پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

دبیر بخش عکس دومین همایش فرهنگی و هنری اشکواره حسینی شهرستان آمل مطرح کرد؛
۱۴۶ عکاس از ۲۲ استان کشور در دومین دوره اشکواره حسینی شرکت کردند
مجید نیکجو دبیر بخش عکس دومین همایش فرهنگی و هنری اشکواره حسینی شهرستان آمل در گفت و گو با خبرنگار مازندرانه بیان کرد: : در سال گذشته آثار در 2 بخش مدافع حرم و امام حسین(ع) پذیرفته شد و این در حالی است که امسال آثار فقط در بخش مستند پذیرفته شده است. با این وجود نسبت به دوره ی اول افزایش 2 برابری آثار را شاهد بودیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

مجید نیکجو دبیر بخش عکس دومین همایش فرهنگی و هنری اشکواره حسینی شهرستان آمل در گفت و گو با خبرنگار مازندرانه بیان کرد: تا کنون ۱۴۰۰ اثر از هنرمندان سطح کشور توسط دبیرخانه اشکواره حسینی پذیرفته شده است و تعداد بسیار زیادی آثار هنری نیز بعد از مهلت قانونی ارسال شد که متاسفانه آن ها پذیرفته نشده است.
وی در ادامه افزود: ۱۴۶ عکاس از ۲۲ استان کشور به دومین دوره اشکواره حسینی اثر فرستادند که در داوری صورت گرفته ۳۰ اثر از ۲۴ عکاس برگزیده شده است.
نیکجو با بیان اینکه استقبال از دومین همایش فرهنگی و هنری اشکواره حسینی نسبت به دوره گذشته بیشتر بوده است اظهار کرد: در سال گذشته آثار در ۲ بخش مدافع حرم و امام حسین(ع) پذیرفته شد و این در حالی است که امسال آثار فقط در بخش مستند پذیرفته شده است. با این وجود نسبت به دوره ی اول افزایش ۲ برابری آثار را شاهد بودیم.
دبیر بخش عکس دومین همایش فرهنگی و هنری اشکواره حسینی شهرستان آمل در خصوص سطح کیفی آثار تصریح کرد: عکاسانی که آثار خود را برای ما ارسال کردند جزو عکاسان حرفه ای کشور هستند و سطح کیفی آثار نسبت ب دوره ی قبل بهتر بوده است.
وی در مورد رویکرد بخش عکس دومین همایش فرهنگی و هنری اشکواره حسینی مطرح کرد: رویکرد و تمرکز ما امسال بر روی عکاسی مستند بوده است و در بخش داوری از عکاسان صاحب نام و برجسته مازندرانی استفاده شد.
وی در پایان افزود: اختتامیه جشنواره ۱۱ آبان ماه در تالار اریکیه آریایی برگزار خواهد شد.
خبر: مسیح مسلمی پاشا

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.