰ هزار هیئت مذهبی در کشور و ۴۰۰۰ هیئت مذهبی در مازندران در طول سال در مناسبت های مختلف فعال هستند که یک ظرفیت مهم به شمار می آیند، خاطرنشان ساخت: همه ما باید چونان یدواحده با همفکری، اتحاد، تعامل و تلاش کشور را بسازیم و آباد کنیم.

مقام عالی دولت در مازندران در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که باید به مازندران واحد بیندیشیم و بدور از واگرایی در سایه اتحاد و همگرایی مازندران را اعتلا ببخشیم و آباد کنیم، عنوان کرد: باید هر منطقه ای را با توجه به مزیت ها، ظرفیت ها و قابلیت های آن منطقه توسعه دهیم تا سراسر مازندران را بسازیم.

حسین زادگان، با تاکید بر این که نباید بهیچ وجه از هدف واحد خود یعنی توسعه متوازن با توجه به شرایط کشور دور شویم، اظهار داشت: بدنبال حاشیه نیستیم و وقتی برای حاشیه ها نداریم و تنها و تنها به شکوفایی مازندران فکر می کنیم.

استاندار در فراز دیگری از سخنانش با اشاره به این که ما امروز در جنگ اقتصادی قرار داریم، گفت: این جنگ هم سیاسی، هم رسانه ای و هم جنگ اقتصادی است و بدلیل محدودیت های زیادی که تحریم های ظالمانه با خود بهمراه آورده است بویژه تحریم سنگین اقتصادی، دولت را در شرایط خاصی قرار داده است.

وی با بیان این که ملت و کشور ما در سخت ترین شرایط حتی در دوران جنگ و دفاع مقدس پای همه چیز ایستاده اند و از تمام صحنه ها پیروز بیرون آمده اند، افزود: در سایه رهبری داهیانه مقام معظم رهبری، مردم ما هیچ گاه اجازه نمی دهند که دشمنان به اهداف شوم خود دست پیدا کنند. مردم ما؛ نگین تمام توفیقات و دستاوردهای نظام هستند.

حسین زادگان با اعلام این که لایحه بودجه کشور در سال ۹۹ بدون اتکا به نفت تنظیم شده است، بیان داشت: کشورهای بسیاری از محصول نفت بی بهره اند و در مازندران نیز سیاست اصلی و محوری اقتصادی را توسعه صادرات و ارتباط با کشورهای همسایه قرار داده ایم.

وی ادامه داد: در مازندران اکنون بسیاری از واحدهای تولیدی به مسیر تولید بازگشته اند، برخی واحدها افزایش ظرفیت داده اند و به این نتیجه رسیده ایم که باید کالای رقابتی و کیفی تولید و صادر کنیم.

استاندار مازندران با اشاره به این که در مازندران ظرفیت های خالی فراوانی وجود دارد که تلاش کردیم در حوزه های مختلف صنعت، معدن و تجارت آن را ببینیم و با توسعه ارتباطات، اقتصاد استان را گسترش دهیم، یادآور شد: در بخش گردشگری، ساری به عنوان پایتخت کشورهای عضو اکو در سال ۲۰۲۲ انتخاب شده است که همه مازندران باید برای این رویداد بزرگ آماده شوند.

حسین زادگان با تاکید بر این که ما باید به مازندران واحد و یکپارچه بیندیشیم، گفت: باید نقدهای منصفانه را بپذیریم و بکارببندیم.نقدهای سازنده تحرک ما را بیشتر می کند.

استاندار مازندران در آستانه سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص)، شهادت امام حسن مجتبی (ع) و شهادت امام رضا (ع) صبح امروز با حضور در هیئت های مذهبی شهرستان های گلوگاه، ساری و آمل در مشهد مقدس ضمن عزدارای؛ در جمع سوگواران آل الله به سخنرانی پرداخت.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.