پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

طولانی‌ترین اعتصاب صنعت خودروی آمریکا به پایان رسید/ پس از جنرال موتورز نوبت فورد است
اتحادیه کارگران شرکت‌های خودروسازی آمریکا اعلام کرد: پس از آنکه توانست با شرکت جنرال موتورز به توافق برسد تصمیم دارد به سراغ فورد برود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

اتحادیه کارگران خودروسازی آمریکا اعلام کرد: ۵۷ درصد کارگران ساعتی در شرکت جنرال موتورز به توافق با مقامات این شرکت رای داده و عملا پس از ۴۰ روز طولانی‌ترین اعتصاب از سال ۱۹۷۰ تا کنون در صنعت خودروسازی آمریکا پایان یافته است.

مدیرعامل جنرال موتورز پس از این توافق طی بیانیه‌ای اعلام کرد: در قالب این قرارداد جدید بال کارگران، این شرکت سهم کارگران در موفقیت را به رسمیت شناخته و در تلاش است با پرداخت حقوق مناسب و مزایای کافی به آنها، به فعالیت خود ادامه دهد.

این اتحادیه اعلام کرده است که پس از توافق با جنرال موتورز حالا قصد دارد به سراغ فورد به عنوان دومین شرکت خودروسازی در آمریکا برود و مذاکره در این زمینه روز دوشنبه آغاز خواهد شد.

فورد و اتحادیه کارگران آمریکا پیشتر اعلام کرده بودند که به پیشرفت‌های خوبی در توافق دست یافته‌اند.

فورد روز گذشته اعلام کرد که به دنبال رسیدن به یک توافق عادلانه با اتحادیه کارگران خودروسازی است تا در قالب آن رقابت پذیری این شرکت افزایش یافته و از سوی دیگر زمینه را برای پرداخت حقوق‌های خوب به کارگران فراهم کند.

برخلاف جنرال موتورز برنامه‌ای برای تعطیل کردن کارخانه‌های خود ندارد اما اعلام کرده که برای تولید خودروهای خود به ۳۰درصد ساعت کاری کمتر نیاز دارد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.