پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

شورایاری‌ها مرجع تصمیم‌گیری برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی در شهر می‌شوند
معاون شهردار تهران با اشاره به اینکه تصمیم‌گیری‌های فرهنگی و اجتماعی در سطح شهر را به مردم محله و شورایاری‌ها واگذار می‌کنیم، گفت: افزایش تعامل اجتماعی مردم سبب کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

محمدرضا جوادی‌یگانه معاون شهردار تهران در گفت‌وگویی درباره مهم‌ترین برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی در پایتخت اظهار داشت: روابط اجتماعی مردم در تهران کاهش پیدا کرده و ما برنامه و الگوهایی داریم که این مسأله در سطح شهر توسعه یابد به عبارتی شهروندان برای مواردی غیر از کار و خرید از خانه بیرون بزنند و یکدیگر را ببینند چرا که این مسأله سبب کاهش‌ آسیب‌های اجتماعی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه برگزاری مراسمی مانند نوروزگاه، شادستان، مسابقه نقاشی و … از جمله برنامه‌هایی است که تعامل اجتماعی شهروندان را بیشتر می‌کند، گفت:‌در تلاش هستیم که هر چه بیشتر تصمیم‌گیری‌های فرهنگی و اجتماعی در سطح شهر را به مردم محلات و شورایاری‌ها منتقل کنیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تهران با بیان اینکه وظایف شورایاری‌ها در اختیار ما نیست و ستادی که آرش میلانی و احمد مسجد‌جامعی دو عضو شورای شهر در آن هستند در این حوزه فعالیت می‌کنند، گفت:‌ البته ما در جلسات مربوطه شرکت می‌کنیم و همه تلاش‌ها به این سمت است که مدیریت محله‌ای به دست شورایاری‌ها باشد؛ دستورالعمل مشترک نیز تهیه شده و بناست شهرداری و شورا بر اساس تجربیات گذشته اقداماتی را انجام دهند.

 جوادی‌یگانه بیان داشت: اصلاح آیین‌نامه شورایاری‌ها گام نخست تغییر در این نهاد بود و بر اساس این آیین‌نامه، شورایاری‌ها حق دخالت در امور اداری و مالی شهرداری را ندارند، از زمان آغاز فعالیت جدید آنها نیز گزارشی مبنی بر تخلف شورایاری‌ها به ما واصل نشده است.

وی تأکید کرد: آنچه در دستور ما قرار گرفته واگذاری تصمیم‌گیری فرهنگی و اجتماعی پایتخت به دست مردم محلات است.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.