پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

آزادی شهروند روسی پس از تحمل ۱۸ ماه حبس در زندان آمریکا/ تحقیر دستگاه های امنیتی آمریکا مقابل روسیه در ماجرای ماریا بوتینا +عکس
خبرگزاری روسی اسپوتنیک گزارش داد ماریا بوتینا شهروند روسی که در آمریکا به اتهام جاسوسی علیه آمریکا و دخالت در انتخابات آمریکا به نفع روسیه بازداشت شده بود امروز پس از تحمل 18 ماه حبس در انفرادی به کشور خود بازگشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

ماریا بوتینا شهروند روسی ساکن آمریکا در تاریخ ۲۵ ژولیه ۲۰۱۸ ( ۳ مرداد ۱۳۹۷) به اتهام جاسوسی علیه منافع ملی آمریکا و دخالت در انتخابات آمریکا توسط ماموران امنیتی آمریکا بازداشت شد. حکم اولیه که علیه او توسط دادگاه فدرال آمریکا تعیین شده بود ۵ سال حبس بود ولی به علت اینکه دستگاه های امنیتی آمریکا نتوانستند مدارکی برای اثبات این اتهامات ارائه بدهند، این دادگاه ۱۸ ماه حبس برای این شهروند روسی حکم صادر کرد.

وزارت خارجه روسیه همزمان به این اقدام دادگاه آمریکا واکنش نشان داد و آن را ناشی از انگیزه‌های سیاسی خواند و صدور حکم ۱۸ ماه حبس علیه شهروند روسی بدون ارائه مدارک را شرم‌آور خواند. ولادمیر پوتین رئیس جمهور روسیه نیز با توجه به اینکه فعالیت ماریا بوتینا در آمریکا هیچ ارتباطی با دولت روسیه نداشته است این اقدام را ناعادلانه و مغرض خواند.
ماریا بوتینا شهروند روسی روز جمعه سوم آبان پس از تحمل ۱۸ ماه حبس در انفرادی از زندان آزاد شد و در اختیار اداره مهاجرت آمریکا قرار گرفت و صبح امروز به وطن خود بازگشت.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.