پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

دهیار جوان و موفق پلور لاریجان مطرح کرد; بخش اول
پلور ۷۰۰۰ واحد مسکونی دارد/ خدمات عزت الله یوسفیان ملا فراموش نشدنی است/آب شرب پلور برای ۲۰ سال آینده تامین شد
زهیر میرزایی قاضی دهیار پرتلاش و تحصیل کرده روستای پلور شهرستان آمل در بخش لاریجان طی گفتگوی اختصاصی با خبرنگار مازندرانه گفت: ساختمانی در کنار دهیاری در دست احداث است که طرح خودکفایی دهیاری پلور می باشد و در پایین ساختمان یک ورزشگاه ، طبقه بالا 6 مغازه و طبقه بالاتر آن 3 سوئیت احداث خواهد شد که بسیار می تواند کمک حال دهیاری باشد و هم اکنون 60 درصد این پروژه انجام شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

اعتماد به جوانان همیشه در جمهوری اسلامی ایران ثمر بخش بوده و نتیجه ای جز عمران و آبادانی این مرز و بوم نداشته و نخواهد داشت همانطور که رهبر انقلاب نیز بارها و بارها به این امر تاکید داشته است .

زهیر میرزایی قاضی یکی از آن جوانانی است که میتواند الگویی باشد برای بقیه تا راه موفقیت را به سرعت در عین جوانی طی کنند.

این جوان پرتلاش، موفق و تحصیل کرده  که کمتر از ۲ سال تصدی دهیاری پلور را بر عهده گرفته است ، چندین مرتبه توسط استاندار مازندران و نهادها و سازمانهای مختلف استانی و شهرستانی مورد تقدیر قرار گرفته است. از همین رو به سراغ این دهیار موفق رفتیم و مصاحبه ی مفصلی با وی انجام دادیم که در ادامه قسمت اول آن را با هم می خوانیم .

زهیر میرزایی قاضی متولد ۱۳۶۴ آمل از طایفه بزرگ آب اسک  آمل است و دارای تحصیلات لیسانس کامپیوتر می باشد.

وی از تاریخ ۰۱/۱۰/۹۶ تصدی دهیاری پلور را بر عهده گرفت و از آنجایی که از کودکی در پلور بود و تحصیلات اولیه ابتدایی و راهنمایی و دبیرستان خود را در پلور و لاریجان گذراند، عشق و ارادت خاصی به پلور و لاریجان و کار کردن در این منطقه دارد.

زهیر میرزایی قاضی دهیار پلور در خصوص معرفی این روستا در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار مازندرانه گفت: پلور ورودی مازندران است و بخاطر وجود قله دماوند ، پارک ملی لار ، دشت شقایق ، فدراسیون کوهنوردی و کوهها و دشت های زیبا و پوشش گیاهی نادر دارویی ، سد لار ، غار گل زرد و رودخانه های هراز ، جرینک و سعیدک و چشمه های معروف و هوای بسیار عالی و فاصله یکساعته تا پایتخت،  باعث شده از جایگاه خاصی برخوردار باشد.

وی افزود : در پلور ۷۰۰۰ پلاک و کد پستی از طرف اداره پست به واحد های مسکونی و تجاری تعلق گرفته که مشخص کننده تعداد واحد های موجود در پلور و گستردگی و حجم بالای جمعیت در این روستا می باشد.

میرزایی قاضی در ادامه هدفش از دهیار شدن را چنین مطرح کرد: از همان اول به دنبال پیشرفت و پیش برد کارهای عمرانی بودم و اینکه مشکلاتی که از اول در جریان آن بوده ام و همیشه گریبان گیر پلور بود مثل مشکل آب شرب را بتوانم مرتفع کنم که به لطف خدا این امر در حال حاضر محقق شده است.

وی  از جمله اقداماتی که در پلور انجام داده است، بیان کرد: یک منبع آب با ظرفیت ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر در کیادشت پلور تاسیس کردیم که این کار آب شرب پلور را تا ۲۰ سال آینده تامین می کند و همینطور۷ کیلومتر لوله خریداری شده است که از سرچشمه پل زرد تا این منبع برای آبگیری استفاده شود.

دهیار پلور افزود: با پیگیری های صورت گرفته و تامین هزینه ، پل کاردیچال که سالیان سال نیمه تمام مانده بود و مردم منطقه هر ساله با ساخت پل های موقت اقدام به عبور و مرور می کردند که آن پل ها هم به دلیل استحکام کم با طغیان روخانه خراب می شد و مردم را با دردسرهای زیادی مواجه می کرد با ۱۰ متر دهنه و ۶ متر ارتفاع با سازه سنگی و کاملا مهندسی شده ساخته شد.

وی از اقدامات دیگر انجام شده در پلور نیز بیان کرد: برای راحتی اهالی و تسهیل در پیدا کردن آدرس ها ، کل پلور را آمارگیری و پلاک گزاری کردیم و همچنین آسفالت های معابر اصلی را لکه گیری  و کوچه های خاکی را مسطح و شن ریزی کردیم.

این جوان موفق ادامه داد: برای عملیات بانکی اهالی منطقه می بایست به گزنک یا رینه می رفتند که برای حل موقت این موضوع توانستیم اولین خودپرداز پلور را افتتاح کنیم و مکاتباتی با بانک ملی و کشاورزی برای دادن شعبه به پلور انجام شده است تا بعد از اتمام پروژه ساختمان دهیاری انشالله این موضوع انجام شود که خداروشکر مورد موافقت هر ۲ بانک قرار گرفت تا برای اولین بار شاهد افتتاح بانک در پلور باشیم.

میرزایی قاضی یکی از موفق ترین کارهای در حال انجام را تاسیس ساختمان کنار دهیاری پلور عنوان کرد و گفت:  ساختمانی در کنار دهیاری در دست احداث است که طرح خودکفایی دهیاری پلور می باشد و در پایین ساختمان یک ورزشگاه ، طبقه بالا ۶ مغازه و طبقه بالاتر آن  ۳ سوئیت احداث خواهد شد که بسیار می تواند کمک حال دهیاری باشد و هم اکنون ۶۰ درصد این پروژه انجام شده است.

وی افزود: با پیگیری های مجدانه دکتر یوسفیان ملا در طول این مدت توانستیم برای ۲ پروژه آب رسانی مبلغ ۹۰۰ میلیون بودجه از اداره آب و فاضلاب استان مازندران دریافت کنیم که هیچوقت از ذهن و خاطره مردم پلور و لاریجان این موضوع پاک نمی شود.

دهیار پلور بیان کرد: برای گازرسانی منطقه نیز به همت دکتر یوسفیان ۳۰۰ میلیارد بودجه گرفته شد و در اختیار اداره گاز قرار گرفت و شرکت پیسا به عنوان شرکت منتخب در حال حاضر از امامزاده هاشم به سمت پلور در حال لوله کشی گاز می باشد.

وی تصریح کرد: همکاری های زیادی با اداره گاز استان مبنی بر تاسیس ایستگاه گاز پلور داشتیم و لوله گذاری انجام شده تا به محض اتمام لوله گزاری توسط شرکت پیسا  بتوانیم با انشعاب به تمامی روستا اهالی این منطقه را از نعمت گاز طبیعی برخوردار کنیم.

این مقام مسئول تاکید کرد: پلور به علت داشتن رودخانه های زیاد و همینطور آب شدن برف ها مخصوصا در فصل بهار احتمال طغیان دارد که با دریافت مجوزات لازم لایروبی به صورت مداوم و هر ساله چندین بار انجام می شود.

وی بیان کرد: مانیتورینک کردن پلور با ۲۱ دوربین پلاک خوان از دیگر اقدامات مثبت انجام شده در این روستا بود که سهم قابل توجهی در کاهش سرقت ها داشت و آسایش و آرامش مردم منطقه را در پی داشت.

میرزایی قاضی ادامه داد: مجاب کردن شرکت نسله برای تامین منبع ۲۰ هزار لیتری قلعه دختر، ساخت جاده سلامت در پلور، نصب کانکس برای نگهبانی ، تمیز کردن و ضد عفونی مداوم منبع های آب ، کاشت و آبیاری روزانه ۱۳۰۰ اصله درخت از دیگر اقدامات انجام شده توسط دهیاری پلور می باشد.

پایان بخش اول

گفتگو و تنظیم : سحر صالحی

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.