پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

آمادگی کامل اورژانس پیش‌بیمارستانی در ایام عزاداری پایان ماه صفر
رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: تمام مراکز بهداشتی و درمانی و اورژانس پیش‌بیمارستانی در ایام عزاداری روزهای پایانی ماه صفر در مسیرهای عبور کاروان‌ها به مشهد مقدس، خدمات مورد نیاز زائران امام رضا(ع) را ارائه می کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

پیرحسین کولیوند رئیس سازمان اورژانس کشور اظهار کرد: آمبولانس‌های اورژانس ۱۱۵ در دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌های مختلف که در مسیر مشهد مقدس قرار دارند، برای ارائه خدمات به زائران حرم رضوی، آمادگی کامل دارند همچنین، ۶۸ بیمارستان در سطح استان رضوی، در حالت آماده باش هستند و خدمات درمانی را به صورت شبانه‌روزی ارائه می‌کنند.

وی با اشاره به فعال بودن بخش‌های اورژانس تمامی بیمارستان‌های دانشگاهی و غیردانشگاهی استان خراسان رضوی در ایام رحلت رسول اکرم(ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و همچنین، شهادت امام رضا (ع)، خاطرنشان کرد: با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، تمامی بخش‌های ویژه شامل، ICU، CCU، NICU  و PICU در تمام بیمارستان‌های استان خراسان رضوی فعال هستند.

رئیس سازمان اورژانس کشور خاطرنشان کرد: هر سال دانشگاه علوم پزشکی مشهد، در این ایّام تمهیدات لازم برای بهره‌مندی زائران و مجاوران حرم رضوی از خدمات درمانی مورد نیاز را می‌اندیشد؛ به‌گونه‌ای که در سال جاری نیز در شهر مشهد مقدس، ۳۵ آزمایشگاه، ۱۵۸ درمانگاه و ۳۳ مرکز تصویربرداری فعال است؛ همچنین، ۲۳۰ پایگاه فعال شهری و جاده‌ای اورژانس ۱۱۵ با بیش از ۲۵۰ دستگاه آمبولانس در استان خراسان رضوی در حالت آماده‌باش قرار دارند.

کولیوند اضافه کرد: خوشبختانه بالگردهای اورژانس هوایی دانشگاه‌های علوم پزشکی مشهد، سبزوار، گناباد و نیشابور برای انجام مأموریت‌های برون شهری در ساعات روز، آمادگی لازم دارند و علاوه بر این، ۵ دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۸ دستگاه موتورلانس در استان خراسان رضوی در حالت آماده باش است.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.