پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران مطرح کرد;
کشف ۴۹۳ قطعه اشیا تاریخی در ۶ ماه نخست امسال/ثبت ۶۴ اثر طبیعی مازندران در فهرست آثار ملی
سیف الله فرزانه مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار مازندرانه در خصوص صنایع دستی استان مازندران بیان کرد: ایجاد بازارچه های صنایع دستی در شهرهای مختلف استان مازندران به علت وجود تورهای گردشگری زیاد، می تواند مرهمی بر وضعیت بد این روزهای صنایع دستی مازندران باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه به سراغ سیف الله فرزانه مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران رفت و گفتگوی مفصلی با وی در خصوص مسائل مختلف حوزه های گردشگری، صنایع دستی و مکان های تاریخی انجام داد که در این قسمت بخش دوم این گفتگو را می خوانیم.

سیف الله فرزانه مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار مازندرانه در خصوص صنایع دستی استان مازندران بیان کرد: ما به اندازه کافی نمایشگاه صنایع دستی برگزار می کنیم و این نکته باید مد نظر قرار گیرد که نمایشگاه با فروشگاه فرق می کند.

وی افزود: چرا که نمایشگاه، محلی برای ارائه محصولات هنرمندان و معرفی هنر آنها است و نباید آن را با فروشگاه که محل فروش اجناس است، مقایسه کنیم.

فرزانه ادامه داد: ایجاد بازارچه های صنایع دستی در شهرهای مختلف استان مازندران به خاطر وجود تورهای گردشگری زیاد می تواند مرهمی بر وضعیت بد این روزهای صنایع دستی مازندران باشد، چرا که یک هنرمند حتی اگر فروشی نداشته باشد، هیچوقت حاضر به فروش محصولاتش در کف خیابان نمی شود و ما با ایجاد بازارچه های صنایع دستی سرو سامانی به این هنرمندان عزیز می دهیم.

وی در خصوص تعداد اشیا تاریخی کشف شده عنوان کرد: در ۶ ماه نخست سال جاری ۲۳ فلز یاب، ۳۰۷ سکه و ۱۶۳ عدد اشیا مختلف تاریخی در سراسر استان مازندران ثبت و گزارش شده است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران در خصوص آثار طبیعی استان مازندران گفت: در ۶ ماه نخست امسال ۲ قله، ۲ چشمه، ۱۱ آبشار، ۲ منظر طبیعی، ۴ غار، ۱۰ تالاب و دریاچه، ۲ لکه جنگلی، ۱ زیستگاه ، ۱ دره کانیونی و ۲۹ مجموعه درخت کهنسال مازندران در فهرست آثار ملی کشور ثبت شدند.

خبر: سحر صالحی زرخونی

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.