پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

رئیس انجمن حمایت از مصرف کنندگان ساری مطرح کرد;
ارتباط موثر با شهروندان سبب ارتقای فرهنگ مصرفی خواهد شد/ روسای انجمن ها پل ارتباطی شهروندان و مراجع ذیربط
محمد میرمحمدی رئیس انجمن حمایت از مصرف کنندگان ساری گفت: جلوگیری از تبانی و ایجاد مراکز انحصاری که منجر به افزایش قیمت و یا تضییع حقوق مصرف کنندگان می گردد، انتقال و پیگیری موارد مرتبط با حقوق مصرف کنندگان به انجمن استانی و ملی و سازمان های دولتی ذیربط از وظایف انجمن حمایت از مصرف کننده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

محمد میرمحمدی رئیس انجمن حمایت از مصرف کنندگان ساری در گفتگو با خبرنگار مازندرانی با اشاره به انتخابات این انجمن گفت: انتخابات انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان هر چهار سال یکبار در مراکز استانها و برخی شهرستان های دیگر در کل کشور برگزار میگردد و نمایندگان شهرستان ها ، رؤسای استانی را در کل کشور انتخاب و سپس رئیس انجمن کشور هم طی همین فرآیند انتخاب میگردد.

وی ادامه داد:جلوگیری از تبانی و ایجاد مراکز انحصاری اولویت اصلی انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان است.

میر محمدی تصریح کرد: رؤسای انجمن در واقع پل ارتباطی میان همه ی شهروندان در حوزه ی مصرف در اقتصاد کشور با مراجع ذی ربط مانند وزرات صمت و اتاق اصناف و اتحادیه ها و تعزیرات حکومتی هستند.

وی از با بیان وظایف این انجمن عنوان کرد: دریافت،ارجاع،پیگیری دعاوی و شکایات مصرف کنندگان به مراجع ذیربط،  مشاوره و ارائه راهنمایی های لازم به مصرف کنندگان،  آموزش مصرف کنندگان با تمرکز بر تبیین حقوق مصرف کنندگان،استاندارد و کیفیت محصول از طریق رسانه های گروهی،انتشار نشریه و …
این مقام مسئول افزود:  جلوگیری از تبانی و ایجاد مراکز انحصاری که منجر به افزایش قیمت و یا تضییع حقوق مصرف کنندگان می گردد،  انتقال و پیگیری موارد مرتبط با حقوق مصرف کنندگان به انجمن استانی و ملی و سازمان های دولتی ذیربط از وظایف انجمن حمایت از مصرف کننده است.
وی از دیگر وظایف این انجمن خاطرنشان کرد:   انتشار اطلاعات مورد نیاز مصرف کنندگان برای تهیه کالا و خدمات موردنیاز، اطلاعات کالا و خدمات مضر برای مصرف کنندگان و  سایر وظایفی که طبق قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان و آیین نامه اجرایی ماده۲۱ قانون مزبور به انجمن محول گردیده است.
رئیس انجمن حمایت از مصرف کنندگان ساری ارتباط موثر شهروندان با انجمن را از پویایی انجمن خواند و تاکید کرد: این ارتباط میتواند در جهت ارتقا فرهنگ مصرف و آشنایی هرچه بیشتر آنها با حقوق این حوزه مفید واقع گردد.

خبر: سمانه قلیپور

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.